Jak dobrać stanik?

Jak dobrać stanik?

Kilka wskazówek, jak znaleźć wygodny stanik i dobrać odpowiedni rozmiar.


Używając wszelkich dostępnych sposobów pomiaru doszłaś w końcu, jaki jest twój rozmiar stanika. On jednak ciągle jakoś źle leży. Przecina na pół górną część biustu i powoduje, że na górze po obu stronach tworzą się dwie dodatkowe piersi. Ramiączka wrzynają się w skórę ramion. Piersi „wyłażą” dołem lub bokami. Albo po prostu stanik nie leży tak, jak powinien.

Dobranie odpowiedniego rozmiaru stanika

Bywa, że rozmiary staników różnią się znacznie w zależności od modelu, a nawet od marki. Twój rozmiar stanika może się też zmieniać wraz z rosnącymi piersiami. Najlepszą więc rzeczą, jaką możesz zrobić, będzie zamknięcie się w przymierzalni wraz z górą przeróżnych modeli i rozmiarów. (Jeśli to możliwe, nie planuj takich zakupów tuż przed okresem, kiedy twoje piersi mogą być nieco większe).

Test dopasowania stanika

Jak już znajdziesz model, który ci się spodoba, możesz zrobić w nim kilka podskoków, żeby sprawdzić, czy piersi są odpowiednio podtrzymane. Możesz też pochylić się w kierunku lustra, żeby zobaczyć, czy miseczki trzymają twoje piersi tam, gdzie powinny się one znajdować. Dobrze jest też sprawdzić, jak stanik prezentuje się pod T-shirtem. Sprawdź, czy koronka lub inne elementy dekoracyjne stanika nie tworzą nieestetycznych wybrzuszeń na ubraniu.

Spróbuj też jak najlepiej dopasować stanik, dostosowując odpowiednio długość ramiączek i zapięcie z tyłu. Pamiętaj, że z czasem, pod wpływem zmian, przez które przechodzi twoje ciało, możesz potrzebować innego rozmiaru.

Dobrze dobrany stanik spowoduje, że będziesz się czuła pewnie we wszystkim, co nałożysz na wierzch. Źle dobrany stanik może sprawić, że będziesz się czuła jak w uprzęży i cały czas będziesz się zastanawiać, czy na pewno dobrze wyglądasz. Stanik powinien być wygodny. Jeśli jest przy tym piękny - tym lepiej!


Czy przeżyłaś kiedykolwiek chwile zażenowania z powodu źle dobranego stanika lub z powodu jego braku?!

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Trudny czas dojrzewania

Bycie nastolatką nie jest łatwe, ale możliwe do przejścia bez większych dramatów. Zobacz zasady, którymi kierowała się Littlemooonster96 w czasie dojrzewania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Zdrowa dieta dla nastolatek

Zdrowa dieta dla nastolatek, dzięki której poczujesz się świetnie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

4 pytania na temat pocenia się

Oto informacje o tym, dlaczego się pocimy i jak poznać, czy pocisz się za bardzo.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jakie wybrać perfumy?

Szukasz swojego zapachu? Pomożemy Ci go znaleźć!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Cztery proste sposoby, jak podrasować dres

Niech Cię nie zwiedzie jego swobodny i nieformalny charakter - dres może być superelegancki, gdy zestawimy go z odpowiednimi dodatkami.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny