Pięć sposobów na to, jak wzmocnić Twoją więź z mamą

Pięć sposobów na to, jak wzmocnić Twoją więź z mamą

Odkryj kilka prostych sposobów na to, jak zbudować wspaniałą relację ze swoją mamą.


Pomimo tego, że deklarujemy przyjaźń na zawsze, przyjaciółki często się zmieniają. Jednak z mamą jest inaczej. Możecie się pokłócić, ale ona i tak rano przygotuje Ci śniadanie lub przynajmniej następnego dnia poradzi, co możesz na siebie założyć. Jeżeli masz dobre relacje z mamą, masz przyjaciółkę na całe życie, jeżeli nie, dorastanie staje się jeszcze bardziej stresujące niż powinno być.


W kwestii rozwiązywania problemów Twoja mama jest niezastąpiona. Twoje problemy mogą się różnić od tych, z jakimi ona się borykała, ale ona ma doświadczenie i to sprawia, że ma szerszą perspektywę. Oto kilka łatwych sposobów na to, jak pozostać blisko z mamą w trudnych momentach dorastania.

1. Róbcie coś razem

Poszukaj czegoś, co obydwie lubicie robić i znajdźcie czas by robić to razem. Unikajcie punktów zapalnych. Jeżeli nie zgadzacie się w kwestii waszych modowych wyborów, nie organizujcie wspólnych wycieczek do sklepów.

2. Znajdźcie wspólny grunt

Gdy nie zgadzasz się z mamą, nie wybuchaj gniewem. Jeśli Cię poniesie, opanuj się. Policz do 10 lub nawet do 50, ale nie krzycz, nie wybuchaj i nie wściekaj się. Nie marudź, tylko spokojnie powiedz mamie, jak się czujesz. Powiedz jej, dlaczego się z nią nie zgadzasz i postarajcie się wspólnie wypracować kompromis.

3. Rozmawiajcie

Rozmawiajcie o pogodzie, o ulubionym programie telewizyjnym lub o czymś zabawnym, co wydarzyło się w szkole. Zapytaj mamę, jak minął jej dzień, jakie ma plany lub jaka była szkoła za jej czasów. Traktuj ją jak nową koleżankę, którą chciałabyś poznać.

4. Podchodź do problemów normalnie

Jeżeli masz pytania dotyczące niekomfortowego zagadnienia, np. miesiączki, nie czekaj na poważną rozmowę, tylko zapytaj o to mamę, gdy jesteście razem, tak jakbyś rozmawiała z koleżanką w szkole.

5. Zjedzcie coś razem

Jedzenie to nie tylko zaspokajanie głodu. To wspaniały moment na rozmowę, tworzenie więzi i dzielenie się doświadczeniami. Nawet, jeśli obydwie jesteście zajęte, ustalcie czas wspólnych posiłków, usiądźcie przy wspólnym stole i zjedzcie razem.

Sama zobaczysz, że po kilku trudnych pytaniach, będziesz mogła zapytać mamę prawie o wszystko. Spojrzenie na świat oczami kogoś starszego i mądrzejszego może naprawdę pomóc nabrać odpowiedniej perspektywy i pomoże Ci dokonać właściwych wyborów. Możesz nie zgadzać się z każdą radą, którą otrzymasz od mamy, ale ona mówi prosto z serca przepełnionego miłością i troską o Ciebie, a to piękne miejsce!


Jak tworzysz więzi z mamą?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Trzy zabawne i fajne rzeczy, które możesz zrobić ze swoją rodziną.

Kto wie, może spędzanie czasu ze swoją rodziną może być zabawne? Wypróbuj trzy fajne pomysły.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak uniezależnić się od rodziców

Przekonaj rodziców, że zasługujesz na więcej swobody, korzystając z tych prostych wskazówek.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Co Twoje ubrania mogą o Tobie powiedzieć

Wszystkie dziewczyny mają pomysły na to, jak się modnie ubrać. Czy Twój styl odzwierciedla Twoją osobowość?

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Bądź najlepszą opiekunką dla dzieci w dzielnicy

Opieka nad dziećmi to jedna z najlepszych prac dla nastolatek. Dowiedz się, jak uszczęśliwić małych klientów.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny