Czy tampony mogą się przeterminować?

0
Czy tampony mogą się przeterminować?Czy tampony mogą się przeterminować?

Robiłaś porządek w pokoju i znalazłaś stare pudełko tamponów. Zastanawiasz się, czy można ich jeszcze użyć? Słusznie. Rzeczy takie jak mleko tracą ważność, jełczeją i stają się niejadalne. Rzeczy takie jak leki mają termin przydatności, po którym nie można ich stosować. A co z tamponami? Czy tampony mają datę ważności i mogą się przeterminować?

Czy tampony mogą się przeterminować?

Oto krótka odpowiedź. Tak. Tampony mają datę ważności mogą się przeterminować. Dlaczego to ma znaczenie? Tampony mają bezpośredni kontakt z Twoim ciałem, dlatego ważne jest, aby zwracać uwagę na to, czy się nie przeterminowały.

Ogólnie rzecz biorąc, termin ważności tamponów wynosi pięć lat. Mimo że nie wyglądają inaczej niż fabrycznie nowe, przeterminowanych tamponów nie należy stosować, gdyż mogły się do nich przedostać bakterie i cząsteczki pleśni.

Skąd mam wiedzieć, czy moje tampony się już przeterminowały?

Patrząc na tampon, niczego się nie dowiesz. Zamiast tego spójrz na bok pudełka TAMPAX, gdzie powinny znajdować się dwie daty ważności tamponów. Jedna to data produkcji, a druga to miesiąc i rok, w którym kończy się termin przydatności tamponów.

Dobra wiadomość jest taka, że tampony działają długo – pół dekady! Nie martw się więc, że kupisz paczkę i nie uda Ci się jej wykorzystać na czas. Pięć lat to dużo czasu. Używaj ich co miesiąc w czasie okresu, chodź na imprezy przy basenie, wakacje spędzaj na plaży, uprawiaj sport.

Teraz, gdy wiesz już, czy tampony mogą się przeterminować, daj nam znać, czy kiedykolwiek miałaś z tym problem!

Tampony
Tampony

Powiązane artykuły

article
Czy tampony mogą się przeterminować?
Robiłaś porządek w pokoju i znalazłaś stare pudełko tamponów.
/miesiaczka/tampony/czy-tampony-moga-sie-przeterminowac/
Czas czytania (2) min
undefined?w=1920
pl