Dlaczego czuję tampon?

0
Dlaczego czuję tampon?Dlaczego czuję tampon?

Używanie tamponów jest super. My jesteśmy wielkimi fankami. Możesz jednak zastanawiać się, czy po założeniu tamponu będziesz odczuwać jakiś dyskomfort. Postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości. Czy powinnaś czuć tampon? Zdecydowanie nie - pamiętaj, że prawidłowo założony tampon jest praktycznie niewyczuwalny. W tym artykule przyjrzymy się kilku przyczynom, dlaczego możesz czuć tampon.

Zacznijmy od przypomnienia, jak działają tampony

Oto krótki opis działania tamponów. Tampon wsunięty do pochwy pochłania płyn menstruacyjny, zanim ten będzie miał okazję się wydostać. Mięśnie pochwy utrzymują tampon we właściwym miejscu, dopóki nie będziesz gotowa go wyjąć. Tampon sam się nie poruszy, dlatego nie powinnaś go czuć. Jednak skoro wiesz, że nie powinnaś, to dlaczego go czujesz?

Dlaczego czuję tampon?

Najprawdopodobniej podczas aplikacji tampon nie wszedł wystarczająco głęboko do pochwy. Nie ma powodów do zmartwień. Po prostu wciśnij go trochę głębiej palcem. Jeśli to nie rozwiąże problemu, wyjmij tampon i spróbuj ponownie z kolejnym.

Innym powodem, dla którego go czujesz może być użycie tamponu o zbyt dużej chłonności. To może prowadzić do nadmiernego wysuszenia pochwy, co z kolei sprawi, że będzie zbyt sucha, aby tampon był niewyczuwalny. To może być powodem dyskomfortu.

Jak prawidłowo założyć tampon

Oto instrukcja, jak to zrobić, aby tampon był niewyczuwalny. Przytrzymaj kciukiem i środkowym palcem aplikator tamponu. Rozstaw nogi przynajmniej na szerokość ramion. Wsuwaj tampon tak długo, aż cała grubsza część aplikatora (ta z tamponem w środku) znajdzie się całkowicie w pochwie. Dobrym sposobem jest lekkie nachylenie aplikatora w kierunku pleców i wsuwanie go do pochwy, aż palce przytrzymujące aplikator zetkną się ze skórą. Dopiero wtedy naciśnij tłok, aby uwolnić tampon z aplikatora. Czasem potrzeba trochę praktyki, aby zrobić to dobrze i mieć wrażenie, że nic w środku nie ma.

Czy tampony są wygodne?

Kiedy już to opanujesz, zorientujesz się, że tampony są naprawdę wygodne. Wiele dziewcząt woli je od podpasek, ponieważ mogą robić wszystko i nosić cokolwiek chcą podczas okresu. To, czy wybierzesz tampony, czy podpaski, zależy wyłącznie od Ciebie.

Menstruacja
Menstruacja
Tampony
Tampony

Powiązane artykuły

article
Dlaczego czuję tampon?
Używanie tamponów jest super.
/miesiaczka/tampony/dlaczego-czuje-tampon/
Czas czytania (2) min
undefined?w=1920
pl