Jak dobrać stanik?

Jak dobrać stanik?

Kilka wskazówek, jak znaleźć wygodny stanik i dobrać odpowiedni rozmiar.

Używając wszelkich dostępnych sposobów pomiaru doszłaś w końcu, jaki jest twój rozmiar stanika. On jednak ciągle jakoś źle leży. Przecina na pół górną część biustu i powoduje, że na górze po obu stronach tworzą się dwie dodatkowe piersi. Ramiączka wrzynają się w skórę ramion. Piersi „wyłażą” dołem lub bokami. Albo po prostu stanik nie leży tak, jak powinien.


Dobranie odpowiedniego rozmiaru stanika


Bywa, że rozmiary staników różnią się znacznie w zależności od modelu, a nawet od marki. Twój rozmiar stanika może się też zmieniać wraz z rosnącymi piersiami. Najlepszą więc rzeczą, jaką możesz zrobić, będzie zamknięcie się w przymierzalni wraz z górą przeróżnych modeli i rozmiarów. (Jeśli to możliwe, nie planuj takich zakupów tuż przed okresem, kiedy twoje piersi mogą być nieco większe).


Test dopasowania stanika


Jak już znajdziesz model, który ci się spodoba, możesz zrobić w nim kilka podskoków, żeby sprawdzić, czy piersi są odpowiednio podtrzymane. Możesz też pochylić się w kierunku lustra, żeby zobaczyć, czy miseczki trzymają twoje piersi tam, gdzie powinny się one znajdować. Dobrze jest też sprawdzić, jak stanik prezentuje się pod T-shirtem. Sprawdź, czy koronka lub inne elementy dekoracyjne stanika nie tworzą nieestetycznych wybrzuszeń na ubraniu. Spróbuj też jak najlepiej dopasować stanik, dostosowując odpowiednio długość ramiączek i zapięcie z tyłu. Pamiętaj, że z czasem, pod wpływem zmian, przez które przechodzi twoje ciało, możesz potrzebować innego rozmiaru.


Dobrze dobrany stanik spowoduje, że będziesz się czuła pewnie we wszystkim, co nałożysz na wierzch. Źle dobrany stanik może sprawić, że będziesz się czuła jak w uprzęży i cały czas będziesz się zastanawiać, czy na pewno dobrze wyglądasz. Stanik powinien być wygodny. Jeśli jest przy tym piękny - tym lepiej!


Czy przeżyłaś kiedykolwiek chwile zażenowania z powodu źle dobranego stanika lub z powodu jego braku?!

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Trudny czas dorastania

Bycie nastolatką nie jest łatwe, ale możliwe do przejścia bez większych dramatów. Zobacz zasady, którymi kierowała się Littlemooonster96 w trakcie dorastania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Dojrzewanie u chłopców

Nasz przewodnik po męskim okresie dojrzewania pomoże Ci zrozumieć, co się dzieje z Twoimi kolegami

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Kiedy iść do ginekologa?

Oto kilka oznak, że nadszedł czas na wizytę u lekarza.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak używać nici dentystycznej?

Czy używanie nici dentystycznej jest trudne? Oto sposób na czyste i piękne zęby, gdy nosisz aparat ortodontyczny.

Dowiedz się wiecej

Oral-B

Jak pocieszyć przyjaciółkę

Twoja przyjaciółka ma kłopoty. Oto co możesz zrobić, a czego nie powinnaś robić, żeby jej pomóc.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny