4 postanowienia fitness, których nie złamiesz

4 postanowienia fitness, których nie złamiesz

Określ swoje cele fitness bardzo precyzyjnie, a będziesz się ich trzymać.


Postanowiłaś o wiele bardziej o siebie zadbać, ale to postanowienie trwało zaledwie… półtorej sekundy. Powód? Pewnie Twój cel nie był precyzyjnie określony. Specjaliści zgadzają się co do tego, że precyzyjne określanie celów dotyczących zdrowia sprawia, że rzadziej z nich rezygnujemy. Pamiętając o tym, prezentujemy Ci cztery cele fitness, które możesz zacząć realizować już teraz.


1. „Aktywne zajęcia staną się moim przyzwyczajeniem”
Zacznij od małej zmiany, jak na przykład spacer do szkoły lub piętnastominutowy jogging na bieżni przed obiadem. A później powtórz tę zmianę następnego dnia. I kolejnego. I jeszcze jednego. Jeżeli spacerujesz, pływasz lub chodzisz na ściankę wspinaczkową, zaplanowanie tych czynności na określony dzień i godzinę sprawi, że dbanie o zdrowie stanie się Twoim przyzwyczajeniem.


2. „Będę skupiona”
Wszystko może Cię rozpraszać – telewizja, przeglądanie Internetu lub wysyłanie smsów do najlepszej przyjaciółki. Obiecaj sobie, że będziesz maksymalnie skupiona podczas wykonywania ćwiczeń (telefon zostaw w domu) i codziennie przypominaj sobie powód, dla którego zaczęłaś ćwiczyć.


3. „Znajdę pokrewną duszę, z którą mogę ćwiczyć”
Jeśli chodzi o ćwiczenia – im nas więcej, tym weselej! Zwłaszcza gdy Twoje zaangażowanie zaczyna słabnąć. Znalezienie koleżanki, z którą będziesz ćwiczyć pomoże Ci utrzymać odpowiednią motywację. Gdy wiesz, że koleżanka czeka na Ciebie na jodze lub umówiłyście się na przebieżkę, będziesz bardziej skłonna do wyjścia z domu.


„Poradzę sobie z trudnościami”
Nie obwiniaj się, jeśli opuścisz jeden trening lub nie pójdziesz pobiegać. Pomyśl o planie zastępczym na dni, w których nie możesz pójść na trening (płyty DVD z ćwiczeniami są świetnym pomysłem), a następnie szybko wracaj do realizacji swojego postanowienia.


Photo Credit: Ty Milford/Radius Images/Corbis

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Zestawy ćwiczeń dla dziewczyn

Czas poprawić Twoją kondycję fizyczną. Zobacz zaproponowane przez nas ćwiczenia!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak zwiększyć pewność siebie?

Jesteś w dołku? Poczujesz się o niebo lepiej, gdy wypróbujesz nasze sposoby na zwiększenie pewności siebie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Ćwiczenia w domu

Bądź sprawna nawet gdy na dworze zimno - łatwe sposoby na ćwiczenia w pomieszczeniu.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Sześć wskazówek, jak po mistrzowsku robić zakupy w sklepach vintage

Robienie zakupów w sklepach vintage jest jak poszukiwanie skarbów. Dowiedz się, jak znaleźć ten jedyny w swoim rodzaju modowy skarb.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Piegi – ozdoba czy utrapienie?

Niektórym bardzo się podobają, inni uważają je za przekleństwo. Jeśli natura zaopatrzyła Cię w piegi, ten tekst jest właśnie dla Ciebie!

Dowiedz się wiecej

Crest