Dojrzewanie chłopców: 7 rzeczy, które powinnaś wiedzieć

Dojrzewanie chłopców: 7 rzeczy, które powinnaś wiedzieć

Dowiedz się prawdy o dojrzewaniu chłopców zapoznając się z tą krótką listą często zadawanych pytań.

Ponieważ chłopcy wokół Ciebie zaczynają się zmieniać (co zwykle dzieje się po tym, jak dziewczyny wejdą w okres dojrzewania), prawdopodobnie usłyszysz o tym, co się wtedy dzieje się z ich ciałami. Bądź ostrożna! Jest tam wiele mitów. Dlatego właśnie postanowiliśmy podzielić się z Tobą informacjami na tego, co każda dziewczyna powinna wiedzieć o okresie dojrzewania chłopców.


1.
Dlaczego chłopcy zaczynają się golić?
U większości chłopców pierwszy zarost na twarzy pojawia się między 14 a 16 rokiem życia, lecz może zacząć rosnąć nawet zanim osiągną wiek 13 lat. Chłopcy zwykle nie muszą się golić codziennie przez pierwszy rok, gdy zarost jeszcze wolno rośnie.


2.
Jak duży jest przeciętny penis?
Przeciętnie, długość penisa w zwodzie wynosi od 13 do 18 cm. Ale jest długość może sięgać od 10 do 25 cm.


3.
Ile nasienia zawiera wytrysk?
Normalny wytrysk zawiera około 1 łyżeczkę nasienia.


4.
Ile plemników zawiera wytrysk?
Normalny wytrysk nasienia może zawierać ok. 600 mln plemników.


5.
Na czym polega obrzezanie?
Obrzezanie jest zabiegiem chirurgicznym, podczas którego obcina się napletek (fałd skóry wokół końcówki penisa). Wielu chłopców w wieku niemowlęcym jest obrzezanych zaraz po urodzeniu. Zabieg ten wykonywany jest z przyczyn religijnych lub dlatego, że uważa się, że to utrzymuje penisa w czystości.


6.
Czy jest ważne, aby penis urósł do określonego rozmiaru w czasie okresu dojrzewania?
Nie. Rozmiar penisa i jąder jest różny u różnych mężczyzn, tak jak i wzrost i rozmiar buta. To, czy zacznie rosnąć wcześniej, czy później nie ma wpływu na jego ostateczną długość.


7.
Co powinien zrobić chłopak, gdy zdarzy mu się żenująca erekcja?
W okresie dojrzewania chłopcom często zdarza się erekcja bez widocznego powodu. Choć może być to kłopotliwe, jest normalne i prawdopodobnie nie aż tak widoczne na innych. Najlepiej, jeśli chłopak zignoruje erekcję i skoncentruje się przez kilka minut na czymś innym, a samo przejdzie.


Niższe głosy i zarost. Czy widzisz, którzy chłopcy w Twojej klasie weszli już w okres dojrzewania? Co jeszcze wiesz na temat dojrzewania chłopców?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Trudny czas dojrzewania

Bycie nastolatką nie jest łatwe, ale możliwe do przejścia bez większych dramatów. Zobacz zasady, którymi kierowała się Littlemooonster96 w czasie dojrzewania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Jak dbać o higienę intymną?

Dbasz o higienę, ale mimo to miewasz problemy natury intymnej? Nie wpadaj w panikę. Ten problem dotyczy większości kobiet. Kliknij i dowiedz się, jak prawidłowo dbać o higienę intymną.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Zdrowa dieta dla nastolatek

Zdrowa dieta dla nastolatek, dzięki której poczujesz się świetnie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Przerwa w związku może mieć dobry skutek

Przerwa w związku czasem może zdziałać cuda. Nie oznacza to, że miłość się kończy. Przychodzi taki czas, że musicie przemyśleć niektóre rzeczy na nowo.

Dowiedz się wiecej

Secret

Kiedy pierwsza miesiączka?

Poszerz swoją wiedzę na temat dojrzewania i pierwszego okresu. Dowiedz się, kiedy możesz spodziewać się pierwszej miesiączki.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl