Nadmierne owłosienie na twarzy

Nadmierne owłosienie na twarzy

Usuwać owłosienie z twarzy, czy pozostawić? Dowiedz się, jakie masz możliwości.

Dostrzegasz ciemne włosy pojawiające się w najbardziej nieoczekiwanych i niechcianych miejscach na twarzy: w okolicach górnej wargi, na brodzie, a nawet szyi. Niektóre z nas potrafią je zaakceptować, inne wolą się ich pozbyć - i to jak najszybciej. Bez względu na to, do której grupy należysz, nie zaszkodzi poznać metody pozbywania się ich..

  1. Wybielacz do włosów na twarzy

Dostępny w postaci kremu lub płynu, wybielacz rozjaśnia kolor niechcianych włosów i sprawia, że są mniej widoczne na twarzy. Może poparzyć skórę, więc nie trzymaj go dłużej niż jest to zalecane na opakowaniu.

  1. Depilator w kremie

Depilator w kremie podobnie, jak wybielacz do zarostu może poparzyć skórę. Nie przejmuj się przykrym zapachem, bo zniknie po umyciu twarzy.

  1. Woskowanie

Woskowanie to dokładnie to, czego się spodziewasz! Lepki wosk zostaje naniesiony na owłosione partie twarzy, na niego przykleja się papierowe paski, które podczas odrywania usuwają niechciane włoski.

  1. Pęseta

Pęseta to najlepsze rozwiązanie dla pojedynczych włosków na twarzy. Warto pamiętać, że wyrywanie może powodować wrastanie włosków w skórę lub zapalenie mieszków włosowych (przypominające trądzik nierówności).

  1. Ekspert do usuwania włosów

Aby pozbyć się zarostu na stałe przy pomocy elektrolizy lub laserowego usuwania włosów, należy skonsultować się z lekarzem. Ta metoda kosztuje dużo więcej, ale jej skutki są długotrwałe (w przeciwieństwie do innych metod, które działają doraźnie i muszą być powtarzane co 1-2 tygodnie).

Jeśli masz poważny kłopot z nadmiernym, szybko odrastającym owłosieniem na twarzy lub innych częściach ciała takich, jak: klatka piersiowa, skonsultuj się z dermatologiem, aby dowiedzieć się, czy nie wynika to z ukrytych problemów zdrowotnych.

Którą metodę depilacji wypróbowałaś? Powiedz nam, która jest ulubiona i dlaczego.

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Pielęgnacja włosów latem

Dzięki naszym poradom pokochasz swoje włosy latem.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Metody depilacji

Pragniesz mieć idealnie gładkie nogi? Sprawdź jakie metody depilacji polecamy i wybierz odpowiednią dla siebie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak dbać o skórę głowy?

Zdrowsze, ładniejsze włosy zaczynają się od wskazówek, jak dbać o skórę głowy.

Dowiedz się wiecej

Head & Shoulders

Jak dostać się do szkoły aktorskiej?

Marzysz aby zostać sławną aktorką? Z nami może Ci się udać. Pierwszy krok to szkoła aktorska. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się gdzie najlepiej studiować.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Ćwiczenia podczas okresu

Masz miesiączkę i dlatego nie możesz robić rzeczy, które lubisz? Dowiedz się, czy ćwiczenia podczas okresu to coś, z czego powinnaś zrezygnować.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl