Wskazówki jak być odpowiedzialną, kiedy jesteś sama w domu

Wskazówki jak być odpowiedzialną, kiedy jesteś sama w domu

Nasz poradnik jak być odpowiedzialną i bezpieczną podpowie Ci co zrobić, by rodzice dali Ci więcej swobody.

Czy to już wolność? Wczoraj Twoja mama wybierała Ci ubrania i tuliła do snu, a dziś zawozi Ciebie i Twoich znajomych do kina. To zbyt piękne, żeby było prawdziwe! Ale to nie stało się za dotknięciem czarodziejskiej różdżki! Pracowałaś na to całymi dniami, miesiącami, a nawet LATAMI udowadniając rodzicom, że jesteś odpowiedzialna.


Rodzice pozwalają Ci zostać samej w domu bez opiekunki? Czas się zabawić, prawda? Nie prawda! Oszczędź rodzicom smutku (a sobie POWAŻNYCH kłopotów) i ogranicz się do robienia rzeczy, które rodzice aprobują:


Zanim rodzice wyjdą, upewnij się, że masz numer telefonu do miejsca, w którym będą i że wiesz, kiedy możesz się ich spodziewać z powrotem w domu.


· Jeśli ktoś zadzwoni, NIGDY nie mów, że jesteś sama w domu. Jeśli dzwoniący poprosi mamę do telefonu powiedz, że jest w łazience. Jeśli ktoś zapuka do drzwi – nie otwieraj. Zaświeć dużo świateł i miej na uwadze to, co dzieje się w pobliżu.


· Słyszysz dziwne dźwięki dochodzące z podwórza? Nie wychodź z domu, żeby sprawdzić co się dzieje. Zostań w domu i miej drzwi zamknięte na klucz. Jeśli zaczniesz się bać, zadzwoń do rodziców lub innego dorosłego.


· Chcesz, żeby ktoś z Tobą był? Zanim rodzice wyjdą, zapytaj czy może z Tobą zostać koleżanka. W ten sposób wszystko będzie uzgodnione. Wybierzcie film, który obejrzycie lub grę, w którą zagracie – coś, na co Twoi rodzicie się zgodzą.


· Nie urządzajcie imprezy. Możecie się świetnie bawić przez kilka godzin, ale jak się rodzice dowiedzą, opiekunka zostanie z Tobą na lata. Stracisz zaufanie rodziców i prawdopodobnie również tę wolność, którą udało Ci się do tej pory uzyskać.


· Posprzątaj zanim rodzice wrócą. Jeśli po ich powrocie w domu będzie panował większy porządek niż był zanim wyszli – zarobiłaś dodatkowy punkt. I więcej swobody następnym razem!


W jaki sposób pokazujesz rodzicom, że jesteś odpowiedzialna?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Trzy zabawne i fajne rzeczy, które możesz zrobić ze swoją rodziną.

Kto wie, może spędzanie czasu ze swoją rodziną może być zabawne? Wypróbuj trzy fajne pomysły.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak rozmawiać z tatą o miesiączce

Jak rozmawiać z tatą o miesiączce i nie spłonąć ze wstydu.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Usta ombre

Jest już wszędzie! Na włosach, paznokciach, a teraz również na ustach!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak bezpiecznie się opalać?

Jak uzyskać piękny, muśnięty słońcem kolor skóry bez ryzyka.

Dowiedz się wiecej

Olay