Tampony czy podpaski?

Tampony czy podpaski?

Jaki jest najlepszy dla Ciebie sposób ochrony podczas okresu? Oto odpowiedź!


Zarówno tampony, jak i podpaski są świetne. To, która wersja jest dla Ciebie odpowiednia zależy od kilku czynników, w tym od intensywności krwawienia i tego, co masz zamiar robić w tym dniu! Oto wskazówki, które pomogą Ci wybrać jedną z opcji.


Podpaski


Ponieważ podpaski są łatwe w użyciu, większość dziewcząt używa ich, kiedy zaczynają miesiączkować. Podpaski są właściwym wyborem w przypadku dziewcząt, które chcą ochrony zewnętrznej. Istnieje wiele cech, które mogą wpływać na to, jaki rodzaj podpasek jest odpowiedni dla Ciebie. Niektóre dziewczęta lubią wersje supercienkie, natomiast inne wolą grubsze podpaski. Dziewczęta o drobnej budowie mogą zdecydować się na podpaskę wąską. Z kolei osoby, które długo śpią z pewnością polubią grubsze i bardziej chłonne podpaski, zapewniające dodatkową ochronę w nocy.


Tampony


Wiele dziewcząt ceni sobie dyskrecję i wygodę związane ze stosowaniem tamponów oraz łatwość ich użycia. Wybierają tampon, bo nie widać go, gdy noszą obcisłe ubrania i dzięki niemu nie muszą rezygnować z pójścia na basen, gdy mają okres. W przypadku obfitego krwawienia miesiączkowego można użyć tamponu o zwiększonej chłonności. A dla dziewcząt o drobniejszej budowie dostępne są węższe warianty tamponów.


Niektóre dziewczyny obawiają się stosowania tamponów, chociaż tak naprawdę nie ma się czego bać. Jeśli chcesz spróbować, podczas aplikacji tamponu musisz się rozluźnić. Jeśli pierwsza próba się nie powiedzie, daj sobie trochę czasu, aby się do nich przyzwyczaić.


Wkładki


Wiele dziewcząt używa wkładek do codziennej ochrony w te dni w miesiącu, w których nie mają okresu. Dla innych dziewczyn wkładki są dobrym dodatkowym zabezpieczeniem przy stosowaniu tamponów lub wtedy, gdy krwawienie jest mniej obfite.

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.
  • Pokaż komentarze

Tampon

Arianagrande 2016-08-25

Ja jeszcze nie mam okresu ale jak mam wybierać pomiędzy tamponem a podpaską wybieram tampon ponieważ nie bede musiała rezygnować z rzeczy które lubię robić

Tampon czy podpaska

malineczka 2016-04-12

Ja raz w szkole miałam taką sytuację,że całe spodnie poplamiłam krwią i wtedy miałam tylko podpaskę,ale nie chciałam mieć takiej sytuacji jeszcze raz więc zaczęłam używać tamponów.Teraz zakładam tampon i podpaskę dla pewności.Jest to dla mnie wygodniejszy sposób.Ale dla każdej innej dziewczyny inny sposób ochrony jest lepszy,więc do was należy wybór.Musicie po prostu spróbować w czym wam lepiej.

Tampon czy podpaska

Karolina 2016-04-03

Witajcie.Ja przeważnie stosuje podpaski ponieważ mam bardzo obfite miesiączki. Na tamponach kiedyś się bardzo zawiodłam bo użyłam tampon i niestety miałam krwista przygodę i to w tramwaju.Myślałam że się spalę że wstydu.Chyba użyłam złego tamponu.Używam podpasek których używa się w nocy czyli night bo są bardziej chłonne. Te moje obfite krwawienia są dla mnie bardzo stresujące. DZIEWCZYNY macie jakis sposób na obfite krwawienia? Boję się że mi i ta podpaska kiedyś przecieknie.Doradźcie.Co zrobic

Rodzaje tamponów

Tampony nie są produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rozmiar w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Miesiączka - jak się na nią mówi na świecie?

Dowiedz się, jak w 10 różnych krajach dziewczęta nazywają „te dni”.

Dowiedz się wiecej

Always

Rodzaje podpasek always

Zastanawiasz się, jakich podpasek powinnaś używać? Nie ma wątpliwości, że pełen komfort zapewnią Ci wkładki i podpaski Always. Kliknij i przeczytaj więcej.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Trwałe usuwanie włosów z twarzy

Czemu nie, ale trwałe usunięcie włosów z twarzy jest stosunkowo drogie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny