Jak prawidłowo użyć tampon?

Jak prawidłowo użyć tampon?

Kliknij i dowiedz się, jak używać tamponów. Dzięki odpowiednimi produktom i dobrym radom stosowanie tamponów może być ciche i dyskretne.


Czasami wydaje się, że Superman ma łatwiejsze życie, przebierając się szybko w budce telefonicznej, niż dziewczyna próbująca zmienić tampon w szkolnej toalecie. Nie chodzi nawet o samą zmianę tamponu, tylko o obawę, że ktoś zobaczy ten produkt w Twojej dłoni, kiedy będziesz szła do toalety. Cóż, nie obawiaj się, jesteśmy tu, żeby Ci pomóc. Dzięki odpowiednimi produktom i dobrym radom stosowanie tamponów może być ciche i dyskretne.

Po pierwsze, nie musisz symulować kaszlu za każdym razem, kiedy rozpakowujesz tampon w toalecie. Ani łapać za spłuczkę. Ani tupać nogami i krzyczeć, żeby zamaskować szelest folii. Przy całym zamieszaniu w damskiej toalecie, odgłosy rozpakowywania tamponu lub podpaski bardzo trudno usłyszeć, chyba że szkolna królowa plotkarek stoi pod drzwiami. A jeśli nawet się dowie, co robisz - cóż to za problem?

Po drugie, wszystkie osoby w tej łazience to dziewczyny. A to oznacza, że też pewnego dnia będą musiały sobie radzić z miesiączką (jeśli jeszcze im się to nie przytrafiło), więc są tak samo zaniepokojone i ciekawe jak Ty. A zatem to naprawdę nic wielkiego. Jeśli jednak nadal martwisz się, że ktoś usłyszy, jak zmieniasz tampon, mamy dla Ciebie kilka porad.

Jak włożyć tampon?

Aplikacja tamponu to zadanie, z którym poradzi sobie każda Superwoman! Jesteś nią? Oczywiście! Od czego zacząć? Jak prawidłowo włożyć tampon? Trzymaj się poniższej instrukcji, dzięki której aplikacja tamponu okaże się… nie taka straszna, jak Ci się wydawało.

Aplikacja tamponu – krok po kroku:

 1. Zrelaksuj się, weź kilka głębszych wdechów i nie zapomnij o wydechach. Stres powoduje, że Twoje mięśnie pochwy są napięte, a to może utrudnić wkładanie tamponu.

 2. Dokładnie umyj ręce. Higiena to podstawa!

 3. Wyjmij tampon z opakowania, naciągnij i rozprostuj sznureczek.

 4. Przyjmij wygodną dla siebie pozycję – możesz kucnąć lub unieść jedną nogę i oprzeć ją na brzegu toalety, wanny lub taboretu. Pamiętaj, że możesz skorzystać z lustra – śmiało, nie wstydź się!

 5. Palcami jeden ręki (najlepiej wskazującym i środkowym) delikatnie rozsuń wargi sromowe, a palcami drugiej (najlepiej wskazującym i kciukiem) – chwyć tampon.

 6. Wsuń tampon do wejścia pochwy, a następnie włóż palec wskazujący w zagłębienie tamponu i powoli wsuń go do środka tak głęboko, jak to możliwe (najprawdopodobniej wsuniesz do pochwy większą część palca wskazującego).

 7. Jeżeli czujesz opór podczas aplikacji tamponu – zmień delikatnie kąt jego wprowadzania. Tampon wsuwaj po łuku, kierując się ku dołowi pleców.

 8. Prawidłowo zaaplikowany tampon jest podtrzymywany przez mięśnie pochwy, a Ty… nie powinnaś go w ogóle czuć! Sznureczek w naturalny sposób został na zewnątrz? Tak właśnie miało być, super!

 9. Załóż bieliznę, umyj dokładnie ręce. Doskonale sobie poradziłaś! Każda następna aplikacja tamponu będzie łatwiejsza!

Gdzie włożyć tampon?

Już wiesz jak się wkłada tampon, ale… gdzie go tak naprawdę włożyłaś? Tampon aplikuje się do pochwy, której ujście znajduje się po środku Twoich okolic intymnych. Przed nim jest cewka moczowa, a za nim odbyt. Jeżeli nie jesteś pewna jak to wszystko wygląda, zanim zabierzesz się za wkładanie tamponu – weź lusterko i dokładnie obejrzyj swoje miejsca intymne. Nie bój się, że wsuniesz tampon do cewki moczowej – to niemożliwe! Aplikuj go delikatnie i powoli, po łuki, kierując się ku dołowi pleców.


Dyskretne zakładanie tamponu

 • Gdy dojdziesz do perfekcji i nauczysz się je szybko zmieniać, przekonasz się, że możesz to zrobić cicho i dyskretnie.

 • Poeksperymentuj z różnymi markami i rodzajami środków higienicznych. To prawda, niektóre opakowania trochę szeleszczą, ale inne otwiera się bardzo łatwo i cicho. Opakowania tamponów Tampax Pearl otwierają się cicho – wystarczy pociągnąć za końcówkę. Po założeniu tamponu możesz włożyć aplikator z powrotem do opakowania, a później go wyrzucić.

 • Przeanalizuj swój cykl menstruacyjny i zawsze stosuj tampon o najniższej chłonności, dopasowanej do intensywności krwawienia.

 • Wypróbuj tampony Tampax Compak Pearl, które możesz łatwo schować. Są to pełnowymiarowe tampony, ale ich aplikator jest składany, więc mieszczą się w dłoni. Po otworzeniu opakowania, poprzez pociągnięcie za wystające końcówki, tył aplikatora rozszerza się, dopóki nie trafi w odpowiednie miejsce (usłyszysz charakterystyczne kliknięcie) i w ten sposób tampon jest gotowy do użycia.

 • Podczas rozpakowywania tamponów i podpasek, które nie mają końcówki lub sznureczka ułatwiającego otwieranie delikatnie rozedrzyj opakowanie od góry. Jeśli zaczniesz rozdzierać opakowanie od środka, produkt może wypaść!

 • Jeśli nie korzystasz z tamponów przez cały czas , spróbuj przestawić się na stosowanie ich również  podczas uprawiania sportu lub wykonywania ćwiczeń. Nie ma tu konieczności zakupu określonego rodzaju produktu.  Wybierz markę, która najlepiej sprawdza się w Twoim przypadku. Tampony Tampax są dyskretne i wygodne, łatwo się je zakłada oraz wyjmuje i są niezauważalne, gdy masz na sobie strój sportowy.

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Rodzaje tamponów i ich rozmiary

Są różne rozmiary i rodzaje tamponów. Nie są one produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rodzaj tamponów w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Jak powiedzieć mamie, że mam okres

Po raz pierwszy masz okres i zastanawiasz się, czy powiedzieć o tym mamie? Dowiedz się, jak powiedzieć mamie o okresie i dlaczego warto to zrobić.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Ćwiczenia podczas okresu

Masz miesiączkę i dlatego nie możesz robić rzeczy, które lubisz? Dowiedz się, czy ćwiczenia podczas okresu to coś, z czego powinnaś zrezygnować.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Pięć obowiązkowych wskazówek dla kierowcy

Prowadzenie samochodu to wolność i podwożenie znajomych. Dowiedz się, jak prowadzić bezpiecznie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Kiedy pierwsza miesiączka?

Poszerz swoją wiedzę na temat dojrzewania i pierwszego okresu. Dowiedz się, kiedy możesz spodziewać się pierwszej miesiączki.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny