Jak radzić sobie z miesiączką

Jak radzić sobie z miesiączką

Łatwe sposoby na lepsze samopoczucie podczas “Tych dni”.


Miesiączka może być prawdziwym utrapieniem - tak jakbyś już o tym nie wiedziała! Wzdęcia, skurcze, napięcie przedmiesiączkowe, nastrój... Ta lista nie ma końca! Raz w miesiącu dopada cię najgorsze z możliwych samopoczucie. Tak właśnie działa miesiączka. Czy istnieje lepszy powód, by samą siebie potraktować jak królową. Oto kilka sposobów.

Zrób sobie kąpiel z pianą

Nie ma nic bardziej relaksującego i odprężającego niż leżenie w gorącej kąpieli z pianą. Na początku upewnij się, że masz możliwość okupowania łazienki przez co najmniej 45 minut - młodszy brat walący w drzwi co 5 minut nie sprzyja relaksowi.

Zrób nastrój, zapalając kilka zapachowych świec wokół wanny (oczywiście najpierw zapytaj o zgodę rodziców). Włącz łagodną muzykę (nie stawiaj sprzętu na brzegu wanny - nie trzeba przypominać o ryzyku kopnięcia przez prąd!). Niech łazienka wypełni się po brzegi milionem bąbelków i zapachem mydła. A teraz połóż się i odpręż.


Zaplanuj wieczór filmowy

Jakie filmy najbardziej lubisz: komedie, dramaty, thrillery czy filmy akcji? Zalegnij na kanapie i zrób sobie maraton filmowy. Spełniaj swoje zachcianki, zafunduj sobie ulubione przekąski. Kup sobie ulubione czekoladki albo żelki. Masz ochotę na coś słonego? Zrób sobie sos cebulowy na bazie kwaśnej śmietany i zatop w nim ulubione czipsy. (To rozwiązanie ma jednak pewne minusy - licznik kalorii bije nieubłaganie!)


Wystrój się lub ubierz wyjątkowo wygodnie

CAŁY DZIEŃ pozostań w najwygodniejszych dresach. Nie ma nic lepszego niż para ulubionych spodni dresowych. Są miękkie i wygodne, a ty wyglądasz w nich bosko. Zawsze, nawet w TE dni.

Możesz też pójść w innym kierunku. Wystrój się! Czasem, gdy czujesz się wyjątkowo brzydka i zdołowana, wystrojenie się może świetnie zadziałać jako sposób na poprawę nastroju i zrobienie sobie przyjemności. Zaplanuj sobie więcej czasu na poranną toaletę i wybierz coś fajnego, ale wygodnego do ubrania. Dzięki temu przez cały dzień będziesz czuła się wyjątkowo piękna. Usłyszysz tyle komplementów, że zapomnisz nawet o miesiączce.

Wybierz się do ulubionej restauracji

Zaplanuj wieczorny wypad do ulubionej restauracji z ulubioną osobą - nieważne, czy będzie to chłopak, przyjaciółka, czy mama. Zaszalej z wymyślną przystawką i odlotowym, bezalkoholowym drinkiem. Wybierz pożywne danie, które sprawi, że poczujesz się lepiej.


Nieważne, który ze sposobów wybierzesz. Ważne, żebyś potraktowała samą siebie jak królową. Żebyś poczuła się wyjątkowa i zafundowała sobie prawdziwy relaks. Może to być równie dobrze czas spędzony na czytaniu dobrej książki, malowaniu paznokci lub pod prysznicem. Miesiączka wystarczająco daje ci w kość, spróbuj więc sobie to jakoś wynagrodzić!


Jak obchodzić się ze samą sobą w czasie miesiączki?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Rodzaje tamponów i ich rozmiary

Są różne rozmiary i rodzaje tamponów. Nie są one produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rodzaj tamponów w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Jak powiedzieć mamie, że mam okres

Po raz pierwszy masz okres i zastanawiasz się, czy powiedzieć o tym mamie? Dowiedz się, jak powiedzieć mamie o okresie i dlaczego warto to zrobić.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Ćwiczenia podczas okresu

Masz miesiączkę i dlatego nie możesz robić rzeczy, które lubisz? Dowiedz się, czy ćwiczenia podczas okresu to coś, z czego powinnaś zrezygnować.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Trwałe usuwanie włosów z twarzy

Czemu nie, ale trwałe usunięcie włosów z twarzy jest stosunkowo drogie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Kiedy pierwsza miesiączka?

Poszerz swoją wiedzę na temat dojrzewania i pierwszego okresu. Dowiedz się, kiedy możesz spodziewać się pierwszej miesiączki.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny