Jak rozmawiać z tatą o miesiączce

Jak rozmawiać z tatą o miesiączce

Jak rozmawiać z tatą o miesiączce i nie spłonąć ze wstydu.


Masz obfity okres. Nie jesteś w stanie nic robić w tym czasie i to Cię denerwuje. Najgorsze jednak jest to, że potrzebujesz usprawiedliwienia od rodziców, żebyś mogła pójść do lekarza w godzinach lekcyjnych, a dziś takie usprawiedliwienie może napisać tylko Twój tata. To oznacza, że będziesz musiała mu powiedzieć o co chodzi.


Jeśli kiedykolwiek przechodziłaś przez coś takiego, to wiesz, jak trudno jest rozmawiać z rodzicami o kwestiach związanych z miesiączką – szczególnie trudno jest rozmawiać o tym z tatą. Oto kilka prostych sposobów na to, jak rozpocząć taką konwersację.

Porozmawiaj z kimś komu ufa

Zapewne będziesz wolała porozmawiać z kobietą i jest to całkiem zrozumiałe, ale może zapytaj tatę o to z kim powinnaś porozmawiać (najprawdopodobniej nie odeśle Cię do koleżanki w tym samym wieku!). W ten sposób będzie wiedział o co chodzi, nawet jeśli nie będziesz zadawać mu pytań.

Poproś, żeby tata umówił Ci wizytę u lekarza

Twój tata powinien być zaangażowany w kwestie dotyczące Twojego zdrowia. Jeśli masz nieregularne miesiączki lub dokuczają Ci silne bóle podczas okresu, powinnaś powiedzieć tacie, że chciałabyś pójść do lekarza. Jeżeli zapyta dlaczego, powiedz mu, że coś Ci dolega. Jeśli chcesz powiedzieć więcej – nie krępuj się. Jeśli będziesz chciała na tym poprzestać – najpewniej to zrozumie. Przynajmniej będzie wiedział, że coś się dzieje i w razie potrzeby – pomoże.

To nie jest nic nadzwyczajnego

Jeśli zdecydujesz się porozmawiać z tatą o kobiecych sprawach, możesz to zrobić szybko i w prosty sposób. Możesz poprosić kobietę, której ufa, żeby z Tobą porozmawiała, albo sam może udzielić Ci pomocnych rad.


Nie wstydź się rozmawiać z tatą na temat tego, co jest normalną i naturalną częścią kobiecości. Jeśli są takie kwestie, które wstydzisz się omawiać z tatą, zwróć się do dorosłego, któremu ufasz. (Nie pytaj koleżanek w Twoim wieku, bo mogą udzielić Ci złych informacji) O wiele lepiej się poczujesz, gdy uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!


Masz to już za sobą? W jaki sposób zebrałaś się na odwagę, żeby porozmawiać z tatą o miesiączce?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Trzy zabawne i fajne rzeczy, które możesz zrobić ze swoją rodziną.

Kto wie, może spędzanie czasu ze swoją rodziną może być zabawne? Wypróbuj trzy fajne pomysły.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Kiedy pierwsza miesiączka?

Poszerz swoją wiedzę na temat dojrzewania i pierwszego okresu. Dowiedz się, kiedy możesz spodziewać się pierwszej miesiączki.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Bądź najlepszą opiekunką dla dzieci w dzielnicy

Opieka nad dziećmi to jedna z najlepszych prac dla nastolatek. Dowiedz się, jak uszczęśliwić małych klientów.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny