Instrukcja używania tamponów

Instrukcja używania tamponów

Chcesz zacząć używać tamponów, ale obawiasz się, że nie wiesz jak prawidłowo włożyć tampon? Jak wybrać pierwszy tampon? Na Mydziewczyny.pl dostępne są wszystkie informacje, w tym instrukcja używania tamponów.


Czy tampony będą odpowiednie dla Ciebie?

Jakie tampony wybrać?

Jak zaaplikować tampon pierwszy raz: szczegółowe instrukcjeCzy tampony będą odpowiednie dla Ciebie?Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia, tampony mogą być dla Ciebie najlepsze! Dzięki nim będziesz mogła dalej się ruszać, biegać, skakać, a nawet chodzić na basen. Ważne jest, żeby nauczyć się, jak używać wiedzieć, jak często trzeba je zmieniać.Nie wierz we wszystkie mity o tamponach. Jeśli nauczysz się je prawidłowo wkładać, nie będziesz ich wcale czuć ani odczuwać żadnego bólu. Używając tamponów, będziesz mogła normalnie żyć, bez ograniczania swojej aktywności.


Jeśli włożysz tampon prawidłowo, nic nie poczujesz i będziesz mogła funkcjonować tak jak zawsze.

Jakie tampony będą dla Ciebie najlepsze?

Jakie tampony na pierwszy raz? Dopóki nie nabierzesz doświadczenia, wybieraj tampony z aplikatorem.
 • Są znacznie prostsze do włożenia i umieszczenia na właściwej głębokości.

 • Są również znacznie bardziej higieniczne.

Jak zaaplikować tampon pierwszy raz: szczegółowe instrukcje

 1. Umyj ręce mydłem i rozpakuj opakowanie tamponu.

 2. Znajdź pozycję, która najbardziej Ci odpowiada: możesz usiąść na toalecie i rozłożyć nogi lub stanąć z jedną nogą na desce sedesowej. 3. Przed i po włożeniu tamponu należy zawsze umyć ręce.


 4. Wydłuż aplikator. Kciukiem i środkowym palcem chwyć brzeg zewnętrznej rurki. Z wewnętrznej rurki powinien zwisać sznurek służący do wyjęcia tamponu. Włóż czubek tamponu do pochwy pod kątem około 45 stopni. Przesuwaj zewnętrzną rurkę, aż dotkniesz palcami skóry. 5. W tym momencie będziesz musiała wepchnąć tampon do środka. Trzymając zewnętrzną rurkę, wciśnij wewnętrzną rurkę, aż wyrówna się z zewnętrzną rurką (usłyszysz kliknięcie).

 6. Ostrożnie wyjmij obie rurki (wewnętrzną i zewnętrzną). Sznurek powinien wisieć na zewnątrz, a tampon powinien znajdować się wygodnie wewnątrz ciała. Jeśli odczuwasz dyskomfort, możliwe, że nie włożyłaś tamponu wystarczająco głęboko. Wyjmuj go i spróbuj ponownie, tym razem wsuwając aplikator głębiej.

 7. Tamponów można też używać podczas snu. Tylko pamiętaj, żeby nie pozostawiać go dłużej niż 8 godzin. Załóż świeży tampon tuż przed snem i wyjmij go zaraz po przebudzeniu.


  Nie denerwuj się, jeśli za pierwszym razem będziesz musiała wykonać kilka prób. Trochę więcej praktyki, a dojdziesz do wprawy!

  Czy próbowałaś już używać tamponów? Czy miałaś jakieś trudności? Wiedziałaś, jak założyć tampon pierwszy raz?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Kiedy pierwsza miesiączka?

Poszerz swoją wiedzę na temat dojrzewania i pierwszego okresu. Dowiedz się, kiedy możesz spodziewać się pierwszej miesiączki.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny