Wskazówki jak być odpowiedzialną, kiedy jesteś sama w domu

Wskazówki jak być odpowiedzialną, kiedy jesteś sama w domu

Nasz poradnik jak być odpowiedzialną i bezpieczną podpowie Ci co zrobić, by rodzice dali Ci więcej swobody.


Czy to już wolność? Wczoraj Twoja mama wybierała Ci ubrania i tuliła do snu, a dziś zawozi Ciebie i Twoich znajomych do kina. To zbyt piękne, żeby było prawdziwe! Ale to nie stało się za dotknięciem czarodziejskiej różdżki! Pracowałaś na to całymi dniami, miesiącami, a nawet LATAMI udowadniając rodzicom, że jesteś odpowiedzialna.

Rodzice pozwalają Ci zostać samej w domu bez opiekunki? Czas się zabawić, prawda? Nie prawda! Oszczędź rodzicom smutku (a sobie POWAŻNYCH kłopotów) i ogranicz się do robienia rzeczy, które rodzice aprobują:

Zanim rodzice wyjdą, upewnij się, że masz numer telefonu do miejsca, w którym będą i że wiesz, kiedy możesz się ich spodziewać z powrotem w domu.

  • Jeśli ktoś zadzwoni, NIGDY nie mów, że jesteś sama w domu. Jeśli dzwoniący poprosi mamę do telefonu powiedz, że jest w łazience. Jeśli ktoś zapuka do drzwi – nie otwieraj. Zaświeć dużo świateł i miej na uwadze to, co dzieje się w pobliżu.

  • Słyszysz dziwne dźwięki dochodzące z podwórza? Nie wychodź z domu, żeby sprawdzić co się dzieje. Zostań w domu i miej drzwi zamknięte na klucz. Jeśli zaczniesz się bać, zadzwoń do rodziców lub innego dorosłego.

  • Chcesz, żeby ktoś z Tobą był? Zanim rodzice wyjdą, zapytaj czy może z Tobą zostać koleżanka. W ten sposób wszystko będzie uzgodnione. Wybierzcie film, który obejrzycie lub grę, w którą zagracie – coś, na co Twoi rodzicie się zgodzą.

  • Nie urządzajcie imprezy. Możecie się świetnie bawić przez kilka godzin, ale jak się rodzice dowiedzą, opiekunka zostanie z Tobą na lata. Stracisz zaufanie rodziców i prawdopodobnie również tę wolność, którą udało Ci się do tej pory uzyskać.

  • Posprzątaj zanim rodzice wrócą. Jeśli po ich powrocie w domu będzie panował większy porządek niż był zanim wyszli – zarobiłaś dodatkowy punkt. I więcej swobody następnym razem!

W jaki sposób pokazujesz rodzicom, że jesteś odpowiedzialna?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Trzy zabawne i fajne rzeczy, które możesz zrobić ze swoją rodziną.

Kto wie, może spędzanie czasu ze swoją rodziną może być zabawne? Wypróbuj trzy fajne pomysły.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Rodzina doprowadza Cię do szaleństwa? Oto kilka porad jak się uspokoić

Rodzice grają Ci na nerwach? Co robić? Oto kilka sposobów na to jak szybko się lepiej poczuć.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Usta ombre

Jest już wszędzie! Na włosach, paznokciach, a teraz również na ustach!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak bezpiecznie się opalać?

Jak uzyskać piękny, muśnięty słońcem kolor skóry bez ryzyka.

Dowiedz się wiecej

Olay