Jak wybrać wkładki higieniczne?

Jak wybrać wkładki higieniczne?

Czy masz problem z nieregularnym okresem? Kliknij i dowiedz się jakie proponujemy rozwiązania. Sprawdź, jak wybrać wkładki higieniczne i jakie rodzaje wkładek higienicznych będą najlepsze dla Ciebie.


Większość niespodzianek jest super: impreza na Twoją cześć, telefon od chłopaka, do którego masz słabość, paczka na poczcie.… Są jednak niespodzianki, które nie należą do najprzyjemniejszych, jak na przykład nieoczekiwany okres. Nie zaszkodzi więc być przygotowaną na tego typu ewentualności. Doskonałym rozwiązaniem na nieregularne wybryki Twojego cyklu mogą być wkładki higieniczne. Czytaj dalej, a dowiesz się, jak wybrać odpowiednie wkładki higieniczne i jakie właściwie są rodzaje wkładek higienicznych.Wszystko o wkładkach higienicznych

Wkładka to mniejsza i cieńsza wersja regularnej podpaski, którą także przykleja się do bielizny, co zapobiega jej przesuwaniu się. Wkładki higieniczne są bardzo cienkie i wykonane z miękkiego, chłonnego materiału, a ich zadaniem jest pomóc Ci w utrzymaniu czystości i suchości tuż przed okresem oraz wtedy, gdy krwawienie jest niewielkie. Więcej informacji na temat wkładek higienicznych znajduje się pod poniższym linkiem.

5 powodów, dla których warto stosować wkładki higieniczne:

 1. Wydzielina z pochwy (kiedy Twoja bielizna robi się mokra, lub lepka) jest zjawiskiem naturalnym, bez względu na fazę cyklu. Jeśli sprawia, że czujesz się niekomfortowo, lub po prostu nie chcesz brudzić majtek, wkładka przyjdzie Ci z pomocą.
 2. Noszenie wkładek na wszelki wypadek zabezpiecza Cię przed niespodziankami. Nieregularne miesiączki nie są niczym nadzwyczajnym, zwłaszcza w ciągu pierwszych kilku cyklów.
 3. W dniach obfitego krwawienia, wkładka może przechwycić ewentualny przeciek z tamponu, dzięki czemu Twoja bielizna nie ucierpi.
 4. Podczas niewielkiego krwawienia, zwłaszcza pod koniec okresu, czasem wystarczy cienka bariera pomiędzy Tobą, a bielizną i nie ma potrzeby zakładania znacznie mniej komfortowej podpaski.
 5. Podczas intensywnych ćwiczeń, lub w gorące i wilgotne dni, uczucie przepoconej bielizny może powodować dyskomfort podczas uprawiania sportu. Wkładki higieniczne pochłaniają wilgoć, wciągając ją pod powierzchnię, dzięki czemu będziesz czuć się świeżo przez cały dzień.

6 powodów, dla których warto pokochać wkładki higieniczne:

 1. Istnieją rodzaje wkładek higienicznych umożliwiające dopasowanie ich do praktycznie każdej bielizny i każdego krwawienia. Znajdziesz wkładki dostosowane do stringów, majtek typu tanga oraz bardziej standardowych fasonów. To się nazywa indywidualne podejście!
 2. Wkładki higieniczne zapewniają ochronę. Prawie tak, jak Twój ulubiony superbohater!
 3. Warstwy oddychające utrzymują płyny i zapachy z dala od ciała, zapewniając uczucie suchości, świeżości i czystości.
 4. Możesz być superdziewczyną —zawsze przygotowaną na sytuacje awaryjne!
 5. Niektóre wkładki są dostępne w malutkim opakowaniu, które praktycznie niezauważalne zmieści się niemal w każdej kieszeni. Twój sekret jest bezpieczny.
 6. Wkładki higieniczne są cienkie i miękkie, więc prawie nie zauważysz, że je nosisz. Dzięki temu możesz zapomnieć, że masz okres i skupić całą swą energię na przyjemnościach!

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Rodzaje tamponów i ich rozmiary

Są różne rozmiary i rodzaje tamponów. Nie są one produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rodzaj tamponów w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Pierwszy okres - kiedy się go spodziewać?

Zastanawiasz się czy to już niedługo? Dowiedz się, kiedy pojawi się Twój pierwszy okres.

Dowiedz się wiecej

Always

Miesiączka - jak się na nią mówi na świecie?

Dowiedz się, jak w 10 różnych krajach dziewczęta nazywają „te dni”.

Dowiedz się wiecej

Always

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!