4 postanowienia fitness, których nie złamiesz

4 postanowienia fitness, których nie złamiesz

Określ swoje cele fitness bardzo precyzyjnie, a będziesz się ich trzymać.


Postanowiłaś o wiele bardziej o siebie zadbać, ale to postanowienie trwało zaledwie… półtorej sekundy. Powód? Pewnie Twój cel nie był precyzyjnie określony. Specjaliści zgadzają się co do tego, że precyzyjne określanie celów dotyczących zdrowia sprawia, że rzadziej z nich rezygnujemy. Pamiętając o tym, prezentujemy Ci cztery cele fitness, które możesz zacząć realizować już teraz.


1. „Aktywne zajęcia staną się moim przyzwyczajeniem”
Zacznij od małej zmiany, jak na przykład spacer do szkoły lub piętnastominutowy jogging na bieżni przed obiadem. A później powtórz tę zmianę następnego dnia. I kolejnego. I jeszcze jednego. Jeżeli spacerujesz, pływasz lub chodzisz na ściankę wspinaczkową, zaplanowanie tych czynności na określony dzień i godzinę sprawi, że dbanie o zdrowie stanie się Twoim przyzwyczajeniem.


2. „Będę skupiona”
Wszystko może Cię rozpraszać – telewizja, przeglądanie Internetu lub wysyłanie smsów do najlepszej przyjaciółki. Obiecaj sobie, że będziesz maksymalnie skupiona podczas wykonywania ćwiczeń (telefon zostaw w domu) i codziennie przypominaj sobie powód, dla którego zaczęłaś ćwiczyć.


3. „Znajdę pokrewną duszę, z którą mogę ćwiczyć”
Jeśli chodzi o ćwiczenia – im nas więcej, tym weselej! Zwłaszcza gdy Twoje zaangażowanie zaczyna słabnąć. Znalezienie koleżanki, z którą będziesz ćwiczyć pomoże Ci utrzymać odpowiednią motywację. Gdy wiesz, że koleżanka czeka na Ciebie na jodze lub umówiłyście się na przebieżkę, będziesz bardziej skłonna do wyjścia z domu.


„Poradzę sobie z trudnościami”
Nie obwiniaj się, jeśli opuścisz jeden trening lub nie pójdziesz pobiegać. Pomyśl o planie zastępczym na dni, w których nie możesz pójść na trening (płyty DVD z ćwiczeniami są świetnym pomysłem), a następnie szybko wracaj do realizacji swojego postanowienia.


Photo Credit: Ty Milford/Radius Images/Corbis

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Zdrowa dieta dla nastolatek

Zdrowa dieta dla nastolatek, dzięki której poczujesz się świetnie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak zdrowo się odżywiać?

Odlotowe fakty, dzięki którym dieta dla nastolatków stanie się ciekawą zabawą.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Ćwiczenia podczas okresu

Masz miesiączkę i dlatego nie możesz robić rzeczy, które lubisz? Dowiedz się, czy ćwiczenia podczas okresu to coś, z czego powinnaś zrezygnować.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Cztery proste sposoby, jak podrasować dres

Niech Cię nie zwiedzie jego swobodny i nieformalny charakter - dres może być superelegancki, gdy zestawimy go z odpowiednimi dodatkami.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak wyjść z dołka?

Nie pozwól, by zły humor zniszczył Twój urok. Przegoń smutki przy pomocy naszych sprytnych wskazówek, co robić, a czego nie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny