Czy obfita wydzielina z pochwy jest czymś normalnym?

0
Czy obfita wydzielina z pochwy jest czymś normalnymCzy obfita wydzielina z pochwy jest czymś normalnym

Mogłaś pewnie zauważyć, że w niektóre dni jest tak obfita, że niemal przesiąka przez bieliznę. Chociaż wydzielina z pochwy pojawia się u każdej kobiety, możesz mieć wrażenie, że w Twoim przypadku jest jej zbyt dużo. Ale spokojnie, w większości przypadków nie ma powodu do obaw.

Co oznacza duża ilość wydzieliny z pochwy? Zmienna ilość wydzieliny, jaką możesz zaobserwować u siebie, jest powiązana z poziomami hormonów w Twoim organizmie.

To oznacza, że ilość i konsystencja tej wydzieliny są różne w zależności od etapu cyklu menstruacyjnego, ponieważ poziomy estrogenu, progesteronu oraz hormonu folikulotropowego (FSH) zmieniają się, żeby zasygnalizować jajnikom, że już czas przygotować się do uwolnienia komórki jajowej. Owulacja zwykle powoduje pojawienie się obfitej wydzieliny. Również czynniki takie jak karmienie piersią i podniecenie seksualne wywołują reakcje hormonalne, które zwiększają poziom wydzieliny z pochwy.

Dopóki nie odczuwasz świądu, a Twoja wydzielina nie ma nieprzyjemnego zapachu lub zielonkawo-brązowego zabarwienia ani nie powoduje dyskomfortu (oprócz tego, że Twoja bielizna może być mokra), nie ma powodu do obaw. W bardzo rzadkich przypadkach obfita wydzielina z pochwy może być spowodowana zapaleniem szyjki macicy. Jeśli się martwisz, skonsultuj się z lekarzem, który może łatwo sprawdzić, czy Twoje obawy są słuszne.

Pewnie zastanawiasz się, jak rozwiązać problem dużej ilości wydzieliny z pochwy. Chociaż nie ma sposobu, by ją zatrzymać, możesz sprawić, że nie będzie aż tak odczuwalna i kłopotliwa, bo naprawdę nie musisz się tym przejmować. Wkładki higieniczne takie jak ALWAYS DAILIES łatwo wchłaniają codzienną wydzielinę – dzięki nim będziesz czuła się świeżo i pewnie przez cały dzień. Są dostępne w kilku rozmiarach i mają różne stopnie chłonności, więc bez problemu znajdziesz najlepszy wariant dla siebie. Poza tym są elastyczne i dostosowują się do Twoich ruchów, więc prawie ich nie poczujesz. To wspaniała wiadomość! Bo przecież jest tyle innych spraw, na których chciałabyś się skoncentrować.

Misją ALWAYS DAILIES jest obalenie popularnych mitów dotyczących wydzieliny z pochwy. Tak naprawdę wydzielina z pochwy jest całkowicie normalną rzeczą i dotyczy wszystkich kobiet. Po co robić z tego temat tabu? Chcemy przekazać Ci wszystkie niezbędne informacje, jakich możesz potrzebować, a także rozwiać wszelkie wątpliwości.

Czy obfita wydzielina z pochwy jest czymś normalnym
Wydzielina z pochwy
Wydzielina z pochwy
Plamienie przed okresem
Plamienie przed okresem

Powiązane artykuły

article
Czy obfita wydzielina z pochwy jest czymś normalnym?
Mogłaś pewnie zauważyć, że w niektóre dni jest tak obfita, że niemal przesiąka przez bieliznę.
/miesiaczka/wkladki-higieniczne-i-uplawy/obfita-wydzielina-z-pochwy/
Czas czytania (2) min
undefined?w=1920
pl