Jak mam rozmawiać z moim ginekologiem?

Jak mam rozmawiać z moim ginekologiem?

Możesz wstydzić się powiedzieć to, co musisz powiedzieć lub zadać trudne pytanie. Oto wskazówki.

Twoja pierwsza wizyta u ginekologa może być początkiem wspaniałej relacji. On (lub ona) wie bardzo dużo i może być zaufanym źródłem informacji jeśli masz pytania i potrzebujesz dobrej, solidnej odpowiedzi. Ale rozmowa z lekarzem może również onieśmielać. Oto najczęstsze pytania i porady jak rozmawiać z ginekologiem.

O czym będziemy rozmawiać?

Twój lekarz będzie chciał Cię poznać. Przygotuj się na miłą, prostą rozmowę. Oto niektóre tematy, o których może będziecie rozmawiać: okres dojrzewania, miesiączka, rozwój piersi, zmiany w Twoim ciele, trądzik, jedzenie, Twoje ulubione zajęcia, ulubione przedmioty w szkole, uczucia, przyjaciele, rodzina, ile śpisz, jak często bierzesz prysznic i myjesz włosy, jak często się wypróżniasz, co lubisz robić, aby odpocząć, i inne rzeczy na Twój temat.


O co będzie pytał mój lekarz?

Oto kilka spraw na temat Twojego ciała i dojrzewania, o które może zapytać lekarz (albo Ty możesz zapytać jego!): Czy miałaś już pierwszy okres? Jeśli tak, to kiedy był ostatni? Czy jest regularny? Jakich produktów używasz, gdy masz okres? Jak bardzo jest obfity? Czy zauważyłaś jakieś zmiany w Twoim ciele? Czy czasami masz upławy na bieliźnie? Bardzo ważne jest dla Twojego zdrowia, abyś odpowiedziała szczerze na te pytania.


Czy mogę powiedzieć lekarzowi o naprawdę osobistych sprawach?

Prywatność jest ważną częścią relacji z ginekologiem, tak więc możesz otwarcie mówić o swoich problemach i pytaniach. Będziesz miała czas, aby porozmawiać z lekarzem przy swoich rodzicach, jak również sam na sam, bez rodziców.


Twój lekarz powinien jasno określić, czym podzieli się z Twoim rodzicem, a co zostanie tylko między Wami. Większość spraw, o których będziecie rozmawiali zostanie utrzymana w tajemnicy. Ale jeżeli Twój lekarz uzna, że możesz być narażona na zrobienie sobie lub komuś innemu krzywdy, albo jeśli ktoś może krzywdzić Ciebie, to będzie on musiał poinformować o tym Twoich rodziców lub opiekunów.

Co jeśli lekarz mi się nie spodoba?

Ginekolog jest specjalistą od kobiecego ciała i może pomóc Ci w burzliwym okresie wieku dojrzewania. Może rozmawiać z Tobą na temat spraw odnoszących się do rozwoju Twojego ciała, wagi, higieny osobistej, dbania o siebie i ogólnego stanu zdrowia. On (lub ona) może być dla Ciebie pomocą w znalezieniu odpowiedzi na wiele pytań, z którymi nie chcesz lub nie możesz wrócić się do rodziców. Z tych wszystkich powodów, ważne jest, aby mieć pełną zaufania i komfortową relację ze swoim ginekologiem. Jeśli jednak nie czujesz się komfortowo ze swoim lekarzem, porozmawiaj o tym z rodzicami lub opiekunami. Dlaczego tak się czujesz, a co sprawiłoby, abyś czuła się bardziej komfortowo? Razem możecie zadecydować, co zrobić dalej, czy to wspólnie z lekarzem pomóc Ci poczuć się bardziej komfortowo czy też zmienić lekarza.
Czy byłaś już? Jeśli tak, to czy było to tak straszne jak myślałaś?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Rodzaje podpasek always

Zastanawiasz się, jakich podpasek powinnaś używać? Nie ma wątpliwości, że pełen komfort zapewnią Ci wkładki i podpaski Always. Kliknij i przeczytaj więcej.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Kiedy pierwsza miesiączka?

Poszerz swoją wiedzę na temat dojrzewania i pierwszego okresu. Dowiedz się, kiedy możesz spodziewać się pierwszej miesiączki.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny