Jak dbać o higienę osobistą w trakcie dojrzewania?

Jak dbać o higienę osobistą w trakcie dojrzewania?

Okres dojrzewania to czas, kiedy w ciele nastolatki następuje wiele zmian. Dowiedz się co zrobić, aby w tym czasie czuć się świeżo i komfortowo.


Okres dojrzewania to czas, kiedy w Twoim ciele następuje wiele zmian. Niejedna nastolatka zaczyna pocić się bez powodu, przy czym często towarzyszy temu nieprzyjemny zapach. Są to zupełnie naturalne rzeczy. Co możesz zrobić, żeby pozbyć się tego problemu?
Wszystko rozbija się o słynną już higienę osobistą. Wystarczy, że będziesz stosowała się do kilku bardzo prostych zasad i wszystko wróci do normy. Najlepsze sposoby na to, żebyś zawsze mogła czuć się świeżo i komfortowo to:

• Codzienne mycie – zwróć szczególną uwagę na pachy i inne newralgiczne miejsca. Wybierz delikatny żel pod prysznic oraz weź ciepłą kąpiel. Dzięki temu pozbędziesz się bakterii, które wywołują nieprzyjemny zapach.
• Noszenie oddychających ubrań – dobrym materiałem jest bawełna, która wchłania, a także przepuszcza powietrze lepiej niż tkaniny syntetyczne, takie jak poliester. Pamiętaj, żeby codziennie zakładać świeżą bieliznę!
• Stosowanie dezodorantu lub antyperspirantu, na przykład z serii Secret

Dezodoranty a antyperspiranty

Dezodoranty nie powstrzymują wydzielania potu, a jedynie częściowo maskują jego zapach, podczas gdy antyperspiranty nie dopuszczają do powstania potu za sprawą substancji chemicznej zwanej chlorowodorkiem glinu.

Dezodoranty działają najlepiej po kąpieli, kiedy skóra pod pachami jest nieco wilgotna. Większość dezodorantów lub antyperspirantów ma biały kolor, jednak wiele osób nie lubi osadu, który pozostawia również ślady na ubraniu. Na szczęście obecnie możesz wybrać wiele bezbarwnych dezodorantów! Wypróbuj kilka i sama zadecyduj, co sprawdza się najlepiej w Twoim przypadku. Kilka wskazówek i propozycji znajdziesz na stronie www.facebook.com/secret

Zostaw komentarz *Tekst obowiązkowy
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Pielęgnacja skóry zimą

Zastanawiasz się, jak pielęgnować skórę w okresie zimowym? Sprawdź skuteczne sposoby.

Dowiedz się wiecej

Olay

Depilacja - fakty i mity

Ustalmy fakty raz na zawsze. Oto cała prawda o goleniu.

Dowiedz się wiecej

Venus

Metody depilacji

Pragniesz mieć idealnie gładkie nogi? Sprawdź jakie metody depilacji polecamy i wybierz odpowiednią dla siebie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Porady ginekologiczne

Na najczęściej zadawane przez was pytania dotyczące dojrzewania odpowiada lekarz ginekolog, dr Agnieszka Zawadzka.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Makijaż dla nastolatek

Jesteś nastolatką i zastanawiasz się kiedy zacząć się malować i jaki make-up pasuje nastolatkom? Przeczytaj nasze rady jak zrobić naturalny makijaż.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl