Czy tampon może wypaść?

0
Czy tampon może wypaść?Czy tampon może wypaść?

Jeśli dopiero zaczynasz używać tamponów, pewnie masz wiele pytań z nimi związanych i na przykład zastanawiasz się, czy tampon może wypaść. To dobre pytanie. W końcu wkładasz do pochwy coś, co nie jest w żaden sposób podtrzymywane od dołu.

Czy w takim razie tampon może wypaść?

Odpowiedź brzmi: nie, a poniżej wyjaśniamy dlaczego.

To Twoje mięśnie pochwy trzymają tampon w środku, a są one całkiem mocne. Dzięki temu nie musisz się obawiać, że Twój tampon przypadkowo wypadnie w jakiejkolwiek zwykłej, codziennej sytuacji. Nie ma takiej możliwości, jeśli tylko włożyłaś go w prawidłowy sposób (czyli wsunęłaś go dostatecznie głęboko).

A nawet jeśli nie wsunęłaś go dostatecznie głęboko, to z technicznego punktu widzenia też nie wypadnie, bo po prostu nie znajdował się w środku… W takim przypadku będziesz o tym wiedziała, bo szybko go poczujesz. Natomiast jeśli wsunęłaś tampon dostatecznie głęboko i w prawidłowy sposób, to nie będziesz go czuła, zajmując się swoimi codziennymi sprawami. Stosuj tampony bez obawy, że któryś z nich może nagle wypaść.

Oczywiście od każdej reguły istnieją wyjątki. Czasami gdy załatwiasz się i napinasz mięśnie, może to spowodować przypadkowe wypchnięcie tamponu do toalety. Ale to żaden problem. Przecież już jesteś w łazience. Po prostu włóż nowy tampon. Taki „wypadek przy pracy” to nic nadzwyczajnego i przydarzył się już wielu innym dziewczynom. Jednak w innych codziennych sytuacjach Twój tampon nie może wypaść.

Nasza rekomendacja tamponów specjalnie dla Ciebie

Jeśli dopiero zaczynasz używać tamponów, polecamy Ci TAMPAX Compak Pearl. Mają zaokrągloną końcówkę i specjalne oznaczenia na aplikatorze, dzięki czemu ich aplikacja jest łatwa, prosta i wygodna.

Tampony
Tampony
Menstruacja
Menstruacja
Higiena
Higiena

Powiązane artykuły

article
Czy tampon może wypaść?
Jeśli dopiero zaczynasz używać tamponów, pewnie masz wiele pytań z nimi związanych i na przykład zastanawiasz się, czy tampon może wypaść.
/miesiaczka/tampony/czy-tampon-moze-wypasc/
Czas czytania (2) min
undefined?w=1920
pl