Jesteś uziemiona. I co teraz?

Jesteś uziemiona. I co teraz?

Zamiast godzinami ocierać łzy w pokoju, wykorzystaj ten czas - oto osiem wskazówek, jak możesz go dobrze spożytkować.


1. Poczytaj książki.

Załóż dres, zrób sobie filiżankę herbaty i zanurz się w lekturze szkolnej lub weź tę książkę, którą do połowy przeczytałaś podczas ubiegłych wakacji i dowiedz się, jakie ma zakończenie.

2. Zacznij pisać bloga, o którym myślisz już od dłuższego czasu.

Rodzice mogli zabrać Ci telefon, ale komputer jest Ci potrzebny do odrabiania zadania domowego… a zatem zacznij pisać bloga. Jeśli trudno Ci się do tego zabrać, wybierz jeden temat, który Cię pasjonuje i zacznij od niego. To może być moda, robótki ręczne, wypieki, podróże – cokolwiek sprawia, że dobrze się czujesz.

3. Zorganizuj się.

Twój pokój od miesięcy prosi się o porządek - teraz masz czas, żeby wreszcie się tym zająć. Poskładaj bluzki, które leżą na podłodze, powieś w szafie ubrania według kolorów lub stylu i poukładaj obuwie parami, żebyś w czasie porannej gonitwy nie musiała szukać brakującego buta.

4. Zacznij ćwiczyć jogę.

Pomiędzy szkołą, zadaniami domowymi, zajęciami sportowymi, przyjaciółkami i związkiem z chłopakiem Twoje życie może być dość stresujące. Teraz, gdy mniej rzeczy odwraca Twoją uwagę, możesz wykorzystać ten czas i skupić się na jodze. Nie potrzebujesz do tego wiele – wystarczy mata lub ręcznik. Teraz poszukaj odpowiednich pozycji jogi na You Tubie.

5. Stwórz prawdziwą tablicę inspiracji.

Twój profil na Pintereście jest rewelacyjny, ale możesz go oglądać tylko wtedy, gdy jesteś w sieci. Zmień podejście na oldskulowe, wyrwij kilka kartek z czasopism, wydrukuj ulubione zdjęcie i zapisz kilka znaczących cytatów lub tekstów ulubionych piosenek. Przymocuj to wszystko do tablicy korkowej i zawieś na ścianie w pokoju. Teraz możesz czuć inspirację każdego dnia.

6. Napisz list do przyszłej siebie.

Co masz nadzieję robić za 10 lat? Jaką będziesz mieć pracę? Czy będziesz zakochana? Zanotuj swoje nadzieje i marzenia na kartce papieru, zaklej ją w kopercie, następnie dodaj 10 lat do dzisiejszej daty i napisz na odwrocie: „Nie otwierać przed _____.” Schowaj kopertę w bezpiecznym miejscu, a gdy będziesz dorosła, znajdziesz miłą niespodziankę.

7. Pobiegaj.

Zazwyczaj, gdy wychodzisz masz ze sobą telefon i może słuchawki. Teraz gdy prawdopodobnie zostałaś tego pozbawiona, możesz cieszyć się świeżym powietrzem i odgłosami natury, a jednocześnie dbać o kondycję. Jeśli nie jesteś typem biegacza, spróbuj iść w szybkim tempie przez 3 minuty, następnie biec przez 2 – i tak na zmianę przez pół godziny.

8. Zostań Master Chefem.

Twoi rodzice na pewno są odrobinę zdenerwowani faktem, że Cię uziemili. Jak przywrócić dobre relacje? Ugotuj obiad! Ty wypróbujesz swoje umiejętności kulinarne, rodzice zjedzą przygotowany przez Ciebie posiłek i zyskasz punkty prowadzące do odbudowania dobrych relacji w rodzinie.


Zdjęcie: Olivia Bell/Getty Images

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Trzy zabawne i fajne rzeczy, które możesz zrobić ze swoją rodziną.

Kto wie, może spędzanie czasu ze swoją rodziną może być zabawne? Wypróbuj trzy fajne pomysły.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak uniezależnić się od rodziców

Przekonaj rodziców, że zasługujesz na więcej swobody, korzystając z tych prostych wskazówek.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Zrób to sama: wspaniałe pomysły na album ze zdjęciami

Zapamiętaj wszystkie najlepsze momenty w roku szkolnym i zamieść je w albumie lub na blogu.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Bądź najlepszą opiekunką dla dzieci w dzielnicy

Opieka nad dziećmi to jedna z najlepszych prac dla nastolatek. Dowiedz się, jak uszczęśliwić małych klientów.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny