Jak wygląda cykl miesiączkowy?

Jak wygląda cykl miesiączkowy?

Dowiedz się dlaczego to nazywamy „okresem” poznaj inne ciekawe fakty na temat miesiączki.

Obojętne, czy miałaś już swój pierwszy okres czy nie, zapewne już dowiedziałaś się kilku rzeczy na temat cyklu miesiączkowego. Ale przede wszystkim czy wiesz, dlaczego to w ogóle nazywany okresem? Odpowiedź, jak i inne fakty na temat cyklu miesiączkowego mogą Cię zaskoczyć!


  1. Zastanawiałaś się, dlaczego miesiączkę nazywamy też okresem? Okres oznacza po prostu „powtarzający się cykl wydarzeń”.

  2. Niesamowite… 2 400 dni! Jeśli dodasz do siebie wszystkie cykle miesiączkowe, to przeciętna kobieta może spędzić około 2400 dni miesiączkując. To sześć i pół roku w ciągu całego życia!

  3. Chociaż przeciętny cykl miesiączkowy trwa 28 dni, to Twój cykl może mieć od 21 do 35 dni!

  4. Po pierwszej miesiączce, spodziewaj się kilku nieregularnych okresów. Przez około rok Twoje ciało może się dostosowywać do regularnego cyklu!

  5. Twój okres zwykle nadchodzi 6-12 miesięcy po tym, jak zauważysz u siebie upławy. Dla Twojej informacji, wydzielina będzie biała lub żółtawa.

  6. Witajcie piersi! Kiedy zaczną rosnąć, możesz spodziewać się swojego pierwszego okresu około 2 do 2,5 roku później.

  7. Zapytaj mamę! Możesz dostać okres mniej więcej w tym samym wieku co ona.

  8. Twoje ciało rządzi. Jeśli nie masz okresu, może to być sposób, w jaki Twoje ciało mówi Ci, żebyś zwolniła. Stres, zbyt dużo ćwiczeń lub nagłe wahania wagi mogą spowodować brak okresów.

  9. Twoje hormony są pomocne dla okresu i skóry! Estrogen sprawia, że skóra wygląda zdrowiej i nie ma trądziku. Niech żyje estrogen!

Czy znasz jakieś interesujące fakty na temat cyklu miesiączkowego? Podziel się z nami!


Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Rodzaje tamponów i ich rozmiary

Są różne rozmiary i rodzaje tamponów. Nie są one produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rodzaj tamponów w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Kiedy pierwsza miesiączka?

Poszerz swoją wiedzę na temat dojrzewania i pierwszego okresu. Dowiedz się, kiedy możesz spodziewać się pierwszej miesiączki.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Pielęgnacja urody zimą

Pierwsze przymrozki mamy już za sobą. Ledwo oswoiłyśmy się z nadejściem jesieni a już zawitała zima. Nie dajmy się jej zaskoczyć! Zobacz jak dbać o siebie zimą!

Dowiedz się wiecej

Crest