Jak uniezależnić się od rodziców

Jak uniezależnić się od rodziców

Przekonaj rodziców, że zasługujesz na więcej swobody, korzystając z tych prostych wskazówek.

Rozumiemy to. Chcesz być bardziej niezależna i podejmować swoje decyzje! Ale przede wszystkim Twoi rodzicie nie starają się zrujnować Ci życia. Oni o Ciebie dbają. Wiedzą, że Ciebie to denerwuje i tak samo się tym przejmują jak Ty. Dlatego trzeba ze sobą rozmawiać, a nie kłócić się. Skorzystaj z naszych wskazówek, a przybliżą Cię one do niezależności!

Poproś ich o uwagę

Jeśli rodzice będą zajęci, Twoja prośba pozostanie niewysłuchana. Zamiast zadawać pytania w momencie, gdy tata będzie gotował obiad, a mama będzie zajęta opłacaniem rachunków, porozmawiaj z nimi podczas obiadu lub powiedz im, że potrzebujesz chwili czasu na osobności, żebyście mogli porozmawiać. To pokaże rodzicom, jak bardzo jesteś dojrzała i że ich szanujesz (ich czas również).

Spotkajcie się po środku

Jeśli Twoi rodzice są niechętni, by puścić Cię do domu nowopoznanej koleżanki, zaproś ją do siebie. Twoi rodzice poznają ją i może zrozumieją, dlaczego chcesz z nią przebywać. Jeżeli nadal nie pozwolą Ci jej odwiedzać – uszanuj ich decyzję.

Pokaż, nie mów

Jeśli chodzi o makijaż i stroje, rodzice z reguły mają bardzo określone poglądy. Jeżeli chcesz zacząć eksperymentować z makijażem, pokaż im zdjęcie tego, co Ci się podoba i poczekaj na ich reakcję. Prawdopodobnie będą bardziej skłonni zaaprobować klasyczny, stonowany wygląd, zatem zostaw ten jaskrawy niebieski eyeliner i czerwoną szminkę na przyszłość.

Zapracuj na to

Następnym razem gdy będziesz szła na zakupy z rodzicami, pokaż im ubrania, które Ci się podobają. Jeżeli nie będą chcieli zapłacić za nową parę jeansów, zapytaj, czy możesz coś zrobić w domu, żeby na nie zarobić. Zobaczą, że jesteś gotowa dać coś od siebie, żeby coś od nich dostać.

Nie zawsze warto walczyć

Zadecyduj, co jest dla Ciebie bardziej istotne: pójście do kina z koleżanką, czy udekorowanie swojego pokoju tak, jak chcesz. Jeśli chcesz, by rodzice dali Ci więcej swobody w podejmowaniu decyzji, bądź pewna, że decydujesz się na coś, czego naprawdę chcesz.


Twoja niezależność ukształtuje Ciebie jako kobietę, więc używaj jej z głową!


Ile masz swobody? Gdy próbowałaś przekonać rodziców, by dali Ci więcej swobody, jakie rozwiązania działały, a jakie nie?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Trzy zabawne i fajne rzeczy, które możesz zrobić ze swoją rodziną.

Kto wie, może spędzanie czasu ze swoją rodziną może być zabawne? Wypróbuj trzy fajne pomysły.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Pytania na temat chłopaków: Dlaczego nie mam bzika na punkcie chłopaków?

Dowiedz się, dlaczego nie ma powodów do obaw, jeśli chłopcy nie zaprzątają całego Twojego umysłu.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Dojrzewanie - czego się spodziewać?

Nie pozwól, by dojrzewanie Cię zaskoczyło – zapoznaj się z naszym krótkim przewodnikiem po tym, czego się możesz spodziewać.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak bezpiecznie się opalać?

Jak uzyskać piękny, muśnięty słońcem kolor skóry bez ryzyka.

Dowiedz się wiecej

Olay