Jak prawidłowo włożyć tampon

0
Jak prawidłowo włożyć tamponJak prawidłowo włożyć tampon

Uważamy, że tampony to doskonały wybór. Są łatwe w użyciu i pozwalają Ci robić i nosić to, na co tylko masz ochotę, nawet wtedy, gdy masz okres. Kiedy już dowiesz się, jak je stosować, na pewno je polubisz. A nauczenie się, jak prawidłowo włożyć tampon, jest bardzo łatwe. Wyjaśnimy Ci wszystko krok po kroku.

Po pierwsze, zastanów się nad wyborem odpowiednich tamponów. Jeśli dopiero zaczynasz ich używać, polecamy Ci te z aplikatorem, takie jak TAMPAX Compak Pearl. Mają zaokrągloną końcówkę i specjalne oznaczenia na aplikatorze, dzięki czemu ich aplikacja jest łatwa i wygodna.

Jak prawidłowo włożyć tampon

Teraz możemy już przejść do tego, jak prawidłowo włożyć tampon. A zatem po kolei.

  • Umyj ręce. To bardzo ważny krok, bo przez cały dzień dotykasz nimi różnych rzeczy i na pewno nie chcesz przenieść żadnych zarazków w miejsca intymne.
  • Teraz czas na tampon. Wyjmij go z opakowania i pamiętaj, żeby później wyrzucić je do śmieci. To pierwszy krok w nauce stosowania tamponów. Nic trudnego, prawda?
  • Kciukiem i środkowym palcem chwyć aplikator w miejscu, w którym jego wewnętrzna rurka łączy się z zewnętrzną. To łatwe – znajdziesz tam specjalne oznaczenie.
  • Znajdź wejście do pochwy. Jest pośrodku – na pewno go nie przegapisz!
  • Wsuń grubszy koniec tamponu do pochwy. Ze względu na jej budowę powinnaś wkładać tampon delikatnie po łuku, kierując go ku plecom.
  • Prawidłowe włożenie tamponu jest bardzo ważne, dlatego upewnij się, że wsunęłaś go wystarczająco głęboko. Jeżeli nie, nadal będziesz go czuła w ciągu dnia. Albo może się okazać, że nie wchłania krwi menstruacyjnej tak, jak powinien. Wsuwaj go, dopóki nie poczujesz, że palce, którymi trzymasz aplikator, dotykają skóry. Jeśli tak się nie stanie, pewnie nie wsunęłaś tamponu wystarczająco głęboko.
  • Nadal trzymając aplikator w tym samym miejscu kciukiem i środkowym palcem, użyj palca wskazującego, żeby wepchnąć wewnętrzną rurkę aplikatora do środka rurki zewnętrznej, która jest teraz w Twojej pochwie. W ten sposób wprowadzisz tampon z aplikatora do pochwy. Delikatnie wyciągnij aplikator, zostawiając sznureczek tamponu na zewnątrz. I gotowe! Czeka Cię jeszcze tylko jeden ważny krok!
  • Pamiętaj, by wyrzucić aplikator do kosza. Nigdy nie spłukuj go w toalecie!

Dlaczego prawidłowe włożenie tamponu jest takie ważne

Prawidłowo włożony tampon skutecznie chroni Twoją bieliznę przed zabrudzeniem w czasie miesiączki. Jeżeli jednak nie włożysz go dostatecznie głęboko, może wcale nie spełniać swojej roli. Gdy jest włożony prawidłowo, nie powinnaś nawet czuć, że jest w pochwie.

Wkładanie tamponu nigdy nie powinno sprawiać Ci bólu. Jeśli jednak odczuwasz ból, weź głęboki oddech, przeczytaj instrukcję, jak prawidłowo wkładać tampon i spróbuj jeszcze raz. A może jesteś za bardzo spięta? W takim razie najpierw weź kilka głębokich oddechów – to Ci pomoże rozluźnić mięśnie. Jeszcze kilka prób i na pewno dasz sobie radę!

Menstruacja
Menstruacja
Tampony
Tampony

Powiązane artykuły

article
Jak prawidłowo włożyć tampon?
Uważamy, że tampony to doskonały wybór.
/miesiaczka/tampony/jak-prawidlowo-wlozyc-tampon/
Czas czytania (2) min
undefined?w=1920
pl