Jak dbać o higienę intymną?

Jak dbać o higienę intymną?

Dbasz o higienę, ale mimo to miewasz problemy natury intymnej? Nie wpadaj w panikę. Ten problem dotyczy większości kobiet. Kliknij i dowiedz się, jak prawidłowo dbać o higienę intymną.


To, że coś Ci dolega nie musi od razu oznaczać, że jesteś nieuleczalnie chora, pewnie już bezpłodna, skazana na siebie i nigdy nie znajdziesz z tego powodu faceta. Choć jestem pewna, że przynajmniej jedna z tych możliwości przyszła Ci już na myśl. Stop. Wystarczy przestrzegać kilku zasad, aby nie dać się zwariować. Zobacz, jak dbać o higienię intymną:

Trudny okres
Higiena intymna podczas miesiączki jest jak poranny prysznic. Konieczna. Dobieraj rodzaje środków higienicznych odpowiednio do intensywności krwawienia. Tampaxy i podpaski Always możesz zmieniać co 2-4 godziny, a gdy krwawienie zelżeje – przynajmniej 4 razy na dobę. Aby czuć się komfortowo i odlotowo, używaj podpasek ze skrzydełkami, np. Always Ultra Sensitive, które dodatkowo posiadają delikatną, miękką jak bawełna powłoczkę, pozwalającą skórze swobodnie oddychać.

Na co dzień
Umiarkowany czyścioszek powinien myć okolice intymne dwa razy dziennie. Wystarczy do tego woda i kropla płynu do higieny intymnej. Unikaj jak ognia zwykłego mydła czy płynu do kąpieli! Środki te wysuszają błonę śluzową, która wyściela narządy płciowe. Nie podmywaj się gąbką ani myjką, ponieważ wnikający w nie złuszczony nabłonek skóry jest prawdziwą ucztą dla bakterii. A! I koniecznie wycieraj się SWOIM WŁASNYM ręcznikiem, od przodu do tyłu. Jasne?

Wnikając w szczegóły higieny intymnej
Mimo wszystko cierpisz na nawracające infekcje? Spróbuj wprowadzić w życie kilka porad:
• śpij nago albo w bawełnianej bieliźnie, ponieważ spodnie od piżamy ograniczają dopływ powietrza;
• z tego samego powodu nie zakładaj ciasnych spodni i nylonowych rajstop;
• zrezygnuj z długich, gorących kąpieli, bo osłabiają organizm i wypłukują z pochwy „dobre” bakterie;
• unikaj korzystania z publicznych toalet;
• zamiast słodyczy (wysoki poziom cukru sprzyja namnażaniu się bakterii), podjadaj jogurty z kulturami żywych bakterii;
• na co dzień używaj wkładek higienicznych Discreet Air zapewniających swobodny przepływ powietrza albo delikatnie perfumowanych, zielono-żółtych Discreet Deo, które zapewniają świeży zapach przez cały dzień.

Nie zwlekaj
Jeśli tylko poczujesz świąd, pieczenie, zmiany skórne, ból podczas oddawania moczu, wzmożone, serowate lub brzydko pachnące upławy, natychmiast udaj się do ginekologa. Bez żadnych oporów. Twoje zdrowie jest przecież najważniejsze. Pamiętaj o tym!

A Ty jak dbasz o higienę intymną?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Trudny czas dorastania

Bycie nastolatką nie jest łatwe, ale możliwe do przejścia bez większych dramatów. Zobacz zasady, którymi kierowała się Littlemooonster96 w trakcie dorastania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Dojrzewanie u chłopców

Nasz przewodnik po męskim okresie dojrzewania pomoże Ci zrozumieć, co się dzieje z Twoimi kolegami

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Kiedy iść do ginekologa?

Oto kilka oznak, że nadszedł czas na wizytę u lekarza.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Domowy peeling do ust

Złuszczanie naskórka jest najlepszym sposobem na supergładki uśmiech. Na szczęście peeling do ust można zrobić w bardzo prosty sposób.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak pocieszyć przyjaciółkę

Twoja przyjaciółka ma kłopoty. Oto co możesz zrobić, a czego nie powinnaś robić, żeby jej pomóc.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny