Metody depilacji

Metody depilacji

Pragniesz mieć idealnie gładkie nogi? Sprawdź jakie metody depilacji polecamy i wybierz odpowiednią dla siebie.


Jak zdefiniować uczucie gładkości? – Moja skóra jest miła w dotyku i delikatna. Czuję się świeżo, bo jestem zadbana – opisuje Natalia. – Skóra gładka jest nieskazitelna, atłasowa, a przede wszystkim higieniczna  – dodaje Alicja. Jest jednak coś, co rzuca cień na uczucie błogiej gładkości. Trudność w jej osiągnięciu.

Pora, zatem uważnie przyjrzeć się wszystkim sposobom depilacji. I wybrać ten najbliższy rewelacji!

Wosk – trwale, lecz boleśnie
1:0 dla Ciebie w walce z włoskami! Wosk sprawia, że znikają razem z cebulkami. Jak to się robi? Łatwiejszy w użyciu jest wosk na zimno, czyli w plastrach. Polecany osobom z problemem kruchych naczynek. Rozgrzewasz go w dłoniach, przyklejasz do ciała i szybkim ruchem odrywasz. Wrr, potrzeba nie lada samozaparcia! Natomiast ciepły wosk rozprowadzasz na skórze, aby, gdy ostygnie oderwać go „pod włos”. Gładkość gwarantowana przez miesiąc.

Maszynka – tanio, ale nietrwale
To rozwiązanie dla dziewczyn niecierpliwych, żyjących w biegu!

Za pomocą maszynki raz dwa doprowadzisz swoje nogi do stanu idealnego, ale ta sielanka nie będzie trwała długo. Nazajutrz poczujesz już małego jeżyka na swoich boskich nogach. Przed depilacją rozprowadź na skórze żel lub piankę do golenia, aby osłabić włoski i ułatwić maszynce brylowanie po powierzchni. Używaj jednorazówek przeznaczonych dla kobiet, ponieważ ruchoma główka i wyprofilowana rączka zmniejszają ryzyko skaleczenia. Chyba nie chcesz, żeby na w-fie było widać, jaka jesteś zręczna. Po depilacji koniecznie nawilż ciało balsamem, aby skóra nie była podrażniona.

Kremy i pianki – łatwo i na dłużej.
Tak, ale tylko pod jednym warunkiem. Koniecznie wykonaj próbę, czy aby preparaty te Cię nie uczulają! Wierz mi, że nie najlepiej się prezentuje krótka spódnica, spod której widać nogi w czerwone kropki. Dlaczego tak się dzieje? Dlatego, że preparaty te zawierają substancje chemiczne rozpuszczające keratynę, z której zbudowane są włosy i dzięki temu możesz bezboleśnie usunąć włosy szpatułką. To dobra metoda do depilacji okolic bikini, ale też pach, nóg, czy twarzy. Pamiętaj o nawilżeniu skóry! Twój zarost nie pojawi się przez 4-5 dni.

Depilator – drogo, ale skutecznie To już luksus.
Jeśli możesz sobie na niego pozwolić, koniecznie wybieraj nowoczesne maszynki wyposażone w nakładki chłodzące i masujące. Zmniejszają ból towarzyszący tego rodzaju depilacji. Ale co tam. Do wszystkiego można się przyzwyczaić. Zważywszy na fakt, że nieskazitelny efekt Twojego bólu utrzyma się przez najbliższe 4 tygodnie. Depilatory nie nadają się kompletnie do golenia miejsc delikatnych, jak pachy czy okolice bikini. A! I co na koniec? Oczywiście, balsam!!!

Zostaw komentarz *Tekst obowiązkowy
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Pielęgnacja skóry zimą

Zastanawiasz się, jak pielęgnować skórę w okresie zimowym? Sprawdź skuteczne sposoby.

Dowiedz się wiecej

Olay

Depilacja - fakty i mity

Ustalmy fakty raz na zawsze. Oto cała prawda o goleniu.

Dowiedz się wiecej

Venus

Jak dbać o włosy w zimie?

Nienawidzisz tego, co zima robi z Twoimi włosami? Możemy Ci pomóc. Oto, czego unikać.

Dowiedz się wiecej

Pantene

Makijaż dla nastolatek

Jesteś nastolatką i zastanawiasz się kiedy zacząć się malować i jaki make-up pasuje nastolatkom? Przeczytaj nasze rady jak zrobić naturalny makijaż.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Ćwiczenia podczas okresu

Masz miesiączkę i dlatego nie możesz robić rzeczy, które lubisz? Dowiedz się, czy podczas okresu powinnaś zrezygnować z aktywności fizycznej i uprawiania sportów.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl