Stosowanie tamponów

Stosowanie tamponów

Oto dwanaście powodów, dlaczego zdecydowanie warto wypróbować tampony.


Prawda jest taka, że miesiączka zajmuje mniej więcej 1/7 naszego aktywnego życia – to co najmniej pięć pełnych lat, jeśli dodasz wszystko do siebie! Nieważne, czy krwawienie jest bardzo obfite, czy niewielkie – podczas „tych dni” z pewnością świetnym rozwiązaniem będą tampony. Dla tych z was, które nie są do końca przekonane do tamponów podajemy dziesięć powodów, dla których warto się nad nimi zastanowić jeszcze raz!

 1. Jeśli tampon jest odpowiednio dobrany pod względem chłonności i prawidłowo założony, prawie nie będziesz o nim pamiętać. Czy może być coś lepszego niż zapomnienie o miesiączce? (Ale nie zapomnij zmienić tampon co 4-8 godzin!).
 2. Tampony oznaczają też mniejsze ryzyko nieprzyjemnego zapachu, ponieważ znajdują się wewnątrz ciała. A przykry zapach pojawia się wtedy, gdy krew wchodzi w kontakt z powietrzem.
 3. Nie widać ich przez obcisłe ubranie, jak modne teraz legginsy czy zawsze modne dżinsy.
 4. Używając tamponów możesz komfortowo pływać, biegać oraz brać udział w innych dyscyplinach sportowych, całkowicie ukrywając to, że masz okres.
 5. Z tamponem nie będziesz mieć nieprzyjemnego uczucia podrażnienia czy ocierania o szorstki materiał.
 6. Idealnie dopasowują się do Twojego ciała!
 7. Tampony można nosić w najmniejszej kieszeni lub torebce.
 8. Przez to, że tampony są takie małe, zapakowanie ich to żaden problem. Możesz wszędzie ze sobą zabrać zapas na cały tydzień!
 9. Ponieważ istnieje wiele wariantów tamponów, jeśli chodzi o ich rozmiar i chłonność (oraz multipaki, w których znajdziesz kilka sztuk każdego rozmiaru!), łatwo kupisz tampony o dokładnie takiej chłonności, jakiej potrzebujesz na różne dni miesiączki.
 10. Lato, krótkie spodenki, białe spodnie, plaża ... wystarczy?

Czy zapomnieliśmy o czymś, co sprawia, że tampony są wspaniałe?

Zostaw komentarz *Tekst obowiązkowy
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.
 • Pokaż komentarze

Tampony

polishBambinos& 2016-08-19

Boję się wypróbować tamponów. Ale coraz częściej o tym myślę.

Tampony

Odważna Gryffonka 2016-05-19

Ja dopiero pierwszy raz zaaplikuję swój tampon, bo wcześniej używałam tego co Mama czyli podpasek, ale z czasem stwierdziłam, że czas je wypróbować:)

Rodzaje tamponów

Tampony nie są produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rozmiar w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Jak powiedzieć mamie, że mam okres

Po raz pierwszy dostałaś okres i zastanawiasz się, czy powiedzieć o tym mamie? Dowiedz się, jak powiedzieć mamie o okresie i dlaczego warto to zrobić.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Ćwiczenia podczas okresu

Masz miesiączkę i dlatego nie możesz robić rzeczy, które lubisz? Dowiedz się, czy podczas okresu powinnaś zrezygnować z aktywności fizycznej i uprawiania sportów.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Pielęgnacja skóry zimą

Zastanawiasz się, jak pielęgnować skórę w okresie zimowym? Sprawdź skuteczne sposoby.

Dowiedz się wiecej

Olay

Kiedy pierwsza miesiączka?

Poszerz swoją wiedzę na temat dojrzewania i pierwszego okresu. Dowiedz się, kiedy możesz spodziewać się pierwszej miesiączki.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl