Czy można pływać z podpaską podczas okresu?

0
Czy można pływać z podpaską podczas okresu?Czy można pływać z podpaską podczas okresu?

To, że masz okres, nie powinno Cię nigdy powstrzymywać od robienia rzeczy, które uwielbiasz. Dlatego staraj się żyć pełnią życia i świetnie się bawić.

To obejmuje wyjazd na wakacje i pójście na plażę lub wybranie się z przyjaciółmi na przyjęcie przy basenie. Ale czy można pływać z podpaską podczas okresu?

Czy pływać w podpasce podczas okresu?

Pływanie z podpaską w czasie miesiączki nie jest zalecane. Podpaski są wykonane z chłonnego materiału, który wchłania płyny w ciągu kilku sekund.

Gdy na przykład zanurzysz podpaskę w basenie, całkowicie wypełni się wodą i nie będzie w niej miejsca na wchłaniany płyn menstruacyjny. W dodatku może napęcznieć, stając się mokrym, niewygodnym i nieprzyjemnym ciężarem. To nic fajnego.

Poza tym woda może sprawić, że klej, który utrzymuje podpaskę na miejscu, przestanie spełniać swoją funkcję. Dlatego odpowiedź na pytanie, czy można pływać z podpaską w czasie okresu jest prosta - nie jest to dobrym pomysłem.

Jeżeli jednak planujesz wylegiwanie się przy basenie lub chcesz tylko poopalać się na plaży, śmiało sięgnij po podpaskę. Możesz założyć szorty lub chustę plażową (pareo) zakrywającą dolną część kostiumu kąpielowego, co pozwoli Ci czuć się bardziej swobodnie. Ale na pływanie w basenie podczas okresu, lepiej sięgnij po tampon.

A przy okazji – zamoczenie podpaski w żaden sposób Ci nie zaszkodzi. Jeśli więc Twoja podpaska przypadkiem się zamoczy, nie przejmuj się tym.

Z fizycznego punktu widzenia, możesz spokojnie pływać, mając założoną podpaskę. Nic się nie stanie. Ale z punktu widzenia ochrony odpowiedź brzmi „nie, nie możesz pływać w takiej sytuacji”.

Jeżeli nie masz problemu z używaniem tamponów, wybierz lepiej tę opcję, zanim zanurzysz się w wodzie.

A skoro już przy tym jesteśmy, rozwiejemy też inne możliwe obawy i odpowiemy na kilka dodatkowych pytań dotyczących pływania podczas miesiączki:

1. Nie. Nie będziesz zostawiać za sobą smugi krwi

Tampony wchłaniają płyn menstruacyjny, zanim jeszcze wydostanie się na zewnątrz, więc naprawdę nie ma szans, żeby dostał się do wody.

Poza tym ciśnienie wody powstrzyma wypływ krwi przez cały czas, kiedy będziesz się kąpać. Jeżeli kichniesz lub zakaszlesz, trochę płynu menstruacyjnego może wydostać się na zewnątrz, ale będzie to tak niewielka ilość, że zostanie szybko rozcieńczona przez wodę. Innymi słowy, nikt go nie zobaczy – nawet Ty!

2. Czy można pływać podczas okresu?

Pamiętasz, jak mówiliśmy o tym, że płyn menstruacyjny nie dostanie się do wody? To znaczy, że pływanie z założonym tamponem wcale nie jest niehigieniczne.

3. I nie zaatakują Cię rekiny

Na pewno nie. Rekiny nie wyczują Cię w wodzie tylko dlatego, że masz okres. Jak już wspominaliśmy, ciśnienie wody chwilowo zatrzyma wypływ krwi miesiączkowej.

A to oznacza, że w wodzie naprawdę nie będzie płynu menstruacyjnego, który mógłby zwabić te krwiożercze bestie. Możesz być tego pewna. Nie mówiąc już o tym, że jeszcze nigdy nie stwierdzono żadnego przypadku ataku rekina na kobietę lub dziewczynę, która pływała podczas miesiączki.

Podpaski
Podpaski
Pływanie podczas okresu
Pływanie podczas okresu

Powiązane artykuły

article
Czy można pływać z podpaską podczas okresu?
To, że masz okres, nie powinno Cię nigdy powstrzymywać od robienia rzeczy, które uwielbiasz.
/miesiaczka/podpaski-higieniczne/czy-mozna-plywac-z-podpaska/
Czas czytania (2) min
undefined?w=1920
pl