Upławy z krwią – Czy powinnaś się martwić?

0
Upławy z krwią – Czy powinnaś się martwić?Upławy z krwią – Czy powinnaś się martwić?

Twoje ciało jest magiczne, a czasem nawet zagadkowe. Chętnie odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania, dotyczące tego co się dzieje „tam na dole”, abyś sama stała się ekspertką w tej dziedzinie. Dzisiejszy temat: krwawe upławy!

Zauważyłaś ślady krwi na bieliźnie albo na papierze toaletowym. Ta wydzielina może mieć odcień brązowawo-czerwonawy, może też być przezroczysta, z kroplami krwi.

Nie panikuj! Zależnie od momentu cyklu, w którym się znajdujesz, może to oznaczać wiele rzeczy. Już wyjaśniamy.

Pod koniec cyklu menstruacyjnego mogą pojawić się brązowe upławy z krwią. To jest zupełnie normalne i nie ma się czym martwić. Twoje ciało pozbywa się pozostałości po okresie, a wydostająca się wydzielina przybiera brązowy kolor, ponieważ krew nie jest już świeża.

Niektóre kobiety doświadczają upławów z krwią również w środku cyklu. Wówczas mówimy o plamieniu, co też jest zupełnie normalne. Jeżeli pojawiło się u Ciebie po raz pierwszy lub utrzymuje się przez więcej niż kilka cykli, możesz skonsultować się z lekarzem. W rzadkich przypadkach, takie plamienie może być oznaką rozwijającej się infekcji.

Plamienie zostawiające ślady na bieliźnie w połowie cyklu może być oznaką ciąży. U około jednej trzeciej kobiet obserwuje się krwawe upławy w wyniku zagnieżdżania się zapłodnionego jajeczka w ściance macicy. W takiej sytuacji rozważ wykonanie testu ciążowego.

Jeśli jesteś w ciąży i pojawia się krwawa wydzielina, skonsultuj się z lekarzem, szczególnie jeśli wydzielina jest gęsta i towarzyszą jej skurcze. Łagodne krwawienie w pierwszych miesiącach ciąży jest częstym objawem i zwykle nie ma się czym martwić, ale na wszelki wypadek powiadom o tym lekarza. Noszenie wkładki higienicznej pozwoli Ci skutecznie kontrolować sytuację.

Jeśli ostatnio uprawiałaś szczególnie – hmmm – intensywny seks, możesz zobaczyć ślady upławów z krwią na bieliźnie. Wynika to z niewielkich urazów tkanek miękkich i nie ma się czym martwić. Twoje ciało samo się zagoi.

Bez względu na przyczynę pojawienia się krwawej wydzieliny, stosowanie wkładek higienicznych, takich jak Discreet, pomoże Ci zachować świeżość i pewność siebie przez cały dzień. Wkładki są dostępne w różnych rozmiarach i stopniach chłonności, aby zaspokoić wszystkie Twoje potrzeby! Ponadto są bardzo elastyczne i doskonale dostosowują się do Twoich ruchów, więc praktycznie nie będziesz czuła, że je nosisz.

Tak naprawdę wydzielina z pochwy jest całkowicie normalną rzeczą i dotyczy wszystkich kobiet. Po co robić z tego temat tabu? Chcemy przekazać Ci wszystkie niezbędne informacje, jakich możesz potrzebować, a także rozwiać wszelkie wątpliwości.

Wydzielina z pochwy
Wydzielina z pochwy
Menstruacja
Menstruacja
Wkładki higieniczne
Wkładki higieniczne
Nieregularny okres
Nieregularny okres

Powiązane artykuły

article
Upławy z krwią – czy powinnaś się martwić?
Twoje ciało jest magiczne, a czasem nawet zagadkowe.
/miesiaczka/wkladki-higieniczne-i-uplawy/uplawy-z-krwia/
Czas czytania (2) min
undefined?w=1920
pl