Sposoby na PMS

Sposoby na PMS

Czy masz skurcze czy czujesz się zestresowana, skorzystaj z tych porad aby zredukować zespół napięcia miesiączkowego.


Najpierw dobra wiadomość: Nie wszystkie nastolatki cierpią na zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS). U tych, które tego doświadczają, objawy mogą się wahać od łagodnych do ciężkich. Na szczęście istnieją proste kroki, które możesz podjąć, by czuć się bardziej komfortowo i zająć się swoimi objawami PMS.


 10 SPOSOBÓW NA PMS

Oto kilka sprawdzonych sposobów aby pomóc zredukować PMS:
Popraw swoją dietę. Unikaj soli, kofeiny i słodkich napojów. Staraj się jeść dużo białka (mięso, ryby, sery, mleko, jaja i fasola).
Staraj się jeść sześć małych posiłków dziennie zamiast trzech dużych.Śpij zawsze całą noc, nawet w weekendy.Rób to, co zawsze – polepszysz sobie nastrój i będziesz spać jak dziecko.
Rozciągaj się. Jak wiadomo, lekkie rozciąganie pomaga przy bólach i skurczach miesiączkowych.Porozmawiaj z mamą. Ona już przeszła przez to wszystko i może naprawdę pomóc. Nie wstydź się z nią porozmawiać.Zmniejsz stres: znajdź czas dla siebie, posłuchaj ulubionej muzyki, idź na spacer do parku, albo zrelaksuj się w wannie.
Zapytaj zaufanego dorosłego, czy możesz wziąć jakieś podstawowe, ogólnodostępne środki przeciwbólowe jeśli cierpisz z powodu skurczy.


Porozmawiaj z przyjaciółmi – być może przechodzą dokładnie przez to samo, co Ty.Poproś o pomoc, gdy wszystko inne zawodzi. Porozmawiaj z mamą. Jeśli sprawy Cię naprawdę przerastają, zapytaj pielęgniarkę szkolną lub lekarza.


Czy masz PMS przed okresem? Co poprawia Twoje samopoczucie?


Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Rodzaje tamponów i ich rozmiary

Są różne rozmiary i rodzaje tamponów. Nie są one produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rodzaj tamponów w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Jak wygląda okres?

Dowiedz się, dlaczego miesiączkujesz, jak wygląda okres i poznaj odpowiedzi na typowe pytania dotyczące cyklu miesiączkowego.

Dowiedz się wiecej

Always

Co ile zmieniać tampon?

Dowiesz się najważniejszej rzeczy na temat tamponów: jak i jak często należy je zmieniać.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Nowy wizerunek na powrót do szkoły

Niewielkie zmiany w garderobie mogą zaprezentować Cię z zupełnie innej strony. Wypróbuj nasze wskazówki, jak wrócić do szkoły z nowym wizerunkiem.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!