Gdzie wyrzucać tampony?

0
Gdzie wyrzucać tampony?Gdzie wyrzucać tampony?

Czekolada czy wanilia? Być albo nie być?

Spłukać tampon w toalecie, czy wyrzucić go do kosza? To jedne z tych ważnych, życiowych i najbardziej dręczących nas pytań. Jak i gdzie wyrzucać tampony? Czy można spłukiwać tampony w toalecie? A przede wszystkim, czy powinno się tak robić?

Jeśli zapytasz mamę, siostrę lub przyjaciółkę, jak wyrzucać tampony,możesz usłyszeć różne, często wykluczające się odpowiedzi. Wiele z zapytanych powie, że oczywiście można wyrzucać je do toalety, ale równie dużo stwierdzi, że absolutnie nie. Dlatego pozwól, że wyjaśnimy Ci, gdzie wyrzucać tampony i dlaczego.

Czy można spłukać tampon w toalecie?

Krótka odpowiedź: Nie.

Długa odpowiedź: Wiele osób tak robi, ale Ty nie powinnaś.

Przyjrzyjmy się temu bliżej. Wiele kobiet i dziewcząt faktycznie spłukuje tampony w toalecie. Jeśli tak zrobisz, zwykle nic strasznego się nie stanie, a przynajmniej nie od razu. Toaleta nie zapcha się błyskawicznie, a jej zawartość nie wypłynie na podłogę. Ale jednak może się tak stać! To dlatego, że tampony wrzucone do toalety nie rozpadają się na małe kawałki w taki sam sposób jak papier toaletowy. Tampony zostały zaprojektowane tak, żeby można je było włożyć do pochwy nawet na 8 godzin, a później wyjąć w całości. Nie chcemy przecież, żeby łatwo rozpadały się na małe kawałeczki w obecności wilgoci!

Dlatego tampon spłukany w toalecie może ją zapchać. Niekoniecznie musi się to zdarzyć akurat w Twoim systemie kanalizacyjnym. Równie dobrze zatkanie rur może nastąpić w dalszej części instalacji lub nawet w stacji uzdatniania wody. Tak czy inaczej, takie awarie są bardzo irytujące, a ich naprawa bardzo dużo kosztuje. Dlatego najlepiej nie ryzykować i nie spłukiwać tamponów w toalecie.

Gdzie w takim razie wyrzucać tampony?

Zamiast wrzucać zużyty tampon do toalety, owiń go kawałkiem papieru toaletowego (lub wykorzystaj w tym celu opakowanie następnego tamponu) i wyrzuć do kosza na śmieci. To przecież równie łatwe i proste jak spłukanie go w toalecie. Pamiętaj też o aplikatorze. Również owiń go kawałkiem papieru toaletowego i wyrzuć do śmieci.

Ostateczny werdykt?

A zatem nasz dylemat został rozwiązany – zamiast spłukiwać tampon w toalecie, wyrzuć go do śmieci! Dobre zwyczaje mają ogromne znaczenie. A wyrzucając zużyte produkty higieniczne do kosza, zamiast spłukiwać je w toalecie, pomagasz też dbać o środowisko.

Menstruacja
Menstruacja
Tampony
Tampony
Higiena
Higiena

Powiązane artykuły

article
Gdzie wyrzucać tampony?
Czekolada czy wanilia? Być albo nie być?
/miesiaczka/tampony/gdzie-wyrzucac-tampony/
Czas czytania (2) min
undefined?w=1920
pl