Krwawienie miesiączkowe - jak powinno wyglądać

Krwawienie miesiączkowe - jak powinno wyglądać

Twój okres zmienił się nagle w prawdziwy wodospad? Nie martw się! Krwawienie miesiączkowe może zmieniać obfitość i być czasami bardziej intensywne.

Twój okres zmienił się nagle w prawdziwy wodospad? Nie martw się!—Nie ma powodu do niepokoju – krwawienie podczas miesiączki może zmieniać obfitość i być czasami bardziej intensywne.

Czy to normalne, że krwawienie zmienia kolor?
Tak. Od czasu do czasu może tak się zdarzyć. Krótko po opuszczeniu macicy krew menstruacyjna jest jaśniejsza niż krew, która wydostaje się później na zewnątrz. Z tego powodu nie powinnaś się martwić, jeśli nie jest zawsze jasnoczerwona.

Ile krwi stracę podczas okresu i jak szybko ona płynie?
Średnio podczas okresu tracisz około 28 ml krwi, czyli mniej więcej dwie łyżki stołowe. Niektóre dziewczyny mają wrażenie, że krew tryska z nich podczas okresu. Tak naprawdę tempo w jakim krew menstruacyjna wydostaje się na zewnątrz można porównać do kapiącego kranu, z którego woda wypływa pojedynczymi kroplami.

Czy obfite krwawienie oznacza, że coś jest nie tak?
Niekoniecznie. Niektóre kobiety zawsze mają obfite miesiączki—i jest to dla nich normalna sytuacja. . Czasami obfite krwawienie może występować po założeniu wkładki domacicznej, lub po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych. Obfite krwawienie często występuje też w roku po urodzeniu dziecka i u starszych kobiet, kiedy zbliżają się do menopauzy.

Dlaczego u niektórych kobiet występuje plamienie pomiędzy okresami?
Plamienie oznacza niewielkie krwawienie przez dzień lub dwa w środku cyklu menstruacyjnego. Najczęściej dzieje się tak z powodu tymczasowego spadku poziomu estrogenu podczas owulacji. Plamienie w środku cyklu to normalne zjawisko, które przydarza się wielu kobietom.

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Rodzaje tamponów i ich rozmiary

Są różne rozmiary i rodzaje tamponów. Nie są one produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rodzaj tamponów w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Ćwiczenia podczas okresu

Masz miesiączkę i dlatego nie możesz robić rzeczy, które lubisz? Dowiedz się, czy ćwiczenia podczas okresu to coś, z czego powinnaś zrezygnować.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Pierwszy okres

Dla wielu dziewczyn pierwsza miesiączka to ważny punkt zwrotny w okresie dojrzewania. Dowiedz się, jak wygląda pierwsza miesiączka i jakie są jej objawy.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Kiedy pierwsza miesiączka?

Poszerz swoją wiedzę na temat dojrzewania i pierwszego okresu. Dowiedz się, kiedy możesz spodziewać się pierwszej miesiączki.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Jak dostać się do szkoły aktorskiej?

Marzysz aby zostać sławną aktorką? Z nami może Ci się udać. Pierwszy krok to szkoła aktorska. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się gdzie najlepiej studiować.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl