Jak radzić sobie z miesiączką

Jak radzić sobie z miesiączką

Łatwe sposoby na lepsze samopoczucie podczas “Tych dni”.


Miesiączka może być prawdziwym utrapieniem - tak jakbyś już o tym nie wiedziała! Wzdęcia, skurcze, napięcie przedmiesiączkowe, nastrój... Ta lista nie ma końca! Raz w miesiącu dopada cię najgorsze z możliwych samopoczucie. Tak właśnie działa miesiączka. Czy istnieje lepszy powód, by samą siebie potraktować jak królową. Oto kilka sposobów.

Zrób sobie kąpiel z pianą

Nie ma nic bardziej relaksującego i odprężającego niż leżenie w gorącej kąpieli z pianą. Na początku upewnij się, że masz możliwość okupowania łazienki przez co najmniej 45 minut - młodszy brat walący w drzwi co 5 minut nie sprzyja relaksowi.

Zrób nastrój, zapalając kilka zapachowych świec wokół wanny (oczywiście najpierw zapytaj o zgodę rodziców). Włącz łagodną muzykę (nie stawiaj sprzętu na brzegu wanny - nie trzeba przypominać o ryzyku kopnięcia przez prąd!). Niech łazienka wypełni się po brzegi milionem bąbelków i zapachem mydła. A teraz połóż się i odpręż.


Zaplanuj wieczór filmowy

Jakie filmy najbardziej lubisz: komedie, dramaty, thrillery czy filmy akcji? Zalegnij na kanapie i zrób sobie maraton filmowy. Spełniaj swoje zachcianki, zafunduj sobie ulubione przekąski. Kup sobie ulubione czekoladki albo żelki. Masz ochotę na coś słonego? Zrób sobie sos cebulowy na bazie kwaśnej śmietany i zatop w nim ulubione czipsy. (To rozwiązanie ma jednak pewne minusy - licznik kalorii bije nieubłaganie!)


Wystrój się lub ubierz wyjątkowo wygodnie

CAŁY DZIEŃ pozostań w najwygodniejszych dresach. Nie ma nic lepszego niż para ulubionych spodni dresowych. Są miękkie i wygodne, a ty wyglądasz w nich bosko. Zawsze, nawet w TE dni.

Możesz też pójść w innym kierunku. Wystrój się! Czasem, gdy czujesz się wyjątkowo brzydka i zdołowana, wystrojenie się może świetnie zadziałać jako sposób na poprawę nastroju i zrobienie sobie przyjemności. Zaplanuj sobie więcej czasu na poranną toaletę i wybierz coś fajnego, ale wygodnego do ubrania. Dzięki temu przez cały dzień będziesz czuła się wyjątkowo piękna. Usłyszysz tyle komplementów, że zapomnisz nawet o miesiączce.

Wybierz się do ulubionej restauracji

Zaplanuj wieczorny wypad do ulubionej restauracji z ulubioną osobą - nieważne, czy będzie to chłopak, przyjaciółka, czy mama. Zaszalej z wymyślną przystawką i odlotowym, bezalkoholowym drinkiem. Wybierz pożywne danie, które sprawi, że poczujesz się lepiej.


Nieważne, który ze sposobów wybierzesz. Ważne, żebyś potraktowała samą siebie jak królową. Żebyś poczuła się wyjątkowa i zafundowała sobie prawdziwy relaks. Może to być równie dobrze czas spędzony na czytaniu dobrej książki, malowaniu paznokci lub pod prysznicem. Miesiączka wystarczająco daje ci w kość, spróbuj więc sobie to jakoś wynagrodzić!


Jak obchodzić się ze samą sobą w czasie miesiączki?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Rodzaje tamponów i ich rozmiary

Są różne rozmiary i rodzaje tamponów. Nie są one produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rodzaj tamponów w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego

Chcesz wiedzieć, czy występują u Ciebie objawy PMS, czy to coś innego?

Dowiedz się wiecej

Always

Ćwiczenia podczas okresu

Masz miesiączkę i dlatego nie możesz robić rzeczy, które lubisz? Dowiedz się, czy ćwiczenia podczas okresu to coś, z czego powinnaś zrezygnować.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Kiedy pierwsza miesiączka?

Poszerz swoją wiedzę na temat dojrzewania i pierwszego okresu. Dowiedz się, kiedy możesz spodziewać się pierwszej miesiączki.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Czy to prawdziwa miłość?

Czy to prawdziwe uczucie? Twoja pierwsza miłość, którą będziesz zawsze pamiętać? Oto kilka sposobów, aby się tego dowiedzieć

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny