Sześć sposobów na to, jak pokazać mamie, że ją kochasz

Sześć sposobów na to, jak pokazać mamie, że ją kochasz

Proste sposoby na to, jak pokazać mamie jak bardzo ją kochasz i doceniasz.


Oczywiście, że Ty i Twoja mama – lub ciocia, babcia czy macocha – możecie mieć różne spojrzenia na różne sprawy. Odłóż różnice na chwilę na bok i zrób kilka prostych rzeczy, by pokazać jej jakim jest świetnym rodzicem!1. Powiedz jej coś w sekrecie

Możesz mieć wrażenie, że Twoja mama ciągle Cię o coś wypytuje, ale to nie dlatego, że Ci nie ufa. Interesuje ją co się dzieje w Twoim życiu, bo Cię kocha. Porozmawiaj z nią. To Ty decydujesz ile chcesz jej powiedzieć, ale im więcej jej powiesz, tym mniej ona będzie się wtrącać.

2. Wrzuć dobrą muzykę

Zapoznaj mamę z nowym zespołem lub artystą, który Ci się podoba. Naucz ją kroku tanecznego (jeśli przyrzeknie na swój mały palec, że nie będzie tego robić publicznie). Następnie poproś ją, żeby pokazała Ci coś z czasów, kiedy ona była nastolatką. Muzyka wspaniale łączy ludzi i sprawia, że można się o nich wiele dowiedzieć.

3. Zadawaj kłopotliwe pytania


Rozmowa z mamą o sprawach kobiecych może być nieco dziwna, ale ona jest wspaniałym źródłem informacji. Gdy tylko będziesz miała problemy z miesiączką lub będą dokuczały Ci skurcze – porozmawiaj z nią. Bądź bezpośrednia i po prostu zapytaj: „Ile miałaś lat, gdy dostałaś okres?” Będzie jej miło, że ją zapytałaś i być może udzieli Ci jeszcze kilku cennych wskazówek!

4. Zrób coś dla niej

Poszukaj czegoś, co kiedyś zrobiłaś – zdjęcie, wierszyk, obrazek – i opraw to. (W tanich sklepach można kupić niedrogie ramki.) Mamy uwielbiają prezenty zrobione własnoręcznie przez ich dzieci, niezależnie od tego ile dzieci mają lat!

5. Podaruj jej pamiętnik

Kup czysty dziennik. Na pierwszej stronie napisz słowa podziękowania za wszystkie rady, jakich Ci udzieliła (nawet, jeśli nie chciałaś ich słuchać.) „Dziękuję, że nauczyłaś mnie jaką wartość ma ciężka praca.” lub „Dziękuję, że we mnie wierzysz.” Za każdym razem, gdy otworzy pamiętnik będzie jej to przypominać jak bardzo jest kochana i doceniana.

6. Spędzajcie razem czas

Zaplanujcie coś razem. Sprawdź w lokalnej gazecie, czy gdzieś w okolicy nie odbywają się imprezy, na które jest wolny wstęp (wydarzenia sportowe, muzyczne). Urządźcie sobie wspólny wieczór: pomalujcie sobie paznokcie, zróbcie maseczki. Bawcie się dobrze!


W jaki sposób pokazujesz mamie, że ją doceniasz?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Trzy zabawne i fajne rzeczy, które możesz zrobić ze swoją rodziną.

Kto wie, może spędzanie czasu ze swoją rodziną może być zabawne? Wypróbuj trzy fajne pomysły.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Rodzina doprowadza Cię do szaleństwa? Oto kilka porad jak się uspokoić

Rodzice grają Ci na nerwach? Co robić? Oto kilka sposobów na to jak szybko się lepiej poczuć.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak dbać o skórę głowy?

Zdrowsze, ładniejsze włosy zaczynają się od wskazówek, jak dbać o skórę głowy.

Dowiedz się wiecej

Head & Shoulders

Jak bezpiecznie się opalać?

Jak uzyskać piękny, muśnięty słońcem kolor skóry bez ryzyka.

Dowiedz się wiecej

Olay