Sześć pomysłów na Dzień Matki

Sześć pomysłów na Dzień Matki

Podziękuj mamie za to co dla Ciebie robi przy pomocy podarunków, na które nawet nastolatki mogą sobie pozwolić.

Zapytaj mamę z czego jest najbardziej dumna. Jesteśmy pewni, że odpowie „z tego, jak Cię wychowałam”. Jesteśmy tak samo pewni, że poczułaby się wspaniale, gdyby otrzymała od Ciebie więcej uznania za swoją miłość i wsparcie, którym Cię obdarza. Zacznij już teraz! Każdego dnia, małymi kroczkami pracuj nad swoimi relacjami z mamą, a w specjalne dni, takie jak Dzień Matki lub jej urodziny, zrób dla niej coś szczególnego. Nasze pomysły nie są kosztowne – wszystko czego potrzebujesz, to czas i serce.


1. Śniadanie bez specjalnej okazji


Niespodzianka! Mama nie musi przejmować się dziś śniadaniem! Niech ona śpi, a Ty przygotuj jej ulubione śniadanie. Nie uwierzysz jak szczęśliwa i wdzięczna będzie, za tę niewielką przerwę w wykonywaniu codziennych obowiązków.


2. Promocyjny talon na odpoczynek


Przygotuj specjalne talony na odpoczynek. Zrób za mamę to, czego ona najbardziej nie lubi: pranie, sprzątanie kuchni, zakupy, segregowanie śmieci – wszystko to, co ją odciąży i ulży w jej codziennych obowiązkach. Ozdób talony rysunkami, naklejkami lub swoimi zdjęciami, żeby były superpiękne!


3. Wspólny wieczór


Spójrzmy prawdzie w oczy: prawdopodobnie nie spędzasz tyle czasu z mamą, ile ona chciałaby, żebyście razem spędzały. Tak jest z większością nastolatek. To normalne. Dlatego też Twoja mama naprawdę doceni wspólnie spędzony czas. Idźcie razem do kina lub do restauracji, którą lubiłaś, gdy byłaś małą dziewczynką. Może usiądźcie razem przy kominku lub na kanapie i porozmawiajcie o czymś, co obydwie lubicie i bawcie się dobrze. Tylko we dwie.


4. Kwiaty na Dzień Matki


Każdego dnia z miłością patrzyła jak zmieniasz się w tę dziewczynę, którą jesteś teraz. Podziękuj jej za to dając jej kwiatka, który będzie co roku kwitnąć. Pamiętaj, żeby kupić takiego z oznaczeniem „roślina wieloletnia”. To oznacza, że co roku, na wiosnę, roślina wypuści kwiaty. Mama będzie mogła patrzeć jak roślina z roku na rok staje się piękniejsza – tak jak Ty!


5. Niespodzianka w środku tygodnia


Twoja mama tęskni za Tobą, gdy jest w pracy tak samo, jak Ty tęskniłaś za nią, gdy byłaś w przedszkolu. Napisała kiedyś do Ciebie liścik i wsadziła go do drugiego śniadania? Zrób dla niej to samo. Zapakuj jej lunch i wsuń do pudełka krótką wiadomość. Możesz też podarować jej uroczą ramkę, żeby mogła postawić sobie na biurku wasze zdjęcie (może to z ostatnich wakacji?). Wydrukuj je i opraw. Twoja mama będzie szczęśliwa, gdy będzie się nim chwalić koleżankom w pracy.


6. Nie zapomnij napisać!


Oto pomysł, który nic nie kosztuje: napisz do mamy list. Niech wie ile dla Ciebie znaczy, powspominaj wspólne chwile, których nigdy nie zapomnisz. Podziękuj jej za to, że pomogła Ci przejść przez wszystkie trudne chwile, których doświadczyłaś (i za wszystkie rady, których Ci udzieliła!). Kilka chwil i odrobina atramentu zamienią się we wspaniałą pamiątkę, którą zachowa na zawsze.


Niezależnie od tego, co dla niej zrobisz w tym roku, pamiętaj, by powiedzieć jej ile dla Ciebie znaczy wszystko, co dla Ciebie robi. Nie ważne czy to będzie wspólnie spędzona noc, czy mocno się do niej przytulisz, liczy się to, że o niej myślisz.


Jak pokazujesz swojej mamie ile dla Ciebie znaczy?Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Trzy zabawne i fajne rzeczy, które możesz zrobić ze swoją rodziną.

Kto wie, może spędzanie czasu ze swoją rodziną może być zabawne? Wypróbuj trzy fajne pomysły.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak rozmawiać z mamą o miesiączce

Jak przełamać lody i rozmawiać z mamą o miesiączce i dojrzewaniu.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Nowy wizerunek na powrót do szkoły

Niewielkie zmiany w garderobie mogą zaprezentować Cię z zupełnie innej strony. Wypróbuj nasze wskazówki, jak wrócić do szkoły z nowym wizerunkiem.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Bądź najlepszą opiekunką dla dzieci w dzielnicy

Opieka nad dziećmi to jedna z najlepszych prac dla nastolatek. Dowiedz się, jak uszczęśliwić małych klientów.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny