Mama: najlepsza przyjaciółka i najgorszy koszmar

Mama: najlepsza przyjaciółka i najgorszy koszmar

Dowiedz się, jak mniej kłócić się z mamą, a więcej się śmiać, gdy sytuacja staje się napięta.

Jesteście albo najlepszymi przyjaciółkami, albo najgorszymi wrogami. Nie ma nic pomiędzy. Czasami możecie rozmawiać o przyszłości w cywilizowany i spokojny sposób, rozumiecie się bez słów, obejmujecie się i śmiejecie do rozpuku. Innym razem nie możecie nawet przebywać w tym samym pomieszczeniu bez kłótni. Ona chce nad Tobą panować, jest apodyktyczna i ciągle dąży do konfrontacji. Nigdy nie słucha i nie szanuje tego, co masz do powiedzenia.


Brzmi znajomo? Z rodzicami trudno sobie poradzić, ale relacja matka-córka jest bez wątpienia najtrudniejsza ze wszystkich - szczególnie gdy jesteś nastolatką. Niezależnie od tego, czy powód tej trudnej relacji leży w fizyczności (niektórzy twierdzą, że walczące ze sobą hormony wydzielane podczas cyklu menstruacyjnego i menopauzy znacząco wpływają na ten konflikt), czy ma podłoże społeczne (gdy dziewczyny dążą do niezależności, ich mamy potrzebują bliskiego kontaktu), ta trudna więź jest zbyt istotna by ją ignorować.


W jaki sposób możesz dziś poprawić wasze relacje? Dowiedz się, jakie są nasze propozycje.

Bądź wyrozumiała

Zastanów się, o co warto walczyć i poczekaj na odpowiedni moment, by powiedzieć, co Cię trapi. Możesz powiedzieć: „Mam coś ważnego i chciałabym to z Tobą omówić. Kiedy mogłybyśmy porozmawiać?” Mów z szacunkiem i słuchaj uważnie, nawet jeśli to, co usłyszysz ma się nijak do tego, czego oczekiwałaś. Nie przewracaj oczami. To, że dzieli was pokolenie i macie inny punkt widzenia nie znaczy, że nie możecie się nawzajem wysłuchać i zrozumieć.

Wychodźcie razem

Daj sobie czas, by się do niej zbliżyć. Zapiszcie się razem do biblioteki, zacznijcie chodzić do klubu fitness, pójdźcie na przesłuchania do dzielnicowego teatru. Przyjaźń i nauka budowania relacji matka-córka idą w parze.

Zróbcie razem coś dobrego

Zapytaj mamę, czy chciałaby zgłosić się z Tobą na wolontariat. Pomaganie innym często ujawnia najlepsze cechy człowieka, sprawia, że jesteśmy wdzięczni za to co mamy i za ludzi, których kochamy i którzy dzielą z nami życie.

Podziękuj jej

Pokaż mamie, że ją cenisz. Gdy zbliża się Dzień Matki lub jej urodziny, masz ku temu najlepszą okazję. Nie bój się uderzyć w sentymentalną nutkę. Poświęć trochę czasu, wybierając piękną kartkę i pomyśl o tym, co chciałabyś jej powiedzieć z okazji tej niepowtarzalnej okazji.


Dlaczego Twoja mama jest najlepsza? Powiedz nam, ale nie zapomnij też powiedzieć tego samego mamie!

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Trzy zabawne i fajne rzeczy, które możesz zrobić ze swoją rodziną.

Kto wie, może spędzanie czasu ze swoją rodziną może być zabawne? Wypróbuj trzy fajne pomysły.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak uniezależnić się od rodziców

Przekonaj rodziców, że zasługujesz na więcej swobody, korzystając z tych prostych wskazówek.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Nowy wizerunek na powrót do szkoły

Niewielkie zmiany w garderobie mogą zaprezentować Cię z zupełnie innej strony. Wypróbuj nasze wskazówki, jak wrócić do szkoły z nowym wizerunkiem.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Bądź najlepszą opiekunką dla dzieci w dzielnicy

Opieka nad dziećmi to jedna z najlepszych prac dla nastolatek. Dowiedz się, jak uszczęśliwić małych klientów.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny