Pięć sposobów na to, jak sobie radzić z młodszym rodzeństwem

Pięć sposobów na to, jak sobie radzić z młodszym rodzeństwem

Jeśli masz młodsze rodzeństwo, które działa Ci na nerwy, oto sposoby, jak sobie z nim poradzić.


Czy przebywanie z rodzeństwem działa Ci na nerwy bardziej niż kiedykolwiek wcześniej? Co robisz, żeby Twój młodszy brat nie zawstydzał Cię przed znajomymi? Dlaczego on ciągle wpada do Twojego pokoju bez pukania, niezależnie od tego, ile razy już na niego krzyczałaś, żeby tak nie robił? Co takiego specjalnego jest w Twoich ubraniach, że działają na młodszą siostrę jak magnes?


Nie martw się. Nie Ty jedna musisz sobie dać radę z rodzeństwem. Wszyscy – Twoi rodzice i ulubione gwiazdy filmowe – walczyli z młodszym rodzeństwem. To naturalna część życia w rodzinie i można trzymać ją w ryzach, ustanawiając zasady, których Ty i Twoje rodzeństwo będziecie przestrzegać.

1. Komunikujcie się ze sobą

Najlepszym sposobem jest wyrażenie swoich uczuć w spokojny i dojrzały sposób. Ustal czas, kiedy powiesz rodzeństwu, jaki masz problem. Rodzice mogą Ci pomóc i być neutralnymi słuchaczami.

2. Bądź delikatna

Dla rodzeństwa jesteś autorytetem i prawdopodobnie siostra lub brat zachowują się tak, by zdobyć Twoją uwagę. Może teraz, gdy jesteś zajęta swoimi dorosłymi sprawami masz mniej czasu dla młodszego brata? Pamiętaj, że dziewięciolatkowi trudno jest wyrazić swój zawód, gdy zamiast grać z nim w gry wideo spotykasz się ze swoimi przyjaciółmi. Wyjaśnij mu, że potrzebujesz prywatności, ale upewnij się, że on wie, że nadal go kochasz i chcesz z nim spędzać czas.

3. Zrób coś specjalnego

Zaplanuj wspólny czas z rodzeństwem. Może mogłabyś pomóc młodszej siostrze wyprostować włosy lub zabrać brata do centrum handlowego i wybrać dla niego jakieś fajne ubrania? Młodsze rodzeństwo ceni sobie opinię starszej siostry lub brata w kwestii ubrań, przyjaciół i muzyki. Dla nich jesteś najlepsza!

4. Odpuść im

Pozwól młodszemu bratu lub siostrze posiedzieć z Tobą i Twoimi przyjaciółmi przez chwilę. Oni są ciekawi, o czym starsi rozmawiają. Jeśli pozwolisz im w tym uczestniczyć, wasze rozmowy już nie będą takie tajemnicze i zanim się spostrzeżesz, znikną i zajmą się swoimi sprawami. Prawda jest taka: po kilku minutach słuchania dziewczęcej gadaniny o chłopakach i makijażu, Twój siedmioletni brat wystrzeli z Twojego pokoju jak z procy!

5. Kłóćcie się i gódźcie się

Nie będziemy kłamać – będziecie się kłócić. Czasem wasze kłótnie będą okropne. Jeśli całkowicie stracisz nad sobą panowanie, daj sobie trochę czasu i ochłoń, następnie znajdź siostrę lub brata (pewnie płacze w swoim pokoju) i pogódźcie się. Dobra zasada na całe życie: nigdy nie idź spać zła na rodzeństwo!


Jak sobie radzisz z młodszym rodzeństwem, które działa Ci na nerwy?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Życie (nie) w centrum uwagi

Zawsze chętniej obserwowała, niż pragnęła bycia w centrum uwagi. Przeczytaj z kim Ola Szepczyńska dzieliła się swoimi przemyśleniami podczas dorastania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Trzy zabawne i fajne rzeczy, które możesz zrobić ze swoją rodziną.

Kto wie, może spędzanie czasu ze swoją rodziną może być zabawne? Wypróbuj trzy fajne pomysły.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Co Twoje ubrania mogą o Tobie powiedzieć

Wszystkie dziewczyny mają pomysły na to, jak się modnie ubrać. Czy Twój styl odzwierciedla Twoją osobowość?

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny