Jak uniezależnić się od rodziców

Jak uniezależnić się od rodziców

Przekonaj rodziców, że zasługujesz na więcej swobody, korzystając z tych prostych wskazówek.

Rozumiemy to. Chcesz być bardziej niezależna i podejmować swoje decyzje! Ale przede wszystkim Twoi rodzicie nie starają się zrujnować Ci życia. Oni o Ciebie dbają. Wiedzą, że Ciebie to denerwuje i tak samo się tym przejmują jak Ty. Dlatego trzeba ze sobą rozmawiać, a nie kłócić się. Skorzystaj z naszych wskazówek, a przybliżą Cię one do niezależności!

Poproś ich o uwagę

Jeśli rodzice będą zajęci, Twoja prośba pozostanie niewysłuchana. Zamiast zadawać pytania w momencie, gdy tata będzie gotował obiad, a mama będzie zajęta opłacaniem rachunków, porozmawiaj z nimi podczas obiadu lub powiedz im, że potrzebujesz chwili czasu na osobności, żebyście mogli porozmawiać. To pokaże rodzicom, jak bardzo jesteś dojrzała i że ich szanujesz (ich czas również).

Spotkajcie się po środku

Jeśli Twoi rodzice są niechętni, by puścić Cię do domu nowopoznanej koleżanki, zaproś ją do siebie. Twoi rodzice poznają ją i może zrozumieją, dlaczego chcesz z nią przebywać. Jeżeli nadal nie pozwolą Ci jej odwiedzać – uszanuj ich decyzję.

Pokaż, nie mów

Jeśli chodzi o makijaż i stroje, rodzice z reguły mają bardzo określone poglądy. Jeżeli chcesz zacząć eksperymentować z makijażem, pokaż im zdjęcie tego, co Ci się podoba i poczekaj na ich reakcję. Prawdopodobnie będą bardziej skłonni zaaprobować klasyczny, stonowany wygląd, zatem zostaw ten jaskrawy niebieski eyeliner i czerwoną szminkę na przyszłość.

Zapracuj na to

Następnym razem gdy będziesz szła na zakupy z rodzicami, pokaż im ubrania, które Ci się podobają. Jeżeli nie będą chcieli zapłacić za nową parę jeansów, zapytaj, czy możesz coś zrobić w domu, żeby na nie zarobić. Zobaczą, że jesteś gotowa dać coś od siebie, żeby coś od nich dostać.

Nie zawsze warto walczyć

Zadecyduj, co jest dla Ciebie bardziej istotne: pójście do kina z koleżanką, czy udekorowanie swojego pokoju tak, jak chcesz. Jeśli chcesz, by rodzice dali Ci więcej swobody w podejmowaniu decyzji, bądź pewna, że decydujesz się na coś, czego naprawdę chcesz.


Twoja niezależność ukształtuje Ciebie jako kobietę, więc używaj jej z głową!


Ile masz swobody? Gdy próbowałaś przekonać rodziców, by dali Ci więcej swobody, jakie rozwiązania działały, a jakie nie?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Trzy zabawne i fajne rzeczy, które możesz zrobić ze swoją rodziną.

Kto wie, może spędzanie czasu ze swoją rodziną może być zabawne? Wypróbuj trzy fajne pomysły.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jesteś uziemiona. I co teraz?

Zamiast godzinami ocierać łzy w pokoju, wykorzystaj ten czas - oto osiem wskazówek, jak możesz go dobrze spożytkować.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Pięć obowiązkowych wskazówek dla kierowcy

Prowadzenie samochodu to wolność i podwożenie znajomych. Dowiedz się, jak prowadzić bezpiecznie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Bądź najlepszą opiekunką dla dzieci w dzielnicy

Opieka nad dziećmi to jedna z najlepszych prac dla nastolatek. Dowiedz się, jak uszczęśliwić małych klientów.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny