Jak dbać o higienę osobistą w okresie dojrzewania?

Jak dbać o higienę osobistą w okresie dojrzewania?

Okres dojrzewania to czas, kiedy w ciele nastolatki następuje wiele zmian. Warto zatem dowiedzieć się więcej o higienie w okresie dojrzewania, aby w tym czasie czuć się świeżo i komfortowo.


Okres dojrzewania to czas, kiedy w Twoim ciele następuje wiele zmian. Niejedna nastolatka zaczyna pocić się bez powodu, przy czym często towarzyszy temu nieprzyjemny zapach. Są to zupełnie naturalne rzeczy. Co możesz zrobić, żeby pozbyć się tego problemu?
Wszystko rozbija się o słynną już higienę okresu dojrzewania. Wystarczy, że będziesz stosowała się do kilku bardzo prostych zasad i wszystko wróci do normy. Najlepsze sposoby na to, żebyś zawsze mogła czuć się świeżo i komfortowo to:

  • Codzienne mycie – jest to bardzo ważna część higieny okresy dojrzewania. Zwróć szczególną uwagę na pachy i inne newralgiczne miejsca. Wybierz delikatny żel pod prysznic oraz weź ciepłą kąpiel. Dzięki temu pozbędziesz się bakterii, które wywołują nieprzyjemny zapach.
  • Noszenie oddychających ubrań – dobrym materiałem jest bawełna, która wchłania, a także przepuszcza powietrze lepiej niż tkaniny syntetyczne, takie jak poliester. Pamiętaj, żeby codziennie zakładać świeżą bieliznę!
  • Stosowanie dezodorantu lub antyperspirantu to kolejna ważna część higieny w okresie dojrzewania, na przykład z serii Secret

Dezodoranty a antyperspiranty

Dezodoranty nie powstrzymują wydzielania potu, a jedynie częściowo maskują jego zapach, podczas gdy antyperspiranty nie dopuszczają do powstania potu za sprawą substancji chemicznej zwanej chlorowodorkiem glinu.


Dezodoranty działają najlepiej po kąpieli, kiedy skóra pod pachami jest nieco wilgotna. Większość dezodorantów lub antyperspirantów ma biały kolor, jednak wiele osób nie lubi osadu, który pozostawia również ślady na ubraniu. Na szczęście obecnie możesz wybrać wiele bezbarwnych dezodorantów! Wypróbuj kilka i sama zadecyduj, co sprawdza się najlepiej w Twoim przypadku. Kilka wskazówek i propozycji znajdziesz na stronie www.facebook.com/secret

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Jedzenie z aparatem ortodontycznym

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, by Twój aparat zadziałał szybciej i byś mogła pożegnać się z nim tak szybko, jak to możliwe.

Dowiedz się wiecej

Oral-B

Jak pozbyć się nieświeżego oddechu?

Chcesz swobodnie rozmawiać? Pozbądź się nieświeżego oddechu, korzystając z prostych rozwiązań.

Dowiedz się wiecej

Oral-B

Nadmierne owłosienie na twarzy

Usuwać owłosienie z twarzy, czy pozostawić? Dowiedz się, jakie masz możliwości.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Porady ginekologiczne

Mamy dla Was kilka porad ginekologicznych. Na najczęściej zadawane przez was pytania dotyczące dojrzewania odpowiada lekarz ginekolog, dr Agnieszka Zawadzka.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny