Krawienie miesiaczkowe - jak powinno wygladac

Krawienie miesiaczkowe - jak powinno wygladac

Twój okres zmienił się nagle w prawdziwy wodospad? Nie martw się! Krwawienie miesiączkowe może zmieniać obfitość i być czasami bardziej intensywne.

Krew menstruacyjna leje się nagle jak prawdziwy wodospad? Nie martw się!—Nie ma powodu do niepokoju – krwawienie podczas miesiączki może zmieniać obfitość i być czasami bardziej intensywne.

Czy to normalne, że krwawienie zmienia kolor?
Tak. Od czasu do czasu może tak się zdarzyć. Krótko po opuszczeniu macicy krew menstruacyjna jest jaśniejsza niż krew, która wydostaje się później na zewnątrz. Z tego powodu nie powinnaś się martwić, jeśli nie jest zawsze jasnoczerwona.

Ile krwi stracę podczas okresu i jak szybko ona płynie?
Średnio podczas okresu tracisz około 28 ml krwi, czyli mniej więcej dwie łyżki stołowe. Niektóre dziewczyny mają wrażenie, że krew tryska z nich podczas okresu. Tak naprawdę tempo w jakim krew menstruacyjna wydostaje się na zewnątrz można porównać do kapiącego kranu, z którego woda wypływa pojedynczymi kroplami.

Czy obfite krwawienie miesiączkowe oznacza, że coś jest nie tak?
Niekoniecznie. Niektóre kobiety zawsze mają obfite miesiączki—i jest to dla nich normalna sytuacja. . Czasami obfite krwawienie może występować po założeniu wkładki domacicznej, lub po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych. Obfite krwawienie miesiączkowe często występuje też w roku po urodzeniu dziecka i u starszych kobiet, kiedy zbliżają się do menopauzy.

Dlaczego u niektórych kobiet występuje plamienie pomiędzy okresami?
Plamienie oznacza niewielkie krwawienie przez dzień lub dwa w środku cyklu menstruacyjnego. Najczęściej dzieje się tak z powodu tymczasowego spadku poziomu estrogenu podczas owulacji. Plamienie w środku cyklu to normalne zjawisko, które przydarza się wielu kobietom.

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Rodzaje tamponów

Tampony nie są produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rozmiar w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Skurcze i bole menstruacyjne

Dokuczają Ci bóle menstruacyjne? Wiedz, że są na nie skuteczne sposoby. Nie zwlekaj, zwalcz skurcze miesiączkowe i ból pojawiający się w czasie okresu.

Dowiedz się wiecej

Secret

Miesiączka - jak się na nią mówi na świecie?

Dowiedz się, jak w 10 różnych krajach dziewczęta nazywają „te dni”.

Dowiedz się wiecej

Always

Kiedy pierwsza miesiączka?

Poszerz swoją wiedzę na temat dojrzewania i pierwszego okresu. Dowiedz się, kiedy możesz spodziewać się pierwszej miesiączki.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Jak używać nici dentystycznej?

Czy używanie nici dentystycznej jest trudne? Oto sposób na czyste i piękne zęby, gdy nosisz aparat ortodontyczny.

Dowiedz się wiecej

Oral-B