Dlaczego mój tampon przecieka i co mogę z tym zrobić?

0
Smutna dziewczynka z plecakiem opiera się o szafkę w szkolnej szatni. Stoi oddalona i odwrócona od grupy rówieśników.Smutna dziewczynka z plecakiem opiera się o szafkę w szkolnej szatni. Stoi oddalona i odwrócona od grupy rówieśników.

Używając tamponów podczas miesiączki, możesz swobodnie robić i nosić to, co tylko chcesz. Ale pewnie zastanawiasz się, czy tampony mogą przeciekać. Tak, jeśli są używane przez zbyt długi czas. Dlatego warto zwracać uwagę na to, ile godzin minęło od włożenia tamponu. W końcu poplamiona bielizna to nic przyjemnego. A ponieważ bez wyjęcia tamponu nie możesz sprawdzić, czy już powinnaś go zmienić, nauczenie się zasad używania tamponów i unikania nieprzyjemnych niespodzianek może zająć Ci trochę czasu.

Spis treści:

1. Dlaczego mój tampon przecieka?

arrow-white

Zwykle przeciekający tampon oznacza, że nosisz go już zbyt długo lub wybrałaś produkt o niewłaściwym stopniu chłonności. Pamiętaj o tym, by zmieniać tampon co 4-8 godzin. Jeśli zauważysz, że Twój tampon przecieka już po 4 godzinach, czas zacząć używać produktów o większym stopniu chłonności. Oczywiście intensywność krwawienia zmienia się w trakcie miesiączki. W pierwszym dniu okresu zwykle jest ono bardziej obfite niż w ostatnim. Dlatego dobrze jest mieć pod ręką tampony o różnym stopniu chłonności – dzięki temu możesz łatwo dostosować swój wybór produktu do intensywności krwawienia.

Problem przeciekających tamponów można dość łatwo rozwiązać, aby nie martwić się nieprzyjemnymi niespodziankami podczas okresu.

Zobacz, jak zabezpieczyć się przed przeciekaniem

2. Wybierz produkt o odpowiednim stopniu chłonności

arrow-white

Powinnaś zawsze używać tamponu o najmniejszym stopniu chłonności, biorąc pod uwagę intensywność swojego krwawienia miesiączkowego. Ponieważ zmienia się ona z dnia na dzień, prawdopodobnie będziesz potrzebować zapasu różnych tamponów. Używaj produktów o większym stopniu chłonności w pierwszych dniach okresu, kiedy krwawienie jest najbardziej obfite. Jeśli widzisz ślady krwi na bieliźnie, sięgnij po tampon o większym stopniu chłonności. Natomiast jeśli zmieniasz tampon po sześciu godzinach i nadal jest on częściowo biały, powinnaś użyć produktu o mniejszym stopniu chłonności.

Tampon, podpaska czy wkładka higieniczna? Sprawdź, czym się różnią

3. Zmieniaj tampony wystarczająco często

arrow-white

A może tampon przecieka dlatego, że pozostawiasz go w pochwie na zbyt długi czas? Wiedza o tym, jak często należy zmieniać tampony, pozwoli Ci uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Zwykle powinnaś to robić co 4-6 godzin, ale możesz bezpiecznie pozostawić tampon w środku nawet na 8 godzin.

4. Używaj dodatkowych produktów higienicznych

arrow-white

Wypadki się zdarzają, więc żeby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, możesz też używać wkładek higienicznych, takich jak Always Dailies. Ochronią one bieliznę przed zabrudzeniem, jeśli tampon zacznie przeciekać. Wkładki Always Dailies są bardzo elastyczne i wygodne. I tak cienkie, że nawet ich nie poczujesz.

5. Jak dobrać odpowiednie tampony?

arrow-white

Dziewczętom, które dopiero zaczynają używać tamponów, polecamy TAMPAX Compak Pearl. Mają zaokrągloną końcówkę i specjalne oznaczenia na aplikatorze, dzięki czemu ich aplikacja jest naprawdę łatwa.

Zobacz, jak dobrać odpowiedni rozmiar tamponu

Tampony
Tampony
Przeciekanie podczas okresu
Przeciekanie podczas okresu
Obfite miesiączki
Obfite miesiączki

Powiązane artykuły

article
Czy tampon może przeciekać? Jak temu zapobiec?
Używając tamponów podczas miesiączki, możesz swobodnie robić i nosić to, co tylko chcesz.
/miesiaczka/tampony/dlaczego-tampon-przecieka/
Czas czytania (2) min
//images.ctfassets.net/1p66cuanqfyg/2wZ6virBD4JUTZ6GHM9CGp/3324d1b14be57707493660bb52454be8/_RXP3E4K.jpg?w=1920
pl