Nadmierne owłosienie na twarzy

Nadmierne owłosienie na twarzy

Usuwać owłosienie z twarzy, czy pozostawić? Dowiedz się, jakie masz możliwości.

Dostrzegasz ciemne włosy pojawiające się w najbardziej nieoczekiwanych i niechcianych miejscach na twarzy: w okolicach górnej wargi, na brodzie, a nawet szyi. Niektóre z nas potrafią je zaakceptować, inne wolą się ich pozbyć - i to jak najszybciej. Bez względu na to, do której grupy należysz, nie zaszkodzi poznać metody pozbywania się ich..

1. Wybielacz do włosów na twarzy

Dostępny w postaci kremu lub płynu, wybielacz rozjaśnia kolor niechcianych włosów i sprawia, że są mniej widoczne na twarzy. Może poparzyć skórę, więc nie trzymaj go dłużej niż jest to zalecane na opakowaniu.

2. Depilator w kremie

Depilator w kremie podobnie, jak wybielacz do zarostu może poparzyć skórę. Nie przejmuj się przykrym zapachem, bo zniknie po umyciu twarzy.

3. Woskowanie

Woskowanie to dokładnie to, czego się spodziewasz! Lepki wosk zostaje naniesiony na owłosione partie twarzy, na niego przykleja się papierowe paski, które podczas odrywania usuwają niechciane włoski.

4. Pęseta

Pęseta to najlepsze rozwiązanie dla pojedynczych włosków na twarzy. Warto pamiętać, że wyrywanie może powodować wrastanie włosków w skórę lub zapalenie mieszków włosowych (przypominające trądzik nierówności).

5. Ekspert do usuwania włosów

Aby pozbyć się zarostu na stałe przy pomocy elektrolizy lub laserowego usuwania włosów, należy skonsultować się z lekarzem. Ta metoda kosztuje dużo więcej, ale jej skutki są długotrwałe (w przeciwieństwie do innych metod, które działają doraźnie i muszą być powtarzane co 1-2 tygodnie).


Jeśli masz poważny kłopot z nadmiernym, szybko odrastającym owłosieniem na twarzy lub innych częściach ciała takich, jak: klatka piersiowa, skonsultuj się z dermatologiem, aby dowiedzieć się, czy nie wynika to z ukrytych problemów zdrowotnych.


Którą metodę depilacji wypróbowałaś? Powiedz nam, która jest ulubiona i dlaczego.

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Jedzenie z aparatem ortodontycznym

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, by Twój aparat zadziałał szybciej i byś mogła pożegnać się z nim tak szybko, jak to możliwe.

Dowiedz się wiecej

Oral-B

Jak pozbyć się nieświeżego oddechu?

Chcesz swobodnie rozmawiać? Pozbądź się nieświeżego oddechu, korzystając z prostych rozwiązań.

Dowiedz się wiecej

Oral-B

Jak używać nici dentystycznej?

Czy używanie nici dentystycznej jest trudne? Oto sposób na czyste i piękne zęby, gdy nosisz aparat ortodontyczny.

Dowiedz się wiecej

Oral-B