Jak obliczyć cykl miesiączkowy?

0
Dwie młode dziewczyny rozmawiają ze sobą i patrzą razem w telefon komórkowy. Jedna z nich trzyma również kalendarz.Dwie młode dziewczyny rozmawiają ze sobą i patrzą razem w telefon komórkowy. Jedna z nich trzyma również kalendarz.

Dobrze jest wiedzieć, kiedy powinien pojawić się okres. Dlatego dowiedz się od nas, jak obliczyć cykl miesiączkowy!

Może planujesz wyprawę na plażę lub na basen albo zamierzasz nocować u przyjaciół? A może po prostu chcesz wiedzieć, kiedy warto wrzucić do torby kilka podpasek ALWAYS Ultra, żeby menstruacja nie zaskoczyła Cię w najmniej oczekiwanej sytuacji.

Obliczenie cyklu miesiączkowego jest naprawdę łatwe, a może zapewnić Ci spokój i pewność siebie.

Zobacz, jak to zrobić.

1. Jak obliczyć cykl miesiączkowy

arrow-white

Aby obliczyć długość swojego cyklu menstruacyjnego, musisz nauczyć się go monitorować.

Nie martw się, to całkiem proste. Musisz tylko przez kilka miesięcy zaznaczać w kalendarzu, kiedy zaczął się Twój okres, aby policzyć dni cyklu i móc obliczyć średnią długość swojego cyklu menstruacyjnego.

2. Jak obliczyć długość cyklu menstruacyjnego

arrow-white

Już wyjaśniamy, jak to działa. Zaznacz w kalendarzu pierwszy dzień swojej miesiączki. Ten dzień to jednocześnie pierwszy dzień Twojego cyklu menstruacyjnego. Zacznij liczyć dni od pierwszego dnia miesiączki.

Dzień przed Twoją następną miesiączką to ostatni dzień Twojego cyklu menstruacyjnego i na nim kończysz liczenie. W ten sposób dowiesz się, ile dni trwał Twój cykl menstruacyjny w tym miesiącu. Jeśli na przykład dostałaś okres 5 czerwca, a następna miesiączka pojawiła się 2 lipca, w tym miesiącu długość Twojego cyklu wynosiła 27 dni. Ta informacja bardzo pomoże Ci w obliczaniu swojego cyklu miesiączkowego.

3. Jak obliczyć średniej długości cyklu menstruacyjnego

arrow-white

Jeżeli będziesz to robić przez kilka miesięcy, będziesz mogła dokładnie policzyć dni w swoim cyklu menstruacyjnym oraz określić jego średnią długość.

Po prostu dodaj liczbę dni w każdym cyklu, a następnie podziel uzyskany wynik przez liczbę monitorowanych cykli (czyli liczbę określającą, ile razy dostałaś okres w ciągu tych kilku miesięcy). W ten sposób uzyskasz średnią liczbę dni pomiędzy początkiem każdej miesiączki, czyli średnią długość cyklu.

4. Skąd mam wiedzieć, jak obliczyć kiedy pojawi się następna miesiączka?

arrow-white

Teraz obliczenie, kiedy powinnaś dostać okres, jest bardzo proste. Zaczynając od pierwszego dnia swojej ostatniej miesiączki, odlicz średnią liczbę dni pomiędzy poszczególnymi miesiączkami (czyli średnią długość cyklu, którą już obliczyłaś) i w ten sposób poznasz przewidywany dzień rozpoczęcia kolejnej miesiączki.

Gotowe! Teraz już wiesz, jak obliczyć długość swojego cyklu menstruacyjnego. Wcale nie wymaga to skomplikowanych kalkulacji, a wiedza o tym, jak obliczyć termin miesiączki, pozwoli Ci poznać przybliżoną datę Twojego następnego okresu.

Pamiętaj, że Twój okres może pojawiać się dość nieregularnie. To zupełnie normalne zjawisko, kiedy dopiero zaczynasz miesiączkować. Wejście w stały, regularny rytm może zająć Twojemu organizmowi rok lub dwa, więc trzymaj rękę na pulsie i obserwuj swój cykl.

To wszystko wydaje Ci się bardzo skomplikowane? Nie przejmuj się. Możesz dowiedzieć się więcej na ten temat na stronie mydziewczyny.pl gdzie znajdziesz też nasz kalendarzyk menstruacyjny. Wiedza, jak liczyć cykl miesiączkowy, bywa bardzo pomocna, bo pozwoli Ci przygotować się i zachować pewność siebie, kiedy ten dzień będzie już blisko.

Teraz gdy już wiesz, jak liczyć swój cykl miesiączkowy, może zechcesz zaopatrzyć się w podpaski ALWAYS Ultra przed terminem swojej następnej miesiączki. Mają chłonny wkład, który zamienia płyn menstruacyjny w żel – a żel nie wydostaje się na zewnątrz – więc możesz czuć się pewnie i cieszyć doskonałą ochroną, kiedy masz okres. Włóż kilka takich podpasek do torby lub szafki w szatni, żebyś była zawsze odpowiednio przygotowana.

Czytaj więcej o rodzajach podpasek

Cykl menstruacyjny
Cykl menstruacyjny
Kalendarzyk miesiączkowy
Kalendarzyk miesiączkowy

Powiązane artykuły

article
Jak obliczyć cykl miesiączkowy?
Dobrze jest wiedzieć, kiedy powinien pojawić się okres. Dlatego dowiedz się od nas, jak obliczyć cykl miesiączkowy!
/miesiaczka/okres-i-cykl-menstruacyjny/jak-obliczyc-cykl-miesiaczkowy/
Czas czytania (2) min
//images.ctfassets.net/1p66cuanqfyg/4blSgPRixSKpfciB5vQRK4/1258a8f9e20b4d61fbf1004e2572b764/shutterstock_1944607168.jpg?w=1920
pl