Jak dbać o higienę osobistą w trakcie dojrzewania?

Jak dbać o higienę osobistą w trakcie dojrzewania?

Okres dojrzewania to czas, kiedy w ciele nastolatki następuje wiele zmian. Dowiedz się co zrobić, aby w tym czasie czuć się świeżo i komfortowo.


Okres dojrzewania to czas, kiedy w Twoim ciele następuje wiele zmian. Niejedna nastolatka zaczyna pocić się bez powodu, przy czym często towarzyszy temu nieprzyjemny zapach. Są to zupełnie naturalne rzeczy. Co możesz zrobić, żeby pozbyć się tego problemu?
Wszystko rozbija się o słynną już higienę osobistą. Wystarczy, że będziesz stosowała się do kilku bardzo prostych zasad i wszystko wróci do normy. Najlepsze sposoby na to, żebyś zawsze mogła czuć się świeżo i komfortowo to:

• Codzienne mycie – zwróć szczególną uwagę na pachy i inne newralgiczne miejsca. Wybierz delikatny żel pod prysznic oraz weź ciepłą kąpiel. Dzięki temu pozbędziesz się bakterii, które wywołują nieprzyjemny zapach.
• Noszenie oddychających ubrań – dobrym materiałem jest bawełna, która wchłania, a także przepuszcza powietrze lepiej niż tkaniny syntetyczne, takie jak poliester. Pamiętaj, żeby codziennie zakładać świeżą bieliznę!
• Stosowanie dezodorantu lub antyperspirantu, na przykład z serii Secret

Dezodoranty a antyperspiranty

Dezodoranty nie powstrzymują wydzielania potu, a jedynie częściowo maskują jego zapach, podczas gdy antyperspiranty nie dopuszczają do powstania potu za sprawą substancji chemicznej zwanej chlorowodorkiem glinu.

Dezodoranty działają najlepiej po kąpieli, kiedy skóra pod pachami jest nieco wilgotna. Większość dezodorantów lub antyperspirantów ma biały kolor, jednak wiele osób nie lubi osadu, który pozostawia również ślady na ubraniu. Na szczęście obecnie możesz wybrać wiele bezbarwnych dezodorantów! Wypróbuj kilka i sama zadecyduj, co sprawdza się najlepiej w Twoim przypadku. Kilka wskazówek i propozycji znajdziesz na stronie www.facebook.com/secret

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Jak używać nici dentystycznej?

Czy używanie nici dentystycznej jest trudne? Oto sposób na czyste i piękne zęby, gdy nosisz aparat ortodontyczny.

Dowiedz się wiecej

Oral-B

Jak pozbyć się nieświeżego oddechu?

Chcesz swobodnie rozmawiać? Pozbądź się nieświeżego oddechu, korzystając z prostych rozwiązań.

Dowiedz się wiecej

Oral-B

Nadmierne owłosienie na twarzy

Usuwać owłosienie z twarzy, czy pozostawić? Dowiedz się, jakie masz możliwości.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Bezpieczne opalanie

Proste i łatwe sposoby pielęgnacji skóry, które pozwolą ci czerpać radość z opalania bez poparzeń słonecznych

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny