Pięć zaskakujących rzeczy, o których możesz porozmawiać ze swoim tatą.

Pięć zaskakujących rzeczy, o których możesz porozmawiać ze swoim tatą.

Twój tata może nie mieć pojęcia, co dzieje się w Twoim życiu, ale ma naprawdę dobrą intuicję.


1. Twój wymarzony chłopak.
Twój tata jest przecież mężczyzną, więc jeśli zastanawiasz się, czy podobasz się chłopakowi swoich marzeń, opowiedz tacie, jak on się zachowuje. Pisze do Ciebie SMS-y? Przyłapujesz go na tym, jak na Ciebie patrzy podczas lekcji? To na pewno są wyraźne znaki, ale Twój tata będzie mógł Ci powiedzieć o wiele więcej na temat tego, jak powinnaś odczytywać zachowania swojego wymarzonego chłopaka i jak możesz przekonać się, czy naprawdę mu się podobasz.


2. Twoje ciało.
Twój tata może nie do końca rozumie, jak to jest mieć okres, ale wie, jak to jest czuć się niepewnie, gdy w Twoim życiu zachodzą liczne zmiany. Nastoletni chłopcy również przechodzą fazę przyspieszonego wzrostu i trądziku – tak jak dziewczyny – więc nawet, jeśli Twój tata nie wie, jak to jest, gdy nagle zaczynają rosnąć piersi lub biodra zaczynają się zaokrąglać, na pewno wie, jak to jest być nie w humorze, ponieważ Twoje ciało się zmienia.


3. Przyjaciółki.
Twój tata i Twoje przyjaciółki może nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego, ale jeśli chodzi o zawieranie przyjaźni, które liczą się w życiu, tata najpewniej jest profesjonalistą. Pomyśl tylko - ma tych samych przyjaciół od czasów szkoły średniej i studiów – czyli przez całe lata! Jeśli kłócisz się z jedną ze swoich przyjaciółek lub czujesz, że Twoja paczka nieco się od Ciebie odsunęła, Twój tata może naprawdę zaskoczyć Cię wiedzą na temat tego, jak poznać, które przyjaźnie są warte utrzymania… i jak je utrzymać.


4. Twoje troski.
Czasami wydaje Ci się, że Twój tata nie zrozumie tego, co Cię trapi – zajęcia w szkole, sprawdziany kwalifikacyjne w drużynie sportowej lub dziwne SMS-y od przyjaciela, ale te zmartwienia mają swoje źródła w problemach, z którymi wszyscy się borykamy. Twój tata musiał doświadczyć presji w szkole i w pracy, musiał pracować nad swoim związkiem i podejmować trudne życiowe decyzje. A zatem zamiast z góry zakładać, że Cię nie zrozumie, bądź otwarta i opowiedz mu, co się dzieje w Twoim życiu… I wysłuchaj go, kiedy zacznie mówić.


5. Twoja przyszłość.
Gdy zastanawiasz się nad tym, co chciałabyś robić w przyszłości, pragniesz skupić się na celach i podążać za marzeniami, które najwięcej dla Ciebie znaczą. Twój tata ma już za sobą szkołę, dawno już wybrał swoją karierę zawodową, a zatem możesz wyciągnąć wnioski z sukcesów, jakie odniósł oraz porażek, których doświadczył. Zapytaj go o jego największe osiągnięcie, o to, co chciałby zmienić i jak ewoluowały jego marzenia na przestrzeni lat. Powiedz mu, co sama chciałabyś osiągnąć i przedstaw mu różne sfery Twoich zainteresowań. W ten sposób, zanim jeszcze zaczniesz rozglądać się za uniwersytetem, Ty i Twój tata będziecie tego samego zdania, a poza tym Twój tata może okazać się świetnym kompanem do odwiedzana kampusów uniwersyteckich!


Zdjęcie: Ronnie Kaufman/Corbis

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Trzy zabawne i fajne rzeczy, które możesz zrobić ze swoją rodziną.

Kto wie, może spędzanie czasu ze swoją rodziną może być zabawne? Wypróbuj trzy fajne pomysły.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak uniezależnić się od rodziców

Przekonaj rodziców, że zasługujesz na więcej swobody, korzystając z tych prostych wskazówek.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Pięć obowiązkowych wskazówek dla kierowcy

Prowadzenie samochodu to wolność i podwożenie znajomych. Dowiedz się, jak prowadzić bezpiecznie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Bądź najlepszą opiekunką dla dzieci w dzielnicy

Opieka nad dziećmi to jedna z najlepszych prac dla nastolatek. Dowiedz się, jak uszczęśliwić małych klientów.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny