Wszystko, co musisz wiedzieć o brązowej wydzielinie z pochwy

0
Zbliżenie na zsunięte na kolana jasne majtki kobiety, która siedząc trzyma je w dłoniach i przygląda się im.Zbliżenie na zsunięte na kolana jasne majtki kobiety, która siedząc trzyma je w dłoniach i przygląda się im.

Podczas wizyty w toalecie zauważyłaś na bieliźnie lub papierze toaletowym brązową wydzielinę z pochwy, co trochę Cię zaniepokoiło?

To może być dla Ciebie całkowicie nowe doświadczenie lub też coś, co zdarza się dość często. Tak czy inaczej, pewnie zastanawiasz się, dlaczego tak się dzieje. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje na temat brązowej wydzieliny z pochwy: co ją powoduje, kiedy powinna Cię zaniepokoić, a kiedy jest czymś zupełnie normalnym (czyli w większości przypadków, więc bez paniki!).

Najczęściej brązowa wydzielina z pochwy jest całkowicie normalnym zjawiskiem. Mówiąc wprost, z czasem krew się utlenia, co sprawia, że przybiera brązowy odcień (w przeciwieństwie do świeżej krwi, która jest jasnoczerwona). Zatem gęsta brązowa wydzielina często oznacza, że Twoje ciało po prostu się oczyszcza, pozbywając się resztek krwi, która pojawiła się podczas miesiączki lub na skutek badania ginekologicznego.

Brązowa wydzielina z pochwy, którą można zauważyć na bieliźnie, może też być wczesnym objawem ciąży. Nie jest to jednak jednoznaczne i ostateczne potwierdzenie takiego stanu rzeczy – jeśli podejrzewasz, że możesz być w ciąży, powinnaś bezwzględnie zrobić test ciążowy! Brązowe plamienie czasem pojawia się, gdy zapłodniona komórka jajowa lub zarodek zagnieżdżą się w ściance macicy.

Takie plamienie może również pojawiać się z powodu zmian hormonalnych zachodzących w Twoim organizmie podczas owulacji, gdy poziom estrogenu wzrasta, a komórka jajowa uwalniana jest z jajnika.

Dopóki nie odczuwasz świądu, a Twoja wydzielina z pochwy nie ma nieprzyjemnego zapachu lub zielonkawo-brązowego zabarwienia, nie powinnaś się niepokoić. Jeśli jednak upławom towarzyszy ból w dole brzucha, gorączka lub uporczywy świąd, powinnaś skonsultować się z lekarzem, ponieważ mogą to być objawy choroby lub zaburzeń hormonalnych, które wymagają leczenia.

Bez względu na przyczynę, łatwo opanować problem brązowej wydzieliny z pochwy. Wystarczy sięgnąć po wkładki higieniczne, które doskonale zabezpieczą bieliznę (hurrra!) i zapewnią Ci uczucie komfortu. Wkładki ALWAYS DAILIES dostępne są w kilku rozmiarach i mają różne stopnie chłonności, dzięki czemu będziesz czuła się świeżo i pewnie, bez względu na intensywność i rodzaj upławów. Są też wyjątkowo elastyczne i doskonale wchłaniają wilgoć, więc nawet nie zauważysz, że je nosisz. I problem z głowy! Teraz już nic Cię nie powstrzyma.

Misją ALWAYS DAILIES jest obalenie popularnych mitów dotyczących wydzieliny z pochwy. Tak naprawdę wydzielina z pochwy jest całkowicie normalną rzeczą i dotyczy wszystkich kobiet. Po co robić z tego temat tabu? Chcemy przekazać Ci wszystkie niezbędne informacje, jakich możesz potrzebować, a także rozwiać wszelkie wątpliwości.

Wydzielina z pochwy
Wydzielina z pochwy
Plamienie przed okresem
Plamienie przed okresem
Wkładki higieniczne
Wkładki higieniczne

Powiązane artykuły

article
Wszystko o brązowej wydzielinie z pochwy
Podczas wizyty w toalecie zauważyłaś na bieliźnie lub papierze toaletowym brązową wydzielinę z pochwy, co trochę Cię zaniepokoiło?
/miesiaczka/wkladki-higieniczne-i-uplawy/brazowa-wydzielina-z-pochwy/
Czas czytania (2) min
undefined?w=1920
pl