Pierwszy związek - pytania i odpowiedzi

Pierwszy związek - pytania i odpowiedzi

Oto odpowiedzi na niektóre najczęstsze pytania dotyczące pierwszych związków i randkowania.

Jeśli chodzi o zakochiwanie się, chłopców i randki, to nie ma głupich pytań. Skąd niby masz znać odpowiedzi na pytania, których nigdy nie musiałaś zadawać? Oto odpowiedzi na pięć najczęstszych pytań na temat tego, jak zacząć chodzić z chłopakiem, który Ci się podoba.


1. Skąd mam wiedzieć, czy jestem gotowa na to, by mieć chłopaka?

Wszyscy rozwijamy się w różnym tempie i jeśli ciągle nie podoba Ci się pomysł chodzenia z kimś, to jest to w porządku. Jeśli będziesz spędzała czas z koleżankami, które nie mają chłopaków, to nie będziesz czuła się odrzucona. Dziewczyny, które zaczynają w zbyt młodym wieku mogą zbyt szybko posunąć się za daleko, bo nie wiedzą, jak stawiać granice. O wiele lepiej jest zaczekać, aż będziesz miała na tyle pewności siebie, aby robić i mówić tylko to, co chcesz. Nie stresuj się, dobre rzeczy przychodzą do tych, którzy potrafią czekać!

2. Co to tak naprawdę znaczy, że ktoś mi się podoba?

Chociaż myślimy o pociąganiu i atrakcyjności głównie w kategoriach wyglądu lub osobowości, dotyczy to także tego, jak dana osoba pachnie (feromony to nasz własny, osobisty zapach), jak Cię traktuje i jak możesz interpretować jej język ciała. Chociaż chemia seksualna to nie do końca dziedzina nauki, badania wykazują, że miłe i ciepłe osoby są postrzegane jako bardziej atrakcyjne niż te zimne, zdystansowane. Na pewno nie zdawałaś sobie sprawy z tego, jak bardzo to wszystko jest skomplikowane!

3. Czego powinnam się spodziewać na pierwszej randce?

Spokojnie. To nie jest egzamin, od którego zależy ocena końcowa. Pierwsza randka to po prostu okazja do tego, żeby pobyć z kimś przez jakiś czasu i mile spędzić razem czas. Nie jest to nic innego niż spotkanie z kolegą czy koleżanką w wyznaczonym miejscu i czasie. Po prostu dajesz chłopakowi znać, że chciałabyś go lepiej poznać. Więc nie spiesz się i ciesz się chwilą.

4. Dlaczego niektóre dziewczyny szaleją za chłopakami?

Jednym z powodów, dla których niektóre dziewczyny latają za chłopakami jest to, że potrzebują dużo uwagi, której nie dostają w domu, zwłaszcza od swojego ojca. Inne potrzebują chłopców, aby zapewnili im pewne cechy, których we własnym miniemaniu nie mogą uzyskać same – jak siła (on będzie ją chronić) lub status (inni będą ją bardziej podziwiać), czy niezależność (wymówki, aby wyjść na jakiś czas z domu). Dziewczyny, które szaleją za chłopakami często nie rozwinęły jeszcze swojej własnej tożsamości, porzucając własny rozwój na rzecz gonienia za chłopakami. To smutne, ale one po prostu myślą, że same są mniej ważne niż chłopak.

5. Jeśli podoba mi się chłopak, który uczy się gorzej niż ja, to czy powinnam chociaż trochę ukryć swoje zdolności?

Nie! Obserwuj siebie i zwracaj uwagę na własne dyskryminujące myślenie. Masz prawo być postrzegana jako silna, inteligentna, niezależna młoda kobieta, jaką jesteś. Jeśli facetowi się to nie podoba, to jego strata. Ale nie rób takich założeń. Twoja inteligencja może być dla niego tak samo pociągająca jak jego mocne strony dla Ciebie.

Czy chodzisz już na randki?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Najgorsze podrywy

Każda dziewczyna prędzej, czy później doczeka momentu, gdy pojawi się w jej życiu adorator. Ada Skon opowie co zrobić, jeśli ten nie okaże się być naszym księciem z bajki. Poczytaj jej historyjki o najgorszych

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Od sekretu do randki

Rozmowa z przyjaciółką może zdziałać cuda. Zobacz jak Andziaks poznała swoją miłość!

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Jak zwrócić uwagę chłopaka?

Chcesz zwrócić na siebie uwagę chłopaka, który ci się podoba? Nic prostszego! Przeczytaj nasze porady i pomysły, które pomogą ci poderwać Księciunia.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Zrób to sama: wspaniałe pomysły na album ze zdjęciami

Zapamiętaj wszystkie najlepsze momenty w roku szkolnym i zamieść je w albumie lub na blogu.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak zrobić kule do kąpieli?

Kąpiele są najlepsze, prawda? Z naszym przepisem na własnoręcznie zrobione kulki do kąpieli będziesz pachnieć przez wiele tygodni.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny