4 postanowienia fitness, których nie złamiesz

4 postanowienia fitness, których nie złamiesz

Określ swoje cele fitness bardzo precyzyjnie, a będziesz się ich trzymać.


Postanowiłaś o wiele bardziej o siebie zadbać, ale to postanowienie trwało zaledwie… półtorej sekundy. Powód? Pewnie Twój cel nie był precyzyjnie określony. Specjaliści zgadzają się co do tego, że precyzyjne określanie celów dotyczących zdrowia sprawia, że rzadziej z nich rezygnujemy. Pamiętając o tym, prezentujemy Ci cztery cele fitness, które możesz zacząć realizować już teraz.


1. „Aktywne zajęcia staną się moim przyzwyczajeniem”
Zacznij od małej zmiany, jak na przykład spacer do szkoły lub piętnastominutowy jogging na bieżni przed obiadem. A później powtórz tę zmianę następnego dnia. I kolejnego. I jeszcze jednego. Jeżeli spacerujesz, pływasz lub chodzisz na ściankę wspinaczkową, zaplanowanie tych czynności na określony dzień i godzinę sprawi, że dbanie o zdrowie stanie się Twoim przyzwyczajeniem.


2. „Będę skupiona”
Wszystko może Cię rozpraszać – telewizja, przeglądanie Internetu lub wysyłanie smsów do najlepszej przyjaciółki. Obiecaj sobie, że będziesz maksymalnie skupiona podczas wykonywania ćwiczeń (telefon zostaw w domu) i codziennie przypominaj sobie powód, dla którego zaczęłaś ćwiczyć.


3. „Znajdę pokrewną duszę, z którą mogę ćwiczyć”
Jeśli chodzi o ćwiczenia – im nas więcej, tym weselej! Zwłaszcza gdy Twoje zaangażowanie zaczyna słabnąć. Znalezienie koleżanki, z którą będziesz ćwiczyć pomoże Ci utrzymać odpowiednią motywację. Gdy wiesz, że koleżanka czeka na Ciebie na jodze lub umówiłyście się na przebieżkę, będziesz bardziej skłonna do wyjścia z domu.


„Poradzę sobie z trudnościami”
Nie obwiniaj się, jeśli opuścisz jeden trening lub nie pójdziesz pobiegać. Pomyśl o planie zastępczym na dni, w których nie możesz pójść na trening (płyty DVD z ćwiczeniami są świetnym pomysłem), a następnie szybko wracaj do realizacji swojego postanowienia.


Photo Credit: Ty Milford/Radius Images/Corbis

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Jak przeżyć zmiany w okresie dojrzewania

Nasze tajne sposoby jak zachować spokój, gdy Twoje ciało tak bardzo zmienia się w okresie dojrzewania.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Czekolada na dobry humor

Niech ten cytat będzie Twoim mottem na dziś!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak używać nici dentystycznej?

Czy używanie nici dentystycznej jest trudne? Oto sposób na czyste i piękne zęby, gdy nosisz aparat ortodontyczny.

Dowiedz się wiecej

Oral-B

Nowy wizerunek na powrót do szkoły

Niewielkie zmiany w garderobie mogą zaprezentować Cię z zupełnie innej strony. Wypróbuj nasze wskazówki, jak wrócić do szkoły z nowym wizerunkiem.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny