Krawienie miesiaczkowe - jak powinno wygladac

Krawienie miesiaczkowe - jak powinno wygladac

Twój okres zmienił się nagle w prawdziwy wodospad? Nie martw się! Krwawienie miesiączkowe może zmieniać obfitość i być czasami bardziej intensywne.

Twój okres zmienił się nagle w prawdziwy wodospad? Nie martw się!—Nie ma powodu do niepokoju – krwawienie podczas miesiączki może zmieniać obfitość i być czasami bardziej intensywne.

Czy to normalne, że krwawienie zmienia kolor?
Tak. Od czasu do czasu może tak się zdarzyć. Krótko po opuszczeniu macicy krew menstruacyjna jest jaśniejsza niż krew, która wydostaje się później na zewnątrz. Z tego powodu nie powinnaś się martwić, jeśli nie jest zawsze jasnoczerwona.

Ile krwi stracę podczas okresu i jak szybko ona płynie?
Średnio podczas okresu tracisz około 28 ml krwi, czyli mniej więcej dwie łyżki stołowe. Niektóre dziewczyny mają wrażenie, że krew tryska z nich podczas okresu. Tak naprawdę tempo w jakim krew menstruacyjna wydostaje się na zewnątrz można porównać do kapiącego kranu, z którego woda wypływa pojedynczymi kroplami.

Czy obfite krwawienie oznacza, że coś jest nie tak?
Niekoniecznie. Niektóre kobiety zawsze mają obfite miesiączki—i jest to dla nich normalna sytuacja. . Czasami obfite krwawienie może występować po założeniu wkładki domacicznej, lub po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych. Obfite krwawienie często występuje też w roku po urodzeniu dziecka i u starszych kobiet, kiedy zbliżają się do menopauzy.

Dlaczego u niektórych kobiet występuje plamienie pomiędzy okresami?
Plamienie oznacza niewielkie krwawienie przez dzień lub dwa w środku cyklu menstruacyjnego. Najczęściej dzieje się tak z powodu tymczasowego spadku poziomu estrogenu podczas owulacji. Plamienie w środku cyklu to normalne zjawisko, które przydarza się wielu kobietom.

Zostaw komentarz *Tekst obowiązkowy
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Rodzaje tamponów

Tampony nie są produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rozmiar w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Jak powiedzieć mamie, że mam okres

Po raz pierwszy dostałaś okres i zastanawiasz się, czy powiedzieć o tym mamie? Dowiedz się, jak powiedzieć mamie o okresie i dlaczego warto to zrobić.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Ćwiczenia podczas okresu

Masz miesiączkę i dlatego nie możesz robić rzeczy, które lubisz? Dowiedz się, czy podczas okresu powinnaś zrezygnować z aktywności fizycznej i uprawiania sportów.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Kiedy pierwsza miesiączka?

Poszerz swoją wiedzę na temat dojrzewania i pierwszego okresu. Dowiedz się, kiedy możesz spodziewać się pierwszej miesiączki.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Jak rozmawiaćc z mamą o miesiączce

Jak przełamać lody i rozmawiać z mamą o miesiączce i dojrzewaniu.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny