Jak używać tamponów dyskretnie

Jak używać tamponów dyskretnie

Kliknij i dowiedz się, jak używać tamponów. Dzięki odpowiednimi produktom i dobrym radom stosowanie tamponów może być ciche i dyskretne.

Czasami wydaje się, że Superman ma łatwiejsze życie, przebierając się szybko w budce telefonicznej, niż dziewczyna próbująca zmienić tampon w szkolnej toalecie. Nie chodzi nawet o samą zmianę tamponu, tylko o obawę, że ktoś zobaczy ten produkt w Twojej dłoni, kiedy będziesz szła do toalety. Cóż, nie obawiaj się, jesteśmy tu, żeby Ci pomóc. Dzięki odpowiednimi produktom i dobrym radom stosowanie tamponów może być ciche i dyskretne.

Po pierwsze, nie musisz symulować kaszlu za każdym razem, kiedy rozpakowujesz tampon w toalecie. Ani łapać za spłuczkę. Ani tupać nogami i krzyczeć, żeby zamaskować szelest folii. Przy całym zamieszaniu w damskiej toalecie, odgłosy rozpakowywania tamponu lub podpaski bardzo trudno usłyszeć, chyba że szkolna królowa plotkarek stoi pod drzwiami. A jeśli nawet się dowie, co robisz - cóż to za problem?

Po drugie, wszystkie osoby w tej łazience to dziewczyny. A to oznacza, że też pewnego dnia będą musiały sobie radzić z miesiączką (jeśli jeszcze im się to nie przytrafiło), więc są tak samo zaniepokojone i ciekawe jak Ty. A zatem to naprawdę nic wielkiego. Jeśli jednak nadal martwisz się, że ktoś usłyszy, jak zmieniasz tampon, mamy dla Ciebie kilka porad.

Dyskretne zakładanie tamponu

• Przećwicz zakładanie tamponów w domu.
• Gdy dojdziesz do perfekcji i nauczysz się je szybko zmieniać, przekonasz się, że możesz to zrobić cicho i dyskretnie.
• Poeksperymentuj z różnymi markami i rodzajami środków higienicznych. To prawda, niektóre opakowania trochę szeleszczą, ale inne otwiera się bardzo łatwo i cicho. Opakowania tamponów Tampax Pearl otwierają się cicho – wystarczy pociągnąć za końcówkę. Po założeniu tamponu możesz włożyć aplikator z powrotem do opakowania, a później go wyrzucić.
• • Przeanalizuj swój cykl menstruacyjny i zawsze stosuj tampon o najniższej chłonności, dopasowanej do intensywności krwawienia.
• Wypróbuj tampony Tampax Compak Pearl, które możesz łatwo schować. Są to pełnowymiarowe tampony, ale ich aplikator jest składany, więc mieszczą się w dłoni. Po otworzeniu opakowania, poprzez pociągnięcie za wystające końcówki, tył aplikatora rozszerza się, dopóki nie trafi w odpowiednie miejsce (usłyszysz charakterystyczne kliknięcie) i w ten sposób tampon jest gotowy do użycia.
• Podczas rozpakowywania tamponów i podpasek, które nie mają końcówki lub sznureczka ułatwiającego otwieranie delikatnie rozedrzyj opakowanie od góry. Jeśli zaczniesz rozdzierać opakowanie od środka, produkt może wypaść!
• Jeśli nie korzystasz z tamponów przez cały czas , spróbuj przestawić się na stosowanie ich również  podczas uprawiania sportu lub wykonywania ćwiczeń. Nie ma tu konieczności zakupu określonego rodzaju produktu.  Wybierz markę, która najlepiej sprawdza się w Twoim przypadku. Tampony Tampax są dyskretne i wygodne, łatwo się je zakłada oraz wyjmuje i są niezauważalne, gdy masz na sobie strój sportowy.

Tampony - jak nie należy postępować:
• Żeby uniknąć problemów i przeciekania, tampony należy zmieniać co 4-8 godzin. Tamponu nie należy pozostawiać wewnątrz pochwy przez dłużej niż 8 godzin.
• Nie wyjmuj tamponu z opakowania w domu, żeby go zabrać ze sobą i później użyć. Opakowanie chroni tampon i utrzymuje go w czystości, należy więc rozpakować go bezpośrednio przed aplikacją.
• Nie zostawiaj zużytego opakowania lub aplikatora na wierzchu w łazience. Wszyscy w szkole będą wiedzieć, że masz okres, a poza tym to bardzo niehigieniczne i niesmaczne!
• Nie plotkuj na temat koleżanki, która zmierza w kierunku toalety z zamiarem szybkiej zmiany tamponu. Niedługo przyjdzie czas na Ciebie i odwrócenie ról może Ci się nie spodobać. A jeśli zauważysz, że któraś z koleżanek niespodziewanie dostała okres i nie ma potrzebnego zabezpieczenia, zaproponuj pomoc. Kto wie, czy kiedyś taka sytuacja nie przytrafi się Tobie!

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Rodzaje tamponów

Tampony nie są produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rozmiar w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Miesiączka - jak się na nią mówi na świecie?

Dowiedz się, jak w 10 różnych krajach dziewczęta nazywają „te dni”.

Dowiedz się wiecej

Always

Skurcze i bole menstruacyjne

Dokuczają Ci bóle menstruacyjne? Wiedz, że są na nie skuteczne sposoby. Nie zwlekaj, zwalcz skurcze miesiączkowe i ból pojawiający się w czasie okresu.

Dowiedz się wiecej

Secret

Plakat: Nie bądź dręczycielką

Spraw, by Twoje przyjaciółki włączyły się do wspólnej akcji i powieś ten plakat wszędzie tam, gdzie się z nimi spotykasz.

Dowiedz się wiecej

Secret