Filematologia - cała prawda o całowaniu

Filematologia - cała prawda o całowaniu

Filematologia to nauka o całowaniu. Poznaj najważniejsze fakty na temat pocałunków. Przekonaj się również, że całowanie ma korzystny wpływ na Twoje zdrowie.


Czy wiesz, że około 20 160 minut Twojego życia poświęcasz filematologii? A czy zdajesz sobie dodatkowo sprawę z tego, że filematologia jest dla nas zdrowa i powoduje wytwarzanie tego samego hormonu, co wystrzał z pistoletu? Poza tym pozwala nam spalić nawet 26 kalorii w ciągu minuty i pomaga ograniczyć próchnicę, a połowa z nas spróbowała jej, zanim skończyła 14 lat?


Technicznie, jest to zbliżenie do siebie napiętych mięśni. Psychologicznie, to najlepszy sposób wyrażenia romantycznych uczuć. O czym mówimy? Oczywiście o całowaniu!


Czy wiesz, że tak jak nie ma dwóch identycznych płatków śniegu, nie ma również dwóch takich samych pocałunków? Każdy jest zupełnie inny i może mieć różne znaczenie. Gdy całuje Cię babcia lub tata, wyrażają w ten sposób uczucia rodzinne. Całowanie pierścieni królów, papieży i ojców chrzestnych mafii odzwierciedla szacunek. Całowanie może też symbolizować zdradę (Judasz) i przemianę (ten szczęśliwy książę zmieniony w żabę), ale to pocałunek Tobeya Macguire i Kirsten Dunst w Spidermanie robi na nas największe wrażenie.


Eksperci filematologii uważają, że potrzeba złączenia ust jest wrodzona i występuje u różnych gatunków. Słonie wkładają trąby do swoich pysków, a ptaki składają dzioby. Kanadyjskie jeżozwierze całują się w usta, a szympansy łączą języki w ich własnej wersji francuskiego pocałunku. Mimo to, historycy wierzą, że tylko niewielki odsetek ludzi całował się przed czasami Imperium Rzymskiego.


Pocałunek jest bardzo intensywnym doznaniem, ponieważ znaczna część mózgu jest odpowiedzialna za stymulację czucia wokół ust. Interesujący jest również fakt, że kiedy kogoś całujesz, dowiadujesz się o tej osobie bardzo wielu rzeczy. Nasze mózgi zostały wyposażone w neurony, które pomagają nam znaleźć usta kochanej osoby w ciemności. Nic więc dziwnego, że tyle par lubi się całować w kinie.


Czy wiesz, że skóra wokół nosa i pod oczami wytwarza specyficzne substancje i unikalny zapach? To wyjaśnia, dlaczego Eskimosi, Polinezyjczycy i Malezyjczycy w ramach pocałunku ocierają się nosami. W rzeczywistości wyczuwają się, określając kim są i badając stan swojego zdrowia.


Oprócz cudownego doświadczenia dającego Ci uczucie miękkich kolan, całowanie ma także korzystny wpływ na Twoje zdrowie. Przeciwdziała różnym schorzeniom skóry, a także pomaga zwalczyć wysypkę i wypryski. Całowanie sprawia, że skóra lśni, a oczy się błyszczą. Jakby tego było mało, całowanie łagodzi także bóle głowy. Cóż, rzadko zdarza się, żeby coś było tak przyjemne i jednocześnie zdrowe!


A Ty kiedy przeżyłaś swój pierwszy pocaunek? Co sądzisz o filematologii?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Najgorsze podrywy

Każda dziewczyna prędzej, czy później doczeka momentu, gdy pojawi się w jej życiu adorator. Ada Skon opowie co zrobić, jeśli ten nie okaże się być naszym księciem z bajki. Poczytaj jej historyjki o najgorszych

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Od sekretu do randki

Rozmowa z przyjaciółką może zdziałać cuda. Zobacz jak Andziaks poznała swoją miłość!

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Jakie dziewczyny lubią chłopcy

Czy zastanawiasz się czasami, jakie dziewczyny najbardziej lubią chłopcy? Albo co tak naprawdę lubią chłopcy? Czy chłopaki mają swój konkretny typ? Kliknij i poznaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Trudny czas dojrzewania

Bycie nastolatką nie jest łatwe, ale możliwe do przejścia bez większych dramatów. Zobacz zasady, którymi kierowała się Littlemooonster96 w czasie dojrzewania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Jak zrobić kule do kąpieli?

Kąpiele są najlepsze, prawda? Z naszym przepisem na własnoręcznie zrobione kulki do kąpieli będziesz pachnieć przez wiele tygodni.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny