Co to są rozstępy?

Co to są rozstępy?

Co powoduje rozstępy (podpowiedź: fakt, że ciało rośnie) i czy kiedykolwiek znikną?

Twoje ciało rośnie a ty dojrzewasz. Pewnie przy tych wszystkich zmianach, które dzieją się w obrębie wielu twoich narządów, zapomniałaś o jednym istotnym, który to wszystko razem trzyma: o skórze! Rozciągliwość twojej skóry może nie nadążać z szybko postępującymi zmianami w twoim ciele. W takiej sytuacji robią się rozstępy.

Co powoduje rozstępy?

Rozstępy pojawiają się często u osób, które bardzo mocno w ostatnim czasie urosły lub doświadczyły innych zmian w ciele, np. gwałtownej utraty lub zwiększenia wagi, zmian spowodowanych przez ciążę, jak również zmian spowodowanych przez dojrzewanie. Chodzi o to, że skóra nie nadąża za zmianami kształtów ciała i zbyt szybko zostaje rozciągnięta. Wyobraź sobie, że rozciągasz kawałek plasteliny. Widzisz linie, które się tworzą, gdy rozciągniesz ją naprawdę mocno? To samo dzieje się ze skórą, gdy naciągana jest w inną niż dotychczas stronę. Nieznacznie się wtedy rozchodzi na boki, a po środku tworzą się wtedy blizny zwane rozstępami. Wyglądają jak różowawe, srebrnawe lub brązowe linie lub pasy i pojawia się ich zwykle kilka naraz.

Czy mam szansę się ich pozbyć?

Jakkolwiek by nie były wyraziste w tym momencie, z czasem robią się coraz mniej wyraźne. Zazwyczaj pojawiają się w formie fioletowych lub różowych linii, ale ostatecznie przybierają postać cieniutkich, srebrnawych pajęczynek. Mogą stać się bardziej widoczne pod wpływem opalania, bo albo opalą się na czerwono, albo pozostaną blade, podczas gdy reszta ciała nabierze ciemnego koloru.


Niektórzy używają oleju kokosowego lub witaminy E, aby zredukować pojawianie się rozstępów. Działanie tych sposobów nie zostało jednak potwierdzone. Jeśli czujesz, że masz ponadprzeciętną skłonność do rozstępów, skonsultuj się ze sowim lekarzem. Jeśli nie, pamiętaj tylko, że nie ty jedna masz ten problem i że niedługo twoje rozstępy staną się mniej wyraziste.


Pomyśl pozytywnie. Jesteś jak tygrysica, a rozstępy są tylko kolejnym dowodem na to, że jesteś na najlepszej drodze, by stać się silną, niezależną kobietą. A teraz poczuj się nią i wyruszaj na podbój świata!


Kiedy po raz pierwszy zauważyłaś, że masz rozstępy?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.
  • Pokaż komentarze

rozstepy

2018-09-27

no rozstępy to ciężki temat, ale nie można się załamywać. wystarczy wcierać olejek bio oil systematycznie i troszkę się poruszać, a myślę, że problem będzie z głowy. ja również tak miałam i po olejku one stały się mniej wdoczne, a skora ujędrniona.

Rozstepy

Kasia 2018-07-29

Rozstępy bardzo ciężko usunąć. Jednak dzięki usuwaniu laserem jest to możliwe. Ja zrobiłam taki zabieg w klinice Magnuccy i muszę przyznać, że po rozstępach nie ma już śladu. Widać, że lekarze są bardzo doświadczeni i mają duży szacunek do pacjenta. Polecam wszystkim.

igły

zuz 2017-12-18

Tak, są zabiegi na rozstępy. Ja trafiłam na radiofrekwencję mikroigłową - bolesne, ale bardzo skuteczne. Z pewnością wymaga precyzji w wykonaniu samego zabiegu. Jestem zadowolona z Kształtosfery.

11

basiksa 2017-10-09

Jest dużo tego typów przypadków. Sprawdzałaś oferty zabiegów? Ja np. byłam w Trójmieście na zabiegu Dermapenem w klinice Michajłowskiego. Nie spodziewałam się, że te malutkie, różowe blizny znikną.

Tak jest

empatyczna 2017-10-05

Ja zrzuciłam w przeciągu 4 miesięcy 13kg, więc rozstępy pojawily się u mnie bardzo, ale to bardzo szybko. Brałam witaminę E, ale nie zauważyłam jakichś rewelacyjnych efektow.

Zdrowa dieta dla nastolatek

Zdrowa dieta dla nastolatek, dzięki której poczujesz się świetnie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

4 pytania na temat pocenia się

Oto informacje o tym, dlaczego się pocimy i jak poznać, czy pocisz się za bardzo.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak zdrowo się odżywiać?

Odlotowe fakty, dzięki którym dieta dla nastolatków stanie się ciekawą zabawą.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jakie wybrać perfumy?

Szukasz swojego zapachu? Pomożemy Ci go znaleźć!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Cztery proste sposoby, jak podrasować dres

Niech Cię nie zwiedzie jego swobodny i nieformalny charakter - dres może być superelegancki, gdy zestawimy go z odpowiednimi dodatkami.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny