Co ile zmieniać tampon?

0
Co ile zmieniać tampon?Co ile zmieniać tampon?

Dowiesz się najważniejszej rzeczy na temat tamponów: jak i co ile należy je zmieniać.

Nauczyłaś się już, jak używać tamponów. Teraz możesz zastanawiać się, co ile trezba je zmieniać. Oto odpowiedź wraz z innymi poradami na ten temat.

Co ile powinnam zmieniać tampon?

Wiesz już jak wyjąc tampon za pomocą sznurka i bez niego. Nigdy nie zostawiaj niezmienionego tamponu przez więcej niż 8 godzin. Jeśli okaże się, że musisz zmieniać tampon częściej niż co 4 godziny, wypróbuj wersję o wyższej chłonności. Ewentualnie, jeżeli zmieniasz tampon po 8 godzinach i nie jest on nasączony (widoczne są białe włókna), stosuj tampony o mniejszej chłonności.

Zbyt częsta zmiana tamponu może wpływać na jego zdolność do wchłaniania płynu menstruacyjnego – dzieje się tak, ponieważ tampon potrzebuje trochę wilgoci, żeby się rozwinąć. Poza tym,częsta zmiana tamponów przy słabym krwawieniu może powodować podrażnienie. Dlatego tak ważne jest, żeby wiedzieć, co ile zmieniać tampon.

Skąd mam wiedzieć, kiedy zmienić tampon?

Tampon powinien dać się łatwo usunąć. Jeśli masz uczucie, że jest zbyt suchy lub że „utknął”, prawdopodobnie nie zdążył jeszcze wystarczająco nasiąknąć. Z drugiej strony, jeżeli będąc w łazience zauważysz, że sznureczek tamponu jest nasączony krwią, to należy go zmienić jak najszybciej.

Im lepiej poznasz prawidłowości swojej menstruacji, tym łatwiej będziesz mogła ocenić, co ile zmieniać tampon i jaka chłonność tamponów jest dla Ciebie najlepsza.

Dlaczego z tamponu wycieka krew?

"Dzieje się tak z kilku powodów. Tampon mógł już całkowicie nasiąknąć krwią, nie został prawidłowo założony lub może użyłaś tamponu o zbyt małej chłonności.

Pamiętaj, tampon to nie „zatyczka”. U niektórych kobiet może dojść do zabrudzenia bielizny ze względu na kształt pochwy. Dla dodatkowej ochrony można razem z tamponem używać wkładki higienicznej."

Jak często powinnam zmieniać tampon, aby uniknąć zespołu wstrząsu toksycznego?

Istnieje niewielkie ryzyko wystąpienia zespołu wstrząsu toksycznego (TSS) związane z używaniem tamponów. Aby zmniejszyć ryzyko TSS, używaj tamponu o najmniejszej chłonności potrzebnej do zapewnienia sobie ochrony podczas menstruacji.

Czy zaliczyłaś kiedyś wpadkę związaną z użyciem tamponów?! Opowiedz nam o tym.

Tampony
Tampony
Menstruacja
Menstruacja
Higiena
Higiena
Przeciekanie podczas okresu
Przeciekanie podczas okresu

Powiązane artykuły

article
Co ile zmieniać tampon?
Dowiesz się najważniejszej rzeczy na temat tamponów: jak i co ile należy je zmieniać.
/miesiaczka/tampony/co-ile-zmieniac-tampon/
Czas czytania (2) min
undefined?w=1920
pl