Dlaczego mam wodnistą wydzielinę z pochwy?

0
Dlaczego mam wodnistą wydzielinę z pochwy?Dlaczego mam wodnistą wydzielinę z pochwy?

Wydzielina z pochwy jest naturalnym sposobem ciała na utrzymanie prawidłowego pH oraz odpowiedniej flory bakteryjnej i stanowi pierwszą linię obrony organizmu przed infekcją. Pewnie zauważyłaś, że jednego dnia wydzielina z pochwy jest bardziej wodnista, a innego przypomina konsystencją białko jajka i w związku z tym zastanawiasz się, od czego to zależy.

Konsystencja wydzieliny zmienia się w zależności od równowagi hormonalnej organizmu. Oznacza to, że stany takie jak dojrzewanie, ciąża czy menopauza wpływają na ilość i konsystencję wydzieliny. Moment, w którym jesteś w cyklu miesiączkowym wpływa również na wydzielinę, czasami powodując jej wodnistość. Zdarza się, że po okresie wydzielina jest bardziej wodnista. W miarę zmiany poziomu estrogenu i zbliżania się owulacji, wydzielina stanie się gęstsza. Wiele kobiet doświadcza również wodnistych upławów podczas seksu i tuż po nim. To jest całkowicie normalne i zdrowe.

Jeśli pojawiła się u Ciebie wodnista wydzielina i uczucie świądu, to znak, że możesz mieć infekcję – na przykład bakteryjne zapalenie pochwy lub pleśniawki. W takim wypadku udaj się do lekarza, aby Cię zbadał i zalecił odpowiednie leczenie. Natomiast dopóki tej wodnistej wydzielinie nie towarzyszy ból ani swędzenie, zwykle nie ma powodów do niepokoju. Obfita, wodnista wydzielina z pochwy może powodować u niektórych kobiet dyskomfort. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje proste i wygodne rozwiązanie! Wkładki higieniczne ALWAYS DAILIES pomagają czuć się świeżo przez cały dzień, ponieważ doskonale wchłaniają wilgoć. Mają różne stopnie chłonności, więc w zależności od potrzeb możesz wybrać odpowiednią wkładkę.

Misją ALWAYS DAILIES jest obalenie popularnych mitów dotyczących wydzieliny z pochwy. Tak naprawdę wydzielina z pochwy jest całkowicie normalną rzeczą i dotyczy wszystkich kobiet. Po co robić z tego temat tabu? Chcemy przekazać Ci wszystkie niezbędne informacje, jakich możesz potrzebować, a także rozwiać wszelkie wątpliwości.

Wkładki higieniczne
Wkładki higieniczne
Wydzielina z pochwy
Wydzielina z pochwy

Powiązane artykuły

article
Dlaczego mam wodnistą wydzielinę z pochwy?
Wydzielina z pochwy jest naturalnym sposobem ciała na utrzymanie prawidłowego pH oraz odpowiedniej flory bakteryjnej i stanowi pierwszą linię obrony organizmu przed infekcją.
/miesiaczka/wkladki-higieniczne-i-uplawy/wodnista-wydzielina-z-pochwy/
Czas czytania (2) min
undefined?w=1920
pl