Sposoby na PMS

Sposoby na PMS

Czy masz skurcze czy czujesz się zestresowana, skorzystaj z tych porad aby zredukować zespół napięcia miesiączkowego.


Najpierw dobra wiadomość: Nie wszystkie nastolatki cierpią na zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS). U tych, które tego doświadczają, objawy mogą się wahać od łagodnych do ciężkich. Na szczęście istnieją proste kroki, które możesz podjąć, by czuć się bardziej komfortowo i zająć się swoimi objawami PMS.


 10 SPOSOBÓW NA PMS

Oto kilka sprawdzonych sposobów aby pomóc zredukować PMS:
Popraw swoją dietę. Unikaj soli, kofeiny i słodkich napojów. Staraj się jeść dużo białka (mięso, ryby, sery, mleko, jaja i fasola).
Staraj się jeść sześć małych posiłków dziennie zamiast trzech dużych.Śpij zawsze całą noc, nawet w weekendy.Rób to, co zawsze – polepszysz sobie nastrój i będziesz spać jak dziecko.
Rozciągaj się. Jak wiadomo, lekkie rozciąganie pomaga przy bólach i skurczach miesiączkowych.Porozmawiaj z mamą. Ona już przeszła przez to wszystko i może naprawdę pomóc. Nie wstydź się z nią porozmawiać.Zmniejsz stres: znajdź czas dla siebie, posłuchaj ulubionej muzyki, idź na spacer do parku, albo zrelaksuj się w wannie.
Zapytaj zaufanego dorosłego, czy możesz wziąć jakieś podstawowe, ogólnodostępne środki przeciwbólowe jeśli cierpisz z powodu skurczy.


Porozmawiaj z przyjaciółmi – być może przechodzą dokładnie przez to samo, co Ty.Poproś o pomoc, gdy wszystko inne zawodzi. Porozmawiaj z mamą. Jeśli sprawy Cię naprawdę przerastają, zapytaj pielęgniarkę szkolną lub lekarza.


Czy masz PMS przed okresem? Co poprawia Twoje samopoczucie?


Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Rodzaje tamponów i ich rozmiary

Są różne rozmiary i rodzaje tamponów. Nie są one produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rodzaj tamponów w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Jak złagodzić bóle miesiączkowe?

Skurcze. Wszystkie ich nienawidzimy! Czym są i jak sobie z nimi radzić?

Dowiedz się wiecej

Always

Ból piersi przed miesiączką

Dowiedz się, dlaczego przed miesiączką mogą Cię boleć piersi.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Nowy wizerunek na powrót do szkoły

Niewielkie zmiany w garderobie mogą zaprezentować Cię z zupełnie innej strony. Wypróbuj nasze wskazówki, jak wrócić do szkoły z nowym wizerunkiem.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Dlaczego najpierw przyjaźń, a później chodzenie?

Dowiedz się, dlaczego warto się zaprzyjaźnić z chłopakiem, w którym się kochasz.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny