Jak używać tamponów dyskretnie

Jak używać tamponów dyskretnie

Kliknij i dowiedz się, jak używać tamponów. Dzięki odpowiednimi produktom i dobrym radom stosowanie tamponów może być ciche i dyskretne.

Czasami wydaje się, że Superman ma łatwiejsze życie, przebierając się szybko w budce telefonicznej, niż dziewczyna próbująca zmienić tampon w szkolnej toalecie. Nie chodzi nawet o samą zmianę tamponu, tylko o obawę, że ktoś zobaczy ten produkt w Twojej dłoni, kiedy będziesz szła do toalety. Cóż, nie obawiaj się, jesteśmy tu, żeby Ci pomóc. Dzięki odpowiednimi produktom i dobrym radom stosowanie tamponów może być ciche i dyskretne.

Po pierwsze, nie musisz symulować kaszlu za każdym razem, kiedy rozpakowujesz tampon w toalecie. Ani łapać za spłuczkę. Ani tupać nogami i krzyczeć, żeby zamaskować szelest folii. Przy całym zamieszaniu w damskiej toalecie, odgłosy rozpakowywania tamponu lub podpaski bardzo trudno usłyszeć, chyba że szkolna królowa plotkarek stoi pod drzwiami. A jeśli nawet się dowie, co robisz - cóż to za problem?

Po drugie, wszystkie osoby w tej łazience to dziewczyny. A to oznacza, że też pewnego dnia będą musiały sobie radzić z miesiączką (jeśli jeszcze im się to nie przytrafiło), więc są tak samo zaniepokojone i ciekawe jak Ty. A zatem to naprawdę nic wielkiego. Jeśli jednak nadal martwisz się, że ktoś usłyszy, jak zmieniasz tampon, mamy dla Ciebie kilka porad.

Dyskretne zakładanie tamponu

• Przećwicz zakładanie tamponów w domu.
• Gdy dojdziesz do perfekcji i nauczysz się je szybko zmieniać, przekonasz się, że możesz to zrobić cicho i dyskretnie.
• Poeksperymentuj z różnymi markami i rodzajami środków higienicznych. To prawda, niektóre opakowania trochę szeleszczą, ale inne otwiera się bardzo łatwo i cicho. Opakowania tamponów Tampax Pearl otwierają się cicho – wystarczy pociągnąć za końcówkę. Po założeniu tamponu możesz włożyć aplikator z powrotem do opakowania, a później go wyrzucić.
• • Przeanalizuj swój cykl menstruacyjny i zawsze stosuj tampon o najniższej chłonności, dopasowanej do intensywności krwawienia.
• Wypróbuj tampony Tampax Compak Pearl, które możesz łatwo schować. Są to pełnowymiarowe tampony, ale ich aplikator jest składany, więc mieszczą się w dłoni. Po otworzeniu opakowania, poprzez pociągnięcie za wystające końcówki, tył aplikatora rozszerza się, dopóki nie trafi w odpowiednie miejsce (usłyszysz charakterystyczne kliknięcie) i w ten sposób tampon jest gotowy do użycia.
• Podczas rozpakowywania tamponów i podpasek, które nie mają końcówki lub sznureczka ułatwiającego otwieranie delikatnie rozedrzyj opakowanie od góry. Jeśli zaczniesz rozdzierać opakowanie od środka, produkt może wypaść!
• Jeśli nie korzystasz z tamponów przez cały czas , spróbuj przestawić się na stosowanie ich również  podczas uprawiania sportu lub wykonywania ćwiczeń. Nie ma tu konieczności zakupu określonego rodzaju produktu.  Wybierz markę, która najlepiej sprawdza się w Twoim przypadku. Tampony Tampax są dyskretne i wygodne, łatwo się je zakłada oraz wyjmuje i są niezauważalne, gdy masz na sobie strój sportowy.

Tampony - jak nie należy postępować:
• Żeby uniknąć problemów i przeciekania, tampony należy zmieniać co 4-8 godzin. Tamponu nie należy pozostawiać wewnątrz pochwy przez dłużej niż 8 godzin.
• Nie wyjmuj tamponu z opakowania w domu, żeby go zabrać ze sobą i później użyć. Opakowanie chroni tampon i utrzymuje go w czystości, należy więc rozpakować go bezpośrednio przed aplikacją.
• Nie zostawiaj zużytego opakowania lub aplikatora na wierzchu w łazience. Wszyscy w szkole będą wiedzieć, że masz okres, a poza tym to bardzo niehigieniczne i niesmaczne!
• Nie plotkuj na temat koleżanki, która zmierza w kierunku toalety z zamiarem szybkiej zmiany tamponu. Niedługo przyjdzie czas na Ciebie i odwrócenie ról może Ci się nie spodobać. A jeśli zauważysz, że któraś z koleżanek niespodziewanie dostała okres i nie ma potrzebnego zabezpieczenia, zaproponuj pomoc. Kto wie, czy kiedyś taka sytuacja nie przytrafi się Tobie!

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Rodzaje tamponów

Tampony nie są produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rozmiar w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Ćwiczenia podczas okresu

Masz miesiączkę i dlatego nie możesz robić rzeczy, które lubisz? Dowiedz się, czy ćwiczenia podczas okresu to coś, z czego powinnaś zrezygnować.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Jak złagodzić PMS?

‘Wypróbuj naturalne sposoby na PMS, aby Twój okres nie był taki przykry.

Dowiedz się wiecej

Always

Jak zwrócić uwagę chłopaka?

Chcesz zwrócić na siebie uwagę chłopaka, który ci się podoba? Nic prostszego! Przeczytaj nasze porady i pomysły, które pomogą ci poderwać Księciunia.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Cztery proste sposoby, jak podrasować dres

Niech Cię nie zwiedzie jego swobodny i nieformalny charakter - dres może być superelegancki, gdy zestawimy go z odpowiednimi dodatkami.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny