Pierwszy związek - pytania i odpowiedzi

0
Pierwszy związek - pytania i odpowiedziPierwszy związek - pytania i odpowiedzi

Pierwsza randka to zawsze niezwykle ekscytujący moment. Pojawia się też wiele pytań. Jak się zachować? Co założyć? O czym rozmawiać? Pierwszy związek to także duże, ale jakże emocjonujące wyzwanie. Dzięki naszym wskazówkom każda Twoja relacja okaże się wielkim sukcesem.

1. Czy jestem gotowa na to, by mieć chłopaka?

Jeśli nie jesteś pewna, poczekaj, wszyscy przecież rozwijamy się w różnym tempie. Dziewczyny, które swój pierwszy związek zaczynają w zbyt młodym wieku mogą zbyt szybko posunąć się za daleko, bo nie wiedzą, jak stawiać granice. Lepiej zaczekać i nabrać pewności siebie, aby robić i mówić tylko to, co chcesz. Spędzaj czas z koleżankami, które nie mają chłopaków, dzięki temu nie będziesz czuła się odrzucona.

2. Co to znaczy, że ktoś mi się podoba?

Atrakcyjność to nie tylko wygląd i osobowość, ale także zapach drugiej osoby (to, co nas przyciąga to feromony), jej zachowanie i mowa ciała. Badania wykazują, że miłe i ciepłe osoby są postrzegane jako bardziej atrakcyjne niż te, które są zimne i zdystansowane.

3. Jaka powinna być pierwsza randka?

Pierwsza randka to nie jest żaden test, ani egzamin. To po prostu okazja do tego, żeby lepiej chłopaka poznać i spędzić z nim miło czas. Dużo rozmawiajcie, ale nie „przesłuchujcie” się nawzajem. Rozmowa powinna być lekka i przyjemna. Rozmawiajcie o swoich ulubionych zajęciach i pasjach. Możecie porozmawiać także o waszych rodzinach i podzielić się historiami z dzieciństwa. NIE rozmawiajcie o byłych miłościach, ani o niczym zbyt osobistym. Szczerość jest ważna, ale wykładanie WSZYSTKICH KART na stół może wystraszyć.

4. Gdzie pójść na pierwsze spotkanie?

Nie ważne, czy to pierwszy związek, najlepiej zaplanujcie razem z chłopakiem, gdzie umówić się na pierwszą randkę. Nie musisz się zgadzać na pierwszą propozycję. Zamiast iść do kina, wymyślcie coś, co możecie robić razem i co oboje lubicie. Idźcie do zoo, na kręgle, a nawet na pieszą wycieczkę, jeśli tylko obojgu Wam to odpowiada.

5. Jak się ubrać na randkę?

Wszystko zależy od tego, gdzie zamierzacie pójść. Inaczej się ubierzesz idąc do kawiarni, a inaczej jadąc na piknik. Ważne, abyś pokazała swój styl i dobrze się czuła w tym, co masz na sobie oraz była sobą. Jeśli czujesz się komfortowo i wiesz, że świetnie wyglądasz, wtedy dużo lepiej bawisz się na randce.

6. Co zabrać ze sobą?

Idąc na randkę pamiętaj, aby zapakować kilka najważniejszych przedmiotów, takich jak szminka, małe lusterko, puder, cukierki miętowe lub gumy, tampony i waciki (lepiej się zabezpieczyć, niż przepraszać), a także telefon komórkowy... ale nie odbieraj go na randce.

7. Dlaczego niektóre dziewczyny szaleją za chłopakami?

Jednym z powodów, dla których niektóre dziewczyny „latają” za chłopakami jest to, że potrzebują uwagi. Zazwyczaj nie dostają jej w domu i wtedy próbują to sobie zrekompensować. Innym imponują takie cechy jak siła (on będzie mnie chronić) lub status (inni będą mnie bardziej podziwiać), czy niezależność (powód, aby wyjść z domu). Dziewczyny, które szaleją za chłopakami często porzucają własny rozwój, myśląc, że same są mniej ważne niż płeć przeciwna.

8. Czy ukrywać zdolności, jeśli chłopak gorzej się uczy?

Nie. Masz prawo być silną, inteligentną, niezależną młodą kobietą. Zdolności to Twój atut, a nie wada. Jeśli chłopak tego nie rozumie, to jego strata. Ale nie nastawiaj się źle. Inteligencja może być dla niego tak samo pociągająca jak Twoje pozostałe mocne strony.

9. Czy powinnam być sobą?

Tak. Pozwól, by chłopak poznał prawdziwą Ciebie. Nie twórz obrazu kogoś, kim nie jesteś. I pamiętaj, każde spotkanie to także Twoja randka, więc masz prawo bawić się równie dobrze jak partner. A jeśli dobrze się poznacie, wtedy nie będą Was czekać w związku niemiłe zaskoczenia. A jak rozpoczął się Twój pierwszy związek? Podziel się z nami wrażeniami po swojej pierwszej randce.

Miłość
Miłość
Pewność siebie
Pewność siebie

Powiązane artykuły

article
Pierwszy związek - pytania i odpowiedzi
Pierwsza randka to zawsze niezwykle ekscytujący moment.
/miedzy-nami-dziewczynami/pierwszy-zwiazek/
Czas czytania (3) min
undefined?w=1920
pl