Jak wyjąć tampon

0
Jak wyjąć tamponJak wyjąć tampon

Używanie tamponu podczas miesiączki pozwala Ci swobodnie robić wszystko to, co lubisz – np. pływać i kąpać się w basenie! W końcu to, że masz okres, nie znaczy, że musisz przestać być sobą. Jednak wiele dziewcząt ma obawy przed używaniem tamponów, ponieważ nie wiedzą, jak je wkładać i wyjmować. Spokojnie. Wyciąganie tamponu jest całkiem proste. Już po kilku próbach zostaniesz prawdziwą ekspertką w tej dziedzinie.

Wskazówki, jak wyjąć tampon

Zaraz dowiesz się, jak wyjąć tampon. Pamiętaj, by przed wyciąganiem tamponu koniecznie umyć ręce, żeby nie przenosić żadnych drobnoustrojów w okolice pochwy. Każdy tampon ma specjalny sznureczek, który zostaje na zewnątrz. Jest on przyszyty bardzo mocno, więc nie musisz obawiać się, że może się urwać. Delikatnie, lecz zdecydowanym ruchem pociągnij za ten sznureczek, a Twój tampon wysunie się na zewnątrz. Tadam! Właśnie go wyjęłaś.

Kiedy już go wyjmiesz, możesz zastanawiać się, gdzie go wyrzucić. Wyrzucanie tamponu jest równie łatwe. Wystarczy kierować się tymi prostymi wskazówkami: owiń zużyty tampon kawałkiem papieru toaletowego i wyrzuć do kosza na śmieci (nigdy nie spłukuj go w toalecie!). I gotowe!

Rozwiązywanie problemów przy wyciąganiu tamponów

A co zrobić, jeśli nie możesz znaleźć sznureczka? Jeżeli sznureczek nie został na zewnątrz, żebyś mogła pociągnąć za niego i łatwo wyjąć tampon, nie panikuj.

W bardzo rzadkich przypadkach może się zdarzyć, że sznureczek został wsunięty do środka razem z tamponem. Ale nie martw się, bo nadal możesz dość łatwo wyjąć tampon. Delikatnie wsuń palce do pochwy. Twoja pochwa ma tylko ok. 7-13 cm długości, powinnaś więc bez większych problemów wyczuć w niej tampon, chwycić go i wyciągnąć. Brawo! Udało się. Teraz już wiesz, jak wyjąć tampon, nawet kiedy nie możesz znaleźć sznureczka. Możesz więc spokojnie stosować tampony i nie martwić się takimi niespodziankami!

Dopiero zaczynasz używać tamponów? Polecamy Ci TAMPAX Compak Pearl, które są doskonałym wyborem dla początkujących użytkowniczek, bo są łatwe w użyciu i zapewniają bardzo dobrą ochronę. Gładki aplikator z zaokrągloną końcówką sprawia, że włożenie tamponu jest bardzo łatwe. Teraz możesz leżeć na plaży z przyjaciółmi, wybrać się na przyjęcie przy basenie, zagrać w piłkę nożną lub robić inne rzeczy, na które masz ochotę, wiedząc, że jesteś doskonale chroniona i czujesz się swobodnie podczas miesiączki.

Tampony
Tampony
Przeciekanie podczas okresu
Przeciekanie podczas okresu

Powiązane artykuły

article
Jak wyjąć tampon
Używanie tamponu podczas miesiączki pozwala Ci swobodnie robić wszystko to, co lubisz – np.
/miesiaczka/tampony/jak-wyjac-tampon/
Czas czytania (2) min
undefined?w=1920
pl