Jak radzić sobie z miesiączką

Jak radzić sobie z miesiączką

Łatwe sposoby na lepsze samopoczucie podczas “TYCH dni”.

Miesiączka może być prawdziwym utrapieniem - tak jakbyś już o tym nie wiedziała! Wzdęcia, skurcze, napięcie przedmiesiączkowe, nastrój... Ta lista nie ma końca! Raz w miesiącu dopada cię najgorsze z możliwych samopoczucie. Tak właśnie działa miesiączka. Czy istnieje lepszy powód, by samą siebie potraktować jak królową. Oto kilka sposobów.
Zrób sobie kąpiel z pianą


Nie ma nic bardziej relaksującego i odprężającego niż leżenie w gorącej kąpieli z pianą. Na początku upewnij się, że masz możliwość okupowania łazienki przez co najmniej 45 minut - młodszy brat walący w drzwi co 5 minut nie sprzyja relaksowi.


Zrób nastrój, zapalając kilka zapachowych świec wokół wanny (oczywiście najpierw zapytaj o zgodę rodziców). Włącz łagodną muzykę (nie stawiaj sprzętu na brzegu wanny - nie trzeba przypominać o ryzyku kopnięcia przez prąd!). Niech łazienka wypełni się po brzegi milionem bąbelków i zapachem mydła. A teraz połóż się i odpręż.
Zaplanuj wieczór filmowy


Jakie filmy najbardziej lubisz: komedie, dramaty, thrillery czy filmy akcji? Zalegnij na kanapie i zrób sobie maraton filmowy. Spełniaj swoje zachcianki, zafunduj sobie ulubione przekąski. Kup sobie ulubione czekoladki albo żelki. Masz ochotę na coś słonego? Zrób sobie sos cebulowy na bazie kwaśnej śmietany i zatop w nim ulubione czipsy. (To rozwiązanie ma jednak pewne minusy - licznik kalorii bije nieubłaganie!)
Wystrój się lub ubierz wyjątkowo wygodnie


CAŁY DZIEŃ pozostań w najwygodniejszych dresach. Nie ma nic lepszego niż para ulubionych spodni dresowych. Są miękkie i wygodne, a ty wyglądasz w nich bosko. Zawsze, nawet w TE dni.
Możesz też pójść w innym kierunku. Wystrój się! Czasem, gdy czujesz się wyjątkowo brzydka i zdołowana, wystrojenie się może świetnie zadziałać jako sposób na poprawę nastroju i zrobienie sobie przyjemności. Zaplanuj sobie więcej czasu na poranną toaletę i wybierz coś fajnego, ale wygodnego do ubrania. Dzięki temu przez cały dzień będziesz czuła się wyjątkowo piękna. Usłyszysz tyle komplementów, że zapomnisz nawet o miesiączce.


Wybierz się do ulubionej restauracji


Zaplanuj wieczorny wypad do ulubionej restauracji z ulubioną osobą - nieważne, czy będzie to chłopak, przyjaciółka, czy mama. Zaszalej z wymyślną przystawką i odlotowym, bezalkoholowym drinkiem. Wybierz pożywne danie, które sprawi, że poczujesz się lepiej.
Nieważne, który ze sposobów wybierzesz. Ważne, żebyś potraktowała samą siebie jak królową. Żebyś poczuła się wyjątkowa i zafundowała sobie prawdziwy relaks. Może to być równie dobrze czas spędzony na czytaniu dobrej książki, malowaniu paznokci lub pod prysznicem. Miesiączka wystarczająco daje ci w kość, spróbuj więc sobie to jakoś wynagrodzić!


Jak obchodzić się ze samą sobą w czasie miesiączki?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Rodzaje tamponów

Tampony nie są produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rozmiar w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Miesiączka - jak się na nią mówi na świecie?

Dowiedz się, jak w 10 różnych krajach dziewczęta nazywają „te dni”.

Dowiedz się wiecej

Always

Skurcze i bole menstruacyjne

Dokuczają Ci bóle menstruacyjne? Wiedz, że są na nie skuteczne sposoby. Nie zwlekaj, zwalcz skurcze miesiączkowe i ból pojawiający się w czasie okresu.

Dowiedz się wiecej

Secret

Domowy peeling do ust

Złuszczanie naskórka jest najlepszym sposobem na supergładki uśmiech. Na szczęście peeling do ust można zrobić w bardzo prosty sposób.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny