Jak dbać o higienę osobistą w okresie dojrzewania?

Jak dbać o higienę osobistą w okresie dojrzewania?

Okres dojrzewania to czas, kiedy w ciele nastolatki następuje wiele zmian. Warto zatem dowiedzieć się więcej o higienie w okresie dojrzewania, aby w tym czasie czuć się świeżo i komfortowo.


Okres dojrzewania to czas, kiedy w Twoim ciele następuje wiele zmian. Niejedna nastolatka zaczyna pocić się bez powodu, przy czym często towarzyszy temu nieprzyjemny zapach. Są to zupełnie naturalne rzeczy. Co możesz zrobić, żeby pozbyć się tego problemu?
Wszystko rozbija się o słynną już higienę okresu dojrzewania. Wystarczy, że będziesz stosowała się do kilku bardzo prostych zasad i wszystko wróci do normy. Najlepsze sposoby na to, żebyś zawsze mogła czuć się świeżo i komfortowo to:

  • Codzienne mycie – jest to bardzo ważna część higieny okresy dojrzewania. Zwróć szczególną uwagę na pachy i inne newralgiczne miejsca. Wybierz delikatny żel pod prysznic oraz weź ciepłą kąpiel. Dzięki temu pozbędziesz się bakterii, które wywołują nieprzyjemny zapach.
  • Noszenie oddychających ubrań – dobrym materiałem jest bawełna, która wchłania, a także przepuszcza powietrze lepiej niż tkaniny syntetyczne, takie jak poliester. Pamiętaj, żeby codziennie zakładać świeżą bieliznę!
  • Stosowanie dezodorantu lub antyperspirantu to kolejna ważna część higieny w okresie dojrzewania, na przykład z serii Secret

Dezodoranty a antyperspiranty

Dezodoranty nie powstrzymują wydzielania potu, a jedynie częściowo maskują jego zapach, podczas gdy antyperspiranty nie dopuszczają do powstania potu za sprawą substancji chemicznej zwanej chlorowodorkiem glinu.

Dezodoranty działają najlepiej po kąpieli, kiedy skóra pod pachami jest nieco wilgotna. Większość dezodorantów lub antyperspirantów ma biały kolor, jednak wiele osób nie lubi osadu, który pozostawia również ślady na ubraniu. Na szczęście obecnie możesz wybrać wiele bezbarwnych dezodorantów! Wypróbuj kilka i sama zadecyduj, co sprawdza się najlepiej w Twoim przypadku. Kilka wskazówek i propozycji znajdziesz na stronie www.facebook.com/secret

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Pielęgnacja włosów latem

Dzięki naszym poradom pokochasz swoje włosy latem.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Metody depilacji

Pragniesz mieć idealnie gładkie nogi? Sprawdź jakie metody depilacji polecamy i wybierz odpowiednią dla siebie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak dbać o skórę głowy?

Zdrowsze, ładniejsze włosy zaczynają się od wskazówek, jak dbać o skórę głowy.

Dowiedz się wiecej

Head & Shoulders

Jak dbać o higienę intymną?

Dbasz o higienę, ale mimo to miewasz problemy natury intymnej? Nie wpadaj w panikę. Ten problem dotyczy większości kobiet. Kliknij i dowiedz się, jak prawidłowo dbać o higienę intymną.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak dostać się do szkoły aktorskiej?

Marzysz aby zostać sławną aktorką? Z nami może Ci się udać. Pierwszy krok to szkoła aktorska. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się gdzie najlepiej studiować.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl