MyDziewczynyMiesiączka – wskazówki i porady

Jak zmniejszyć obfitość okresu?

Jak zmniejszyć obfitość okresu?

0
Jak zmniejszyć obfitość okresu?Jak zmniejszyć obfitość okresu?

Jeśli miesiączkujesz to znak, że jesteś zdrowa. Na początku miesiączki mogą być obfite z powodu braku równowagi hormonalnej.

Poziom hormonów ostatecznie się ustabilizuje, gdy Twoje ciało przywyknie do menstruacji. Jednak póki to nie nastąpi, obfite miesiączki mogą być kłopotliwe. Na pewno zastanawiasz się, jak zmniejszyć obfitość okresu.

1. Jak wygląda normalna miesiączka?

Już wyjaśniamy. Krwawienie jest najbardziej intensywne w pierwszych 2-3 dniach miesiączki, następnie staje się coraz słabsze, aż w końcu wystarczą Ci wkładki higieniczne, takie jak ALWAYS Dailies. Nie ma sposobu na zatrzymanie intensywnego krwawienia w ciągu pierwszych kilku dni okresu.

Tak po prostu jest w czasie miesiączki. Chociaż krwawienie wydaje się intensywne, w rzeczywistości nie tracisz zbyt dużo krwi. Średnia ilość krwi i płynów, które produkuje Twoje ciało w ciągu okresu wynosi 30-40 ml, co odpowiada objętości około 4-8 łyżek stołowych lub jednej czwartej szklanki.

Oprócz różnic w krwawieniu na początku i na końcu okresu intensywność również zmienia się z miesiąca na miesiąc ze względu na styl życia, dietę i zmiany hormonalne. Tak więc w niektórych miesiącach krwawienie będzie mocniejsze. To normalne.

Możesz zauważyć, że unikanie niektórych pokarmów wpływa na intensywność krwawienia i pomaga zmniejszyć obfitość miesiączki. Jeśli uważasz, że może tak być, zwróć uwagę na to, co jesz w ciągu miesiąca. Baw się dietą i sprawdź, jakie potrawy pomogą przynieść Ci ulgę w trakcie obfitego okresu.

2. Jak zmniejszyć obfitość okresu?

Istnieje parę domowych sposobów na zmniejszenie obfitości okresu:

  • Wybieraj produkty bogate w żelazo lub potas, takie jak soczewica, rodzynki lub banany.
  • Pij wodę. Pomoże to utrzymać odpowiednią ilość krwi w Twoim organizmie.
  • Zastosuj zimny okład na brzuch. Może to pomóc zmniejszyć stan zapalny i intensywność okresu.
  • Stosuj odpowiednie leki. W tym celu skonsultuj się z lekarzem i porozmawiaj z rodzicami, oni pomogą Ci znaleźć najlepsze sposoby na zapobieganie obfitym miesiączkom.

3. Jak sobie poradzić z obfitą miesiączką?

Jeśli masz bardzo obfity okres, możesz użyć odpowiednio chłonnej podpaski, aby zapewnić sobie spokój ducha i pewność, że nic nie wycieknie.

Podpaski ALWAYS Ultra mają chłonny żelowy wkład, który zapewnia do 100% ochrony przed przeciekaniem nawet do 8 godzin. Występują w różnych rozmiarach, aby spełnić Twoje indywidualne potrzeby.

Na obfite krwawienie zalecamy podpaski ALWAYS Ultra w rozmiarze 4. ALWAYS Ultra są supercienkie i wygodne, dzięki czemu podczas okresu możesz spokojnie robić rzeczy, które kochasz, a o podpasce wcale nie musisz myśleć.

ALWAYS Ultra to świetny sposób na zapanowanie nad obfitymi miesiączkami, które mogą obniżać Twoją pewność siebie.

4. Kiedy skonsultować się z lekarzem?

Jeśli masz bardzo obfite krwawienie, które przeszkadza Ci w codziennym życiu, możesz mieć stan zwany krwotokiem miesiączkowym.

Oznaki krwotoku miesiączkowego:

  • przeciekanie podpaski lub tamponu co godzinę, przez co najmniej dwie godziny,
  • konieczność wstawania w nocy w celu wymiany podpaski,
  • krwawienie przez pełny tydzień lub dłużej,
  • wyciekanie dużych skrzepów krwi,
  • anemiczność i uczucie osłabienia.

Jeśli sądzisz, że możesz mieć krwotok miesiączkowy, powinnaś skonsultować się z lekarzem. Przedyskutujcie razem metody, które pomogą Ci w zmniejszeniu obfitości okresów.

Obfite miesiączki
Obfite miesiączki
Przeciekanie podczas okresu
Przeciekanie podczas okresu
Ból menstruacyjny
Ból menstruacyjny
Menstruacja
Menstruacja

Powiązane artykuły

article
Jak zmniejszyć obfitość okresu?
Jeśli miesiączkujesz to znak, że jesteś zdrowa.
/miesiaczka/okres-i-cykl-menstruacyjny/jak-zmniejszyc-obfitosc-okresu/
Czas czytania (2) min
undefined?w=1920
pl