Jak założyć tampon pierwszy raz?

0
Jak założyć tampon pierwszy raz?Jak założyć tampon pierwszy raz?

Pierwsza aplikacja tamponu może być stresująca, ale kiedy już przyzwyczaisz się do tamponów, to będzie dla Ciebie bułka z masłem. Aplikacja tamponu jest naprawdę prosta. Obiecujemy. Wewnątrz pudełka TAMPAX znajdziesz broszurę z instrukcją i innymi przydatnymi informacjami. Jeśli nie możesz jej znaleźć lub jesteś poza domem (lub jeśli po prostu wolisz poczytać o tym online), przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw wskazówek dotyczących tego, jak założyć tampon pierwszy raz.

Jak założyć tampon pierwszy raz?

Podczas pierwszej aplikacji tamponu, trzeba być odprężonym. Praktyka czyni mistrza i nie ma się czym martwić. Postępuj zgodnie z instrukcją, a zrobisz to bezbłędnie.

 1. Najpierw umyj ręce. Utrzymanie higieny w miejscach intymnych jest bardzo ważne. Twoje dłonie mają kontakt z wieloma rzeczami i nie chcesz, aby dostały się tam zarazki.

 2. Następnie wyjmij tampon z opakowania. Wyrzuć opakowanie do kosza.

 3. Za pomocą kciuka i środkowego palca przytrzymaj aplikator w miejscu, w którym wewnętrzna rurka styka się z zewnętrzną. Specjalny uchwyt ułatwia zadanie. W przypadku Tampax Compak wystarczy pociągnąć wewnętrzną część aplikatora, aż usłyszysz kliknięcie.

 4. Znajdź wejście do pochwy, znajdujące się między cewką moczową a odbytem.

 5. Rozstaw nogi mniej więcej na szerokość ramion. Włóż koniec tamponu do pochwy. Lekko pochyl go w kierunku pleców – tak ukształtowana jest Twoja pochwa, dzięki temu łatwiej wsuniesz tampon. Niektóre tampony, takie jak TAMPAX Compak Pearl, mają zaokrągloną końcówkę, która sprawia, że aplikacja jest bardzo wygodna.

Wskazówka: jeśli jesteś spięta, weź kilka głębokich oddechów i dopiero wtedy spokojnie włóż tampon. Pomoże to rozluźnić mięśnie.

Kolejna wskazówka: niektórym dziewczętom łatwiej jest włożyć tampon, kiedy stawiają jedną nogę na toalecie. Ty też możesz tego spróbować!

 1. Upewnij się, że wsunęłaś tampon wystarczająco głęboko. Wsuwaj tak długo, aż palce przytrzymujące aplikator zetkną się ze skórą (jeśli tak nie jest, to znaczy, że tampon nie znajduje się wystarczająco głęboko).

 2. Trzymając uchwyt środkowym palcem i kciukiem, użyj palca wskazującego, aby wsunąć wewnętrzną rurkę aplikatora do zewnętrznej rurki znajdującej się teraz w pochwie. Tampon jest już na miejscu, możesz delikatnie wyciągnąć aplikator, pozostawiając sznureczek na zewnątrz.

W tym momencie nie powinnaś czuć tamponu. Jeśli jest inaczej, prawdopodobnie nie jest on wystarczająco głęboko. Spróbuj wsunąć go głębiej palcem lub go wyjmij i podejmij kolejną próbę z nowym tamponem.

 1. Wyrzuć aplikator do kosza – nigdy nie spłukuj go w toalecie, gdyż może się w ten sposób zapchać.

 2. Po wszystkim ponownie umyj ręce.

Potrzebujesz więcej wskazówek? Czytaj dalej.

 • Upewnij się, że używasz tamponu o odpowiedniej chłonności – zaleca się możliwie najniższą.
 • Pamiętaj, aby zmieniać tampon co 4 do 8 godzin.
 • Nigdy nie noś tamponu dłużej niż 8 godzin.
 • Kiedy nadejdzie czas, aby wyjąć tampon, delikatnie pociągnij za wiszący sznureczek. Wyjęty tampon zawiń w papier toaletowy i wyrzuć do kosza.
 • Nie ma możliwości, żeby tampon się w Tobie „zgubił”! Szyjka macicy na końcu pochwy ma bardzo mały otwór, który przepuszcza jedynie nasienie i płyn menstruacyjny. Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj tutaj.
 • Nigdy nie używaj więcej niż jednego tamponu naraz. Przed włożeniem tamponu upewnij się, że najpierw usunęłaś stary. Pod koniec cyklu upewnij się, że wyciągnęłaś ostatni używany tampon.

Stosując się do tej instrukcji, nie będziesz miała problemów z pierwszą aplikacją tamponu! Im więcej będziesz ćwiczyć, tym pewniej się poczujesz. Żyj swoim życiem i nie pozwól, aby okres powstrzymał Cię przed robieniem tego, co lubisz!

Jak założyć tampon pierwszy raz?
Tampony
Tampony
Menstruacja
Menstruacja

Powiązane artykuły

article
Jak założyć tampon pierwszy raz?
Pierwsza aplikacja tamponu może być stresująca, ale kiedy już przyzwyczaisz się do tamponów, to będzie dla Ciebie bułka z masłem.
/miesiaczka/tampony/jak-zalozyc-tampon-pierwszy-raz/
Czas czytania (3) min
undefined?w=1920
pl