Stosowanie tamponów

Stosowanie tamponów

Oto dwanaście powodów, dlaczego zdecydowanie warto stosować tampony.


Prawda jest taka, że miesiączka zajmuje mniej więcej 1/7 naszego aktywnego życia – to co najmniej pięć pełnych lat, jeśli dodasz wszystko do siebie! Nieważne, czy krwawienie jest bardzo obfite, czy niewielkie – podczas „tych dni” z pewnością świetnym rozwiązaniem będzie stosowanie tamponów. Dla tych z was, które nie są do końca przekonane do stosowania tamponów podajemy dziesięć powodów, dla których warto się nad nimi zastanowić jeszcze raz!

 • Jeśli tampon jest odpowiednio dobrany pod względem chłonności i prawidłowo założony, prawie nie będziesz o nim pamiętać. Czy może być coś lepszego niż zapomnienie o miesiączce? (Ale nie zapomnij zmienić tampon co 4-8 godzin!).
 • Tampony oznaczają też mniejsze ryzyko nieprzyjemnego zapachu, ponieważ znajdują się wewnątrz ciała. A przykry zapach pojawia się wtedy, gdy krew wchodzi w kontakt z powietrzem.
 • Nie widać ich przez obcisłe ubranie, jak modne teraz legginsy czy zawsze modne dżinsy.
 • Stosując tampony możesz komfortowo pływać, biegać oraz brać udział w innych dyscyplinach sportowych, całkowicie ukrywając to, że masz okres.
 • Z tamponem nie będziesz mieć nieprzyjemnego uczucia podrażnienia czy ocierania o szorstki materiał.
 • Idealnie dopasowują się do Twojego ciała!
 • Tampony można nosić w najmniejszej kieszeni lub torebce.
 • Przez to, że tampony są takie małe, zapakowanie ich to żaden problem. Możesz wszędzie ze sobą zabrać zapas na cały tydzień!
 • Ponieważ istnieje wiele wariantów tamponów, jeśli chodzi o ich rozmiar i chłonność (oraz multipaki, w których znajdziesz kilka sztuk każdego rozmiaru!), łatwo kupisz tampony o dokładnie takiej chłonności, jakiej potrzebujesz na różne dni miesiączki.
 • Lato, krótkie spodenki, białe spodnie, plaża ... wystarczy?

Czy zapomnieliśmy o czymś, co sprawia, że stosowanie tamponó jest wspaniałe?


Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.
 • Pokaż komentarze

Tampony

polishBambinos& 19.08.2016

Boję się wypróbować tamponów. Ale coraz częściej o tym myślę.

Tampony

Odważna Gryffonka 19.05.2016

Ja dopiero pierwszy raz zaaplikuję swój tampon, bo wcześniej używałam tego co Mama czyli podpasek, ale z czasem stwierdziłam, że czas je wypróbować:)

Rodzaje tamponów i ich rozmiary

Są różne rozmiary i rodzaje tamponów. Nie są one produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rodzaj tamponów w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Jak powiedzieć mamie, że mam okres

Po raz pierwszy masz okres i zastanawiasz się, czy powiedzieć o tym mamie? Dowiedz się, jak powiedzieć mamie o okresie i dlaczego warto to zrobić.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Ćwiczenia podczas okresu

Masz miesiączkę i dlatego nie możesz robić rzeczy, które lubisz? Dowiedz się, czy ćwiczenia podczas okresu to coś, z czego powinnaś zrezygnować.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jedzenie z aparatem ortodontycznym

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, by Twój aparat zadziałał szybciej i byś mogła pożegnać się z nim tak szybko, jak to możliwe.

Dowiedz się wiecej

Oral-B

Kiedy pierwsza miesiączka?

Poszerz swoją wiedzę na temat dojrzewania i pierwszego okresu. Dowiedz się, kiedy możesz spodziewać się pierwszej miesiączki.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny