Kobiece sutki

0
Kobiece sutkiKobiece sutki

Wszystko o kobiecych sutkach w czasie, gdy rosną piersi. Ciesz się, że są jedyne (w zasadzie dwa) w swoim rodzaju!

Gdy rosną ci piersi, możesz też dostrzec zmiany w twoich sutkach. Mogą zmieniać kształt, kolor, a nawet pokryć się odrobiną włosów. Najprawdopodobniej zmiany, jakie przechodzą, są całkiem normalne! Przeczytaj i dowiedz się więcej.

Wypukłe sutki

Tak jak i piersi, tak i sutki u każdej kobiety są trochę inne. Mogą mieć przeróżne kształty, rozmiary i kolory, a także różne poziomy wrażliwości. U niektórych dziewczyn sutki „sterczą” pod wpływem zimna lub podniecenia, a u niektórych nie. Jeśli tak się dzieje też u ciebie i jeśli ci to przeszkadza, wypróbuj staniki z wypełnieniem.

Wklęsłe sutki

Niektóre dziewczyny rodzą się z tak zwanymi wklęsłymi lub cofniętymi sutkami. Wklęsłe sutki wyglądają podobnie jak wklęsły pępek: wyrastają do wewnątrz zamiast wystawać na zewnątrz. Są całkowicie normalne. Jedynie w przypadku, gdy sutki dorosłej kobiety były wcześniej wystające, ale stały się wklęsłe, powinna zgłosić się z tym problemem do lekarza. To całkiem normalne, jeśli zdarzy się w okresie dojrzewania, ale koniecznie poinformuj o tym swoją mamę.

A nawet owłosione!

Niektórym dziewczynom wokół miejsca zwanego otoczką sutków rosną ciemne włoski. Można je przyciąć nożyczkami, wydepilować za pomocą zabiegu elektrolizy lub zostawić tak, jak są. Usuwanie przy pomocy pęsety nie jest dobrym rozwiązaniem, bo może powodować wrastanie włosów do wewnątrz lub infekcje.

Możesz zawsze porozmawiać na wszelki wypadek z twoim lekarzem, jeśli czujesz, że twoje sutki są inne, niż powinny być.

Okres dojrzewania
Okres dojrzewania
Kobiece piersi
Kobiece piersi

Powiązane artykuły

article
Kobiece sutki
Wszystko o kobiecych sutkach w czasie, gdy rosną piersi.
/moje-cialo/cialo-w-okresie-dojrzewania/kobiece-sutki/
Czas czytania (2) min
undefined?w=1920
pl