Jak dobrać stanik?

Jak dobrać stanik?

Kilka wskazówek, jak znaleźć wygodny stanik i dobrać odpowiedni rozmiar.


Używając wszelkich dostępnych sposobów pomiaru doszłaś w końcu, jaki jest twój rozmiar stanika. On jednak ciągle jakoś źle leży. Przecina na pół górną część biustu i powoduje, że na górze po obu stronach tworzą się dwie dodatkowe piersi. Ramiączka wrzynają się w skórę ramion. Piersi „wyłażą” dołem lub bokami. Albo po prostu stanik nie leży tak, jak powinien.

Dobranie odpowiedniego rozmiaru stanika

Bywa, że rozmiary staników różnią się znacznie w zależności od modelu, a nawet od marki. Twój rozmiar stanika może się też zmieniać wraz z rosnącymi piersiami. Najlepszą więc rzeczą, jaką możesz zrobić, będzie zamknięcie się w przymierzalni wraz z górą przeróżnych modeli i rozmiarów. (Jeśli to możliwe, nie planuj takich zakupów tuż przed okresem, kiedy twoje piersi mogą być nieco większe).

Test dopasowania stanika

Jak już znajdziesz model, który ci się spodoba, możesz zrobić w nim kilka podskoków, żeby sprawdzić, czy piersi są odpowiednio podtrzymane. Możesz też pochylić się w kierunku lustra, żeby zobaczyć, czy miseczki trzymają twoje piersi tam, gdzie powinny się one znajdować. Dobrze jest też sprawdzić, jak stanik prezentuje się pod T-shirtem. Sprawdź, czy koronka lub inne elementy dekoracyjne stanika nie tworzą nieestetycznych wybrzuszeń na ubraniu.

Spróbuj też jak najlepiej dopasować stanik, dostosowując odpowiednio długość ramiączek i zapięcie z tyłu. Pamiętaj, że z czasem, pod wpływem zmian, przez które przechodzi twoje ciało, możesz potrzebować innego rozmiaru.

Dobrze dobrany stanik spowoduje, że będziesz się czuła pewnie we wszystkim, co nałożysz na wierzch. Źle dobrany stanik może sprawić, że będziesz się czuła jak w uprzęży i cały czas będziesz się zastanawiać, czy na pewno dobrze wyglądasz. Stanik powinien być wygodny. Jeśli jest przy tym piękny - tym lepiej!


Czy przeżyłaś kiedykolwiek chwile zażenowania z powodu źle dobranego stanika lub z powodu jego braku?!

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Trudny czas dojrzewania

Bycie nastolatką nie jest łatwe, ale możliwe do przejścia bez większych dramatów. Zobacz zasady, którymi kierowała się Littlemooonster96 w czasie dojrzewania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Szybka przemiana materii

Dowiedz się prawdy na temat swojej przemiany materii i sposobów na zdrowe zgubienie zbędnych kilogramów.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak używać nici dentystycznej?

Czy używanie nici dentystycznej jest trudne? Oto sposób na czyste i piękne zęby, gdy nosisz aparat ortodontyczny.

Dowiedz się wiecej

Oral-B