Mama: najlepsza przyjaciółka i najgorszy koszmar

Mama: najlepsza przyjaciółka i najgorszy koszmar

Dowiedz się, jak mniej kłócić się z mamą, a więcej się śmiać, gdy sytuacja staje się napięta.

Jesteście albo najlepszymi przyjaciółkami, albo najgorszymi wrogami. Nie ma nic pomiędzy. Czasami możecie rozmawiać o przyszłości w cywilizowany i spokojny sposób, rozumiecie się bez słów, obejmujecie się i śmiejecie do rozpuku. Innym razem nie możecie nawet przebywać w tym samym pomieszczeniu bez kłótni. Ona chce nad Tobą panować, jest apodyktyczna i ciągle dąży do konfrontacji. Nigdy nie słucha i nie szanuje tego, co masz do powiedzenia.


Brzmi znajomo? Z rodzicami trudno sobie poradzić, ale relacja matka-córka jest bez wątpienia najtrudniejsza ze wszystkich - szczególnie gdy jesteś nastolatką. Niezależnie od tego, czy powód tej trudnej relacji leży w fizyczności (niektórzy twierdzą, że walczące ze sobą hormony wydzielane podczas cyklu menstruacyjnego i menopauzy znacząco wpływają na ten konflikt), czy ma podłoże społeczne (gdy dziewczyny dążą do niezależności, ich mamy potrzebują bliskiego kontaktu), ta trudna więź jest zbyt istotna by ją ignorować.


W jaki sposób możesz dziś poprawić wasze relacje? Dowiedz się, jakie są nasze propozycje.

Bądź wyrozumiała

Zastanów się, o co warto walczyć i poczekaj na odpowiedni moment, by powiedzieć, co Cię trapi. Możesz powiedzieć: „Mam coś ważnego i chciałabym to z Tobą omówić. Kiedy mogłybyśmy porozmawiać?” Mów z szacunkiem i słuchaj uważnie, nawet jeśli to, co usłyszysz ma się nijak do tego, czego oczekiwałaś. Nie przewracaj oczami. To, że dzieli was pokolenie i macie inny punkt widzenia nie znaczy, że nie możecie się nawzajem wysłuchać i zrozumieć.

Wychodźcie razem

Daj sobie czas, by się do niej zbliżyć. Zapiszcie się razem do biblioteki, zacznijcie chodzić do klubu fitness, pójdźcie na przesłuchania do dzielnicowego teatru. Przyjaźń i nauka budowania relacji matka-córka idą w parze.

Zróbcie razem coś dobrego

Zapytaj mamę, czy chciałaby zgłosić się z Tobą na wolontariat. Pomaganie innym często ujawnia najlepsze cechy człowieka, sprawia, że jesteśmy wdzięczni za to co mamy i za ludzi, których kochamy i którzy dzielą z nami życie.

Podziękuj jej

Pokaż mamie, że ją cenisz. Gdy zbliża się Dzień Matki lub jej urodziny, masz ku temu najlepszą okazję. Nie bój się uderzyć w sentymentalną nutkę. Poświęć trochę czasu, wybierając piękną kartkę i pomyśl o tym, co chciałabyś jej powiedzieć z okazji tej niepowtarzalnej okazji.


Dlaczego Twoja mama jest najlepsza? Powiedz nam, ale nie zapomnij też powiedzieć tego samego mamie!

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Trzy zabawne i fajne rzeczy, które możesz zrobić ze swoją rodziną.

Kto wie, może spędzanie czasu ze swoją rodziną może być zabawne? Wypróbuj trzy fajne pomysły.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak rozmawiać z mamą o miesiączce

Jak przełamać lody i rozmawiać z mamą o miesiączce i dojrzewaniu.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Nowy wizerunek na powrót do szkoły

Niewielkie zmiany w garderobie mogą zaprezentować Cię z zupełnie innej strony. Wypróbuj nasze wskazówki, jak wrócić do szkoły z nowym wizerunkiem.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Bądź najlepszą opiekunką dla dzieci w dzielnicy

Opieka nad dziećmi to jedna z najlepszych prac dla nastolatek. Dowiedz się, jak uszczęśliwić małych klientów.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny