Jak radzić sobie z miesiączką

Jak radzić sobie z miesiączką

Łatwe sposoby na lepsze samopoczucie podczas “TYCH dni”.

Miesiączka może być prawdziwym utrapieniem - tak jakbyś już o tym nie wiedziała! Wzdęcia, skurcze, napięcie przedmiesiączkowe, nastrój... Ta lista nie ma końca! Raz w miesiącu dopada cię najgorsze z możliwych samopoczucie. Tak właśnie działa miesiączka. Czy istnieje lepszy powód, by samą siebie potraktować jak królową. Oto kilka sposobów.
Zrób sobie kąpiel z pianą


Nie ma nic bardziej relaksującego i odprężającego niż leżenie w gorącej kąpieli z pianą. Na początku upewnij się, że masz możliwość okupowania łazienki przez co najmniej 45 minut - młodszy brat walący w drzwi co 5 minut nie sprzyja relaksowi.


Zrób nastrój, zapalając kilka zapachowych świec wokół wanny (oczywiście najpierw zapytaj o zgodę rodziców). Włącz łagodną muzykę (nie stawiaj sprzętu na brzegu wanny - nie trzeba przypominać o ryzyku kopnięcia przez prąd!). Niech łazienka wypełni się po brzegi milionem bąbelków i zapachem mydła. A teraz połóż się i odpręż.
Zaplanuj wieczór filmowy


Jakie filmy najbardziej lubisz: komedie, dramaty, thrillery czy filmy akcji? Zalegnij na kanapie i zrób sobie maraton filmowy. Spełniaj swoje zachcianki, zafunduj sobie ulubione przekąski. Kup sobie ulubione czekoladki albo żelki. Masz ochotę na coś słonego? Zrób sobie sos cebulowy na bazie kwaśnej śmietany i zatop w nim ulubione czipsy. (To rozwiązanie ma jednak pewne minusy - licznik kalorii bije nieubłaganie!)
Wystrój się lub ubierz wyjątkowo wygodnie


CAŁY DZIEŃ pozostań w najwygodniejszych dresach. Nie ma nic lepszego niż para ulubionych spodni dresowych. Są miękkie i wygodne, a ty wyglądasz w nich bosko. Zawsze, nawet w TE dni.
Możesz też pójść w innym kierunku. Wystrój się! Czasem, gdy czujesz się wyjątkowo brzydka i zdołowana, wystrojenie się może świetnie zadziałać jako sposób na poprawę nastroju i zrobienie sobie przyjemności. Zaplanuj sobie więcej czasu na poranną toaletę i wybierz coś fajnego, ale wygodnego do ubrania. Dzięki temu przez cały dzień będziesz czuła się wyjątkowo piękna. Usłyszysz tyle komplementów, że zapomnisz nawet o miesiączce.


Wybierz się do ulubionej restauracji


Zaplanuj wieczorny wypad do ulubionej restauracji z ulubioną osobą - nieważne, czy będzie to chłopak, przyjaciółka, czy mama. Zaszalej z wymyślną przystawką i odlotowym, bezalkoholowym drinkiem. Wybierz pożywne danie, które sprawi, że poczujesz się lepiej.
Nieważne, który ze sposobów wybierzesz. Ważne, żebyś potraktowała samą siebie jak królową. Żebyś poczuła się wyjątkowa i zafundowała sobie prawdziwy relaks. Może to być równie dobrze czas spędzony na czytaniu dobrej książki, malowaniu paznokci lub pod prysznicem. Miesiączka wystarczająco daje ci w kość, spróbuj więc sobie to jakoś wynagrodzić!


Jak obchodzić się ze samą sobą w czasie miesiączki?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Rodzaje tamponów

Tampony nie są produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rozmiar w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Kiedy pojawia się pierwsza miesiączka

Dowiedz się, w jakim wieku nastolatki zaczynają miesiączkować i jakie są typowe oznaki zbliżającej się miesiączki.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Stosowanie tamponów

Oto dwanaście powodów, dlaczego zdecydowanie warto wypróbować tampony.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Kiedy pierwsza miesiączka?

Poszerz swoją wiedzę na temat dojrzewania i pierwszego okresu. Dowiedz się, kiedy możesz spodziewać się pierwszej miesiączki.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Cztery proste sposoby, jak podrasować dres

Niech Cię nie zwiedzie jego swobodny i nieformalny charakter - dres może być superelegancki, gdy zestawimy go z odpowiednimi dodatkami.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny