Krwawienie miesiączkowe - jak powinno wyglądać

Krwawienie miesiączkowe - jak powinno wyglądać

Twój okres zmienił się nagle w prawdziwy wodospad? Nie martw się! Krwawienie miesiączkowe może zmieniać obfitość i być czasami bardziej intensywne.


Twój okres zmienił się nagle w prawdziwy wodospad? Nie martw się!—Nie ma powodu do niepokoju – krwawienie podczas miesiączki może zmieniać obfitość i być czasami bardziej intensywne.


Czy to normalne, że krwawienie zmienia kolor?

Tak. Od czasu do czasu może tak się zdarzyć. Krótko po opuszczeniu macicy krew menstruacyjna jest jaśniejsza niż krew, która wydostaje się później na zewnątrz. Z tego powodu nie powinnaś się martwić, jeśli nie jest zawsze jasnoczerwona.

Ile krwi stracę podczas okresu i jak szybko ona płynie?

Średnio podczas okresu tracisz około 28 ml krwi, czyli mniej więcej dwie łyżki stołowe. Niektóre dziewczyny mają wrażenie, że krew tryska z nich podczas okresu. Tak naprawdę tempo w jakim krew menstruacyjna wydostaje się na zewnątrz można porównać do kapiącego kranu, z którego woda wypływa pojedynczymi kroplami.

Czy obfite krwawienie oznacza, że coś jest nie tak?

Niekoniecznie. Niektóre kobiety zawsze mają obfite miesiączki—i jest to dla nich normalna sytuacja. . Czasami obfite krwawienie może występować po założeniu wkładki domacicznej, lub po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych. Obfite krwawienie często występuje też w roku po urodzeniu dziecka i u starszych kobiet, kiedy zbliżają się do menopauzy.

Dlaczego u niektórych kobiet występuje plamienie pomiędzy okresami?

Plamienie oznacza niewielkie krwawienie przez dzień lub dwa w środku cyklu menstruacyjnego. Najczęściej dzieje się tak z powodu tymczasowego spadku poziomu estrogenu podczas owulacji. Plamienie w środku cyklu to normalne zjawisko, które przydarza się wielu kobietom.


Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Rodzaje tamponów i ich rozmiary

Są różne rozmiary i rodzaje tamponów. Nie są one produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rodzaj tamponów w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Kiedy pierwsza miesiączka?

Poszerz swoją wiedzę na temat dojrzewania i pierwszego okresu. Dowiedz się, kiedy możesz spodziewać się pierwszej miesiączki.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Pielęgnacja urody zimą

Pierwsze przymrozki mamy już za sobą. Ledwo oswoiłyśmy się z nadejściem jesieni a już zawitała zima. Nie dajmy się jej zaskoczyć! Zobacz jak dbać o siebie zimą!

Dowiedz się wiecej

Crest