Jak radzić sobie z okresem

Jak radzić sobie z okresem

Podczas okresu i tak czujesz dyskomfort, więc naprawdę nie ma powodu, by przez to odmawiać sobie przyjemności. Wręcz przeciwnie – rozpieszczaj się czekoladą lub weź ciepły prysznic.


Kumpela proponuje Ci dwudniowy wypad do kuzynki, która studiuje we Wrocławiu. A Ty gorączkowo zastanawiasz się, kiedy dostaniesz okres, aby przypadkiem nie pokrył się z terminem wyjazdem. Tylko po co?


Wrzuć na luz! Minęły czasy zamykania się w domu podczas „tych” dni. Wiesz, że nie musisz się ograniczać z powodu miesiączki. Wręcz przeciwnie! Powinnaś pozwalać sobie na więcej, właśnie dlatego, że jesteś kobietą. Rozpieszczać się, bo na to zasługujesz. W końcu mężczyźni nie muszą co miesiąc przejmować się okresem. Odbijmy to sobie!

1. Dzień pierwszy.

Wiemy, że najgorszy... Dlatego potrzebna Ci jest spora dawka przyjemności. Na początek zrób sobie pucharek lodowy z bitą śmietaną i sporą dawką orzeźwiających owoców. Zaproś koleżanki na ploty przy lodach. Miło? A może być jeszcze milej! Co powiesz na filmowy wieczór z bohaterami ulubionych filmów? A co! Najlepiej się ich ogląda leżąc w swoim cieplutkim łóżeczku. A dzięki niezawodnej ochronie, jaką zapewnią Ci podpaski Always zapomnisz, że w ogóle masz okres!

2. Dzień drugi.

Dzisiaj już nie leniuchujemy! Wręcz przeciwnie. Dla rozluźnienia spiętych mięśni udajemy się na basen! Intensywnie przepływamy go wzdłuż i wszerz, ile sił w rękach i nogach. Po co? Głównie dla tego cudownego uczucia zmęczenia – i zadowolenia z siebie, bo w końcu zrobiłyśmy coś dla siebie ;-) A dla pewnej ochrony wybierz tampony Tampax, rozmiar Super. Drugi dzień okresu to najbardziej obfite krwawienie.

3. Dzień trzeci.

Pamiętaj – miesiączka nie oznacza ograniczeń i wyrzeczeń! Chciałaś pójść do fryzjera? Śmiało! Przyjdź nawet nieco wcześniej, aby dokładnie obejrzeć katalogi. Może jest w nich ładniejsza fryzurka niż ta, którą sobie wymyśliłaś. Zmiana wizerunku? Jak zawsze na lepsze ;-)

4. Dzień czwarty.

Patrz, to już weekend! Ale ten czas leci! Chwytaj za słuchawkę i dzwoń do kumpeli, że do tego Wrocka to Ty jednak jedziesz! Pakowanie raz, dwa trzy! Ale będzie zabawa! Nie zapomnij spakować opakowania Tampaxów i wkładek Discreet na ostatni dzień okresu!

5. Dzień piąty.

Ciesz się chwilą! Imprezka? A jakże! Zawsze to miło poznać nowych ludzi, potańczyć do rana, pośmiać się jak nigdy. Oj, Wrocław potrafi się bawić! Za moment wrócisz do domu, a wszystko inne też wróci do swojego stałego rytmu ;-)


Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.
  • Pokaż komentarze

Ten post

JestemSobą! 13.01.2016

Spróbowałam tych porad i są idealne! Jak "te" pięć dni szybko minęły!

Rodzaje tamponów i ich rozmiary

Są różne rozmiary i rodzaje tamponów. Nie są one produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rodzaj tamponów w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Kiedy pierwsza miesiączka?

Poszerz swoją wiedzę na temat dojrzewania i pierwszego okresu. Dowiedz się, kiedy możesz spodziewać się pierwszej miesiączki.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Pielęgnacja urody zimą

Pierwsze przymrozki mamy już za sobą. Ledwo oswoiłyśmy się z nadejściem jesieni a już zawitała zima. Nie dajmy się jej zaskoczyć! Zobacz jak dbać o siebie zimą!

Dowiedz się wiecej

Crest