Problemy z miesiączką

Problemy z miesiączką

‘Te odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat miesiączki pomogą Ci się przygotować, dzięki czemu będziesz mogła spokojnie przejść przez okres.

Okres nie pojawia się u mnie co miesiąc w tym samym czasie. Co jest ze mną nie tak?Przez mniej więcej pierwszy rok nieregularne miesiączki są całkowicie normalne. Pomyśl o tym, jako o czasie, kiedy Twoje ciało się „rozgrzewa”, trenuje. Także stres odgrywa pewną rolę w regularności. Napięcia w szkole, problemy z rodzicami, chłopakami – to wszystko ma wpływ na Twój cykl. Dziewczęta, które nadmiernie ćwiczą mogą również zauważyć przerwy w przebiegu cyklu miesiączkowego, więc jeśli tak jest u Ciebie, to porozmawiaj na ten temat ze swoim lekarzem.


Mam wzdęcia! Czy jest sposób aby zmniejszyć obrzmienie?


To wielki dyskomfort, że miesiączka powoduje zatrzymanie płynów. W rzeczywistości spowodowane jest to hormonami, a nie tym, co pijesz. Najlepszą obroną jest wypijanie od sześciu do ośmiu szklanek wody dziennie, aby pomóc wypłukać płyny. Unikaj także przetwarzanego lub mocno solonego jedzenia, które zwiększa zatrzymywanie wody.


Jaki jest najlepszy plan ataku przeciw zabójczym skurczom?


Skurcze występują dlatego, że Twoja macica ściska się przed i w czasie miesiączki. Możesz spróbować wziąć gorącą kąpiel lub wypić gorącą herbatę, aby rozgrzać się od środka. Pomocne mogą być też gorące okłady. W przypadku niektórych dziewcząt dobrym środkiem zaradczym są ćwiczenia, więc spróbuj jogi lub idź na spacer.


Czy okres ma zapach?


Wydzielina miesiączkowa wytwarza nieznaczny zapach, ale jest to naturalne. Nie jest on nieprzyjemny ani dokuczliwy. Jeśli nosisz podpaski, zapach może być nieco bardziej zauważalny, ponieważ krew zbiera się na zewnątrz ciała, gdzie wchodzi w kontakt z powietrzem, co wytwarza zapach – więc pamiętaj aby często zmieniać podpaskę. Jeśli boisz się o nieprzyjemny zapach, może spróbujesz używać tampony? Gromadzą one krew wewnątrz ciała, co redukuje nieprzyjemny zapach.


Czy używanie tamponów jest trudne?
Zakładanie tamponów nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. W opakowaniu tamponów znajdziesz instrukcje krok po kroku wraz z obrazkami – przeczytanie ich zajmie Ci krótką chwilę. Potem zaufaj sobie. I nie spiesz się. Nie ma ku temu powodu, prawda? Delikatnie włóż tampon, kierując go ku tyłowi (Twoja pochwa nie biegnie prosto z dołu do góry). Jeśli czujesz, że nie możesz go wprowadzić, weź oddech, rozluźnij mięśnie i spróbuj ponownie. Zanim się zorientujesz, będzie to dla Ciebie bardzo proste.


Macie jakieś sprawdzone sposoby na radzenie sobie ze skurczami lub innymi nieprzyjemnymi objawami miesiączki? Koniecznie podzielcie się z innymi dziewczynami w komentarzach!

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.
  • Pokaż komentarze

Problem z Miesiączką

Rita 2016-05-05

Od 3-4 lat mam nieregularny okres , spóźnia mi się parę miesięcy , nie wiem dlaczego , co to może być ? Pomocyy !!

Rodzaje tamponów i ich rozmiary

Są różne rozmiary i rodzaje tamponów. Nie są one produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rodzaj tamponów w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Ćwiczenia podczas okresu

Masz miesiączkę i dlatego nie możesz robić rzeczy, które lubisz? Dowiedz się, czy ćwiczenia podczas okresu to coś, z czego powinnaś zrezygnować.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego

Chcesz wiedzieć, czy występują u Ciebie objawy PMS, czy to coś innego?

Dowiedz się wiecej

Always

Kiedy pierwsza miesiączka?

Poszerz swoją wiedzę na temat dojrzewania i pierwszego okresu. Dowiedz się, kiedy możesz spodziewać się pierwszej miesiączki.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Cztery proste sposoby, jak podrasować dres

Niech Cię nie zwiedzie jego swobodny i nieformalny charakter - dres może być superelegancki, gdy zestawimy go z odpowiednimi dodatkami.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny