Jak uniezależnić się od rodziców

Jak uniezależnić się od rodziców

Przekonaj rodziców, że zasługujesz na więcej swobody, korzystając z tych prostych wskazówek.

Dlaczego ciągle Ci się wydaje, że rodzice chcą zrujnować Ci życie? Cały czas chcą wiedzieć, co robisz, z kim jesteś i kiedy wychodzisz! Przez większość czasu nie pozwalają Ci robić tego, co byś chciała, bo ich zdaniem jesteś „za młoda”.


Rozumiemy to. Chcesz być bardziej niezależna i podejmować swoje decyzje! Ale przede wszystkim Twoi rodzicie nie starają się zrujnować Ci życia. Oni o Ciebie dbają. Wiedzą, że Ciebie to denerwuje i tak samo się tym przejmują jak Ty. Dlatego trzeba ze sobą rozmawiać, a nie kłócić się. Skorzystaj z naszych wskazówek, a przybliżą Cię one do niezależności!


Poproś ich o uwagę
Jeśli rodzice będą zajęci, Twoja prośba pozostanie niewysłuchana. Zamiast zadawać pytania w momencie, gdy tata będzie gotował obiad, a mama będzie zajęta opłacaniem rachunków, porozmawiaj z nimi podczas obiadu lub powiedz im, że potrzebujesz chwili czasu na osobności, żebyście mogli porozmawiać. To pokaże rodzicom, jak bardzo jesteś dojrzała i że ich szanujesz (ich czas również).

Spotkajcie się po środku
Jeśli Twoi rodzice są niechętni, by puścić Cię do domu nowopoznanej koleżanki, zaproś ją do siebie. Twoi rodzice poznają ją i może zrozumieją, dlaczego chcesz z nią przebywać. Jeżeli nadal nie pozwolą Ci jej odwiedzać – uszanuj ich decyzję.


Pokaż, nie mów
Jeśli chodzi o makijaż i stroje, rodzice z reguły mają bardzo określone poglądy. Jeżeli chcesz zacząć eksperymentować z makijażem, pokaż im zdjęcie tego, co Ci się podoba i poczekaj na ich reakcję. Prawdopodobnie będą bardziej skłonni zaaprobować klasyczny, stonowany wygląd, zatem zostaw ten jaskrawy niebieski eyeliner i czerwoną szminkę na przyszłość.


Zapracuj na to
Następnym razem gdy będziesz szła na zakupy z rodzicami, pokaż im ubrania, które Ci się podobają. Jeżeli nie będą chcieli zapłacić za nową parę jeansów, zapytaj, czy możesz coś zrobić w domu, żeby na nie zarobić. Zobaczą, że jesteś gotowa dać coś od siebie, żeby coś od nich dostać.


Nie zawsze warto walczyć
Zadecyduj, co jest dla Ciebie bardziej istotne: pójście do kina z koleżanką, czy udekorowanie swojego pokoju tak, jak chcesz. Jeśli chcesz, by rodzice dali Ci więcej swobody w podejmowaniu decyzji, bądź pewna, że decydujesz się na coś, czego naprawdę chcesz.


Twoja niezależność ukształtuje Ciebie jako kobietę, więc używaj jej z głową!


Ile masz swobody? Gdy próbowałaś przekonać rodziców, by dali Ci więcej swobody, jakie rozwiązania działały, a jakie nie?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Trzy zabawne i fajne rzeczy, które możesz zrobić ze swoją rodziną.

Kto wie, może spędzanie czasu ze swoją rodziną może być zabawne? Wypróbuj trzy fajne pomysły.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak przedstawić swojego chłopaka rodzicom?

Czy jesteś gotowa na to, żeby przedstawić swojego chłopaka rodzicom? Dowiedz się jak możesz zaplanować takie spotkanie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Plakat: Nie bądź dręczycielką

Spraw, by Twoje przyjaciółki włączyły się do wspólnej akcji i powieś ten plakat wszędzie tam, gdzie się z nimi spotykasz.

Dowiedz się wiecej

Secret

Bądź najlepszą opiekunką dla dzieci w dzielnicy

Opieka nad dziećmi to jedna z najlepszych prac dla nastolatek. Dowiedz się, jak uszczęśliwić małych klientów.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny